Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja EPG nie wiele daje, bo i tak nie ma czwartkowego meczu eLE na PSE, no chyba że to wina operatora, że nie dodał tej pozycji. Po za tym jestem ciekaw, czy EPG aktualizuje się samo? Czy pobiera się np. raz w tygodniu od razu na 7 dni?

 

Ja wczoraj zauważyłem, jak przeglądałem EPG to pisał komunikat, że aktualizuje kanały. Więc może robi to kilka razy w tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od dzisiaj mam Evobox i wszystko nastawione, ale....

1. Chcialem sie dowiedziec, co to jest mobilny pilot?
2. Dlaczego nie moge sterowac glosu w TV pilotem dekodera?

Dzieki.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono też liczne literówki w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dzisiaj mam Evobox i wszystko nastawione, ale....

 

1. Chcialem sie dowiedziec, co to jest mobilny pilot?

2. Dlaczego nie moge sterowac glosu w TV pilotem dekodera?

 

Dzieki.

Sterujesz dźwiękiem po ustawieniu funkcji HDMI CEC i opcją streruj dźwiękiem telewizora pod warunkiem że twój telewizor jest kompatybilny.  Polecam

6 części opisujących funkcję i pracę dekodera. Warto obejrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisze w dobrym temacie ale hm czy dekoder Evobox PVR ma jakąś lepszą kompatybilność z telewizorami Sony? Mam drugi HD 600 do Samsunga w innym pokoju to w nim mogę obsługiwać głównym pilotem dekoder oraz ładnie pisze przy włączaniu tv ze mam "Cyfrowy Polsat". A jak tojest z evoboxem? Może mam coś zle ustawione? Ogólnie mogę i mieć dwa piloty ale lubie wszystko wiedzieć jakie mam dodatkowe możliwości. 

 

Na Moim TV Sony wyświetliło się jedynie HDMI 2 z nazwą Evobox. I jak właczam dekoder to również uruchamia się dekoder. I tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była złożona reklamacja ze względu na piszczący, głośny dysk  :dammit:   (w szczegółach sprzętowych był WDC WD5000LUCT-63RC2Y0). W wymienionym Evobox'ie siedzi teraz st500vt000-1dk142 i jest cisza.  :wink:  Czy u Was też dekoder z dyskiem WD pracuje dosyć głośno? Mnie potrafił koło 4 rano obudzić, gdy się wzbudzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Moim TV Sony wyświetliło się jedynie HDMI 2 z nazwą Evobox. I jak właczam dekoder to również uruchamia się dekoder. I tylko to.

Piszesz trochę chaotycznie,ale na ile zrozumiałem to podpowiadam-

Ja też mam Samsunga i sam sobie opisałem wejście jako Evobox zresztą jak i pozostałe, ale czy Sony ma tę możliwość to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była złożona reklamacja ze względu na piszczący, głośny dysk :dammit: (w szczegółach sprzętowych był WDC WD5000LUCT-63RC2Y0). W wymienionym Evobox'ie siedzi teraz st500vt000-1dk142 i jest cisza. :wink: Czy u Was też dekoder z dyskiem WD pracuje dosyć głośno? Mnie potrafił koło 4 rano obudzić, gdy się wzbudzał.

Mój dysk też cichy nie jest, ale trochę szkoda mi listy nagrań i kanałów.

Muszę sprawdzić jaki mam model dysku bo może warto to przemyśleć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do mam i mogę w nocy cyknięcia liczyć z odległości 2m.  :woot:

Dokładnie. Było słychać każdy przeskok głowicy i dodatkowo jeszcze po wyłączeniu w stan "Szybki Start" przez jakiś czas wydawał jednostajne piski? o zmiennej tonacji, dopóki nie wyłączył się dysk.  Nie wiem jak to nazwać..

Edytowane przez wlodar123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie EVOBOX nie jest taki zły, ale tworzenie na nim listy ulubionych, to prawdziwy koszmar.

Najpierw trzeba wytworzyć papierowy wzorzec ze swoim układem kanałów, a później mozolnie wyszukiwać po kolei (!) kanały i po wejściu na nie dorzucać je do ulubionych, bez możliwości edycji tej listy.

 

Nie wiem, kto nad tym dumał, ale wyraźnie mu nie wyszło.

 

Do multi, mam 5500s i tam logicznie i bez problemu, a na flagowym dekoderze CP taka wtopa.

W sumie powinni się wstydzić.

 

Już pomijam fakt, że ich listę tworzył chyba ktoś niekoniecznie zrównoważony, bo kompletnie brak w niej jakiejkolwiek logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas w tym temacie pojawia się Twój zarzut, ale wystarczy w wyszukiwarkę forumową w tym temacie wpisać "edycja listy" i rozwiązanie na tacy jest podane przynajmniej kilkanaście razy.

 

Mój zarzut pojawia się w tym temacie po raz pierwszy, jako że jestem nowy na forum. :)

Jednak ja nie znalazłem opcji "edytuj" dla listy ulubionych kanałów, zresztą dla listy "wszystkie", również nie.

Jeżeli coś przeoczyłem, to poproszę o oświecenie, a będę bardzo zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak się edytuje listy kanałów na EVOBOXie, ale niestety jest to bardzo mało efektywna metoda.

Dużo praktyczniejsza jest edycja dwukolumnowa, gdzie jedna kolumna reprezentuje wszystkie wyszukane kanały, a druga poddawaną edycji listę, bo jest to najbardziej klarowny i chyba najszybszy sposób, zresztą taka metoda edycji, stosowana jest w dekoderze 5500s.

 

Lepsze jak zawsze jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o braki w epg. Dekoder podłączony dwoma kablami, sygnał ok, od kilku dniu dziury jak na obrazku. Dodam, że to tylko dwa kanały, dziury są na większej ilości, tutaj przykład TVP HD oraz Polsatu.

Dekoder podłączony do internetu

https://zapodaj.net/5b51935dfb812.jpg.html

https://zapodaj.net/cca18c0001cf8.jpg.html

Edytowane przez PINOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...