Skocz do zawartości

Bundesliga i niemiecka piłka klubowa


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jedenastka dekady Borussii Dortmund według niemieckiego Sky Sport:

 

EM8_u0aXYAEWQrM.jpg

 

Na polskim twitterze widać już pierwsze objawy oburzenia ?

 

Kibicuję Lewemu, zwłaszcza w Bundeslidze i szczerze mu życzę żeby pobił rekord Gerda Mullera, ale polskiego środowiska dziennikarskiego na usługach bukmacherów wyjątkowo nie trawię. Dlatego w ostatnich tygodniach, miesiącach wyśmienicie się bawiłem widząc bezradność, hipokryzję i całkowity brak obiektywizmu w kontekście kolejnych plebiscytów w których nasz rodak miał rzekomo wieść prym. Rzeczywistość okazała się jednak wyjątkowo brutalna. Brutalna oczywiście dla tych, którzy pomylili rzeczywistość ze światem jednorożców, domków z piernika i latających smoków.  

 

Gdzie nie włączyłem TV tam czytałem o najlepszej dziewiątce świata, najlepszym piłkarzu na świecie itd. 

 

A jak przyszło co do czego to okazało się, że Lewy nie łapie się nawet do pierwszej trójki. Ba! Nie łapie się nawet do pierwszej piątki. 

 

Plebiscyt France Football - 8 miejsce (z gigantyczną stratą oddanych głosów do pierwszej piątki. Na ponad 200 dziennikarzy tylko dwóch umieściło go na pierwszym miejscu: Niemiec i Polak... może byłby tam jeszcze rusek, ale to nie ten kawał ;) )

 

Plebiscyt na najlepszego piłkarza LM zeszłego sezonu - Lewandowskiego brak.

 

Plebiscyt Four Four Two - 7 miejsce

 

Plebiscyt Guardiana - 7 miejsce

 

 

Denzel Washington w filmie "Filadelfia" miał tam takie fajne powiedzonko "Wytłumacz mi jak dziecku". 

 

To samo pytanie mógłbym zastosować w tym przypadku. Jakie przesłanki były ku temu by Lewandowski miał coś osiągnąć we wspomnianych plebiscytach? Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć jak dziecku? 

 

2019 rok nie był rokiem wielkiej imprezy z udziałem drużyn z Europy. Odbył się tylko turniej finałowy Ligi Narodów UEFA, gdzie Polski zabrakło. W tej sytuacji więc promowani powinni być bardziej piłkarze z innych Kontynentów więc Polakowi w tym przypadku wiatr w oczy. 

 

W Lidze Mistrzów drużyna Lewego odpadła już na samym początku fazy pucharowej. 

Lewy nie mógł uczestniczyć w żadnym Superpucharze Europy czy innych Klubowych MŚ. Kolejny bonus więc odpada. No, a przez to był pozbawiony tych najważniejszych bramek, które się najbardziej pamięta. 

 

Z reprezentacją Polski awansował na turniej EURO 2020, ale jakiś wielki sukces to nie jest patrząc jak od pewnego czasu wyglądają te eliminacje. 

 

W kraju wygrał wszystko, ale gdyby takie nagrody rozdawali za trofea krajowe musiałoby dojść do jakiegoś przedefiniowania tych wszystkich indywidualnych nagród. 

 

W kontekście indywidualnych wyróżnień:

 

Lewy nie wygrał Złotego Buta dla najlepszego strzelca lig europejskich

Lewy nie sięgnął po koronę króla strzelców Ligi Mistrzów

Lewy nie sięgnął po koronę króla strzelców Ligi Narodów

Lewy nie sięgnął po koronę króla strzelców eliminacji EURO 

 

Innymi słowy w futbolu międzynarodowym za 2019 rok nie osiągnął właściwie niczego. Okey był najlepszym strzelcem fazy grupowej LM za ten sezon, ale to nie będzie miało żadnego znaczenia jeśli wiosna mu nie wyjdzie. 

 

Nie rozumiem tego oburzenia w tych wszystkich wiodących magazynach z ust mejwenów. Myślałem, że dziennikarz to taki człek, który opisuje rzeczywistość, a nie mami ludzi mrzonkami, że czarne jest białe, a białe jest czarne. 

 

Sorry musiałem ten post spłodzić, bo słuchając tego i owego w ostatnich miesiącach czułem się jak w jakimś Muppet Show. Słuchałem tych różnych opinii, wywodów i nie dowierzałem. Zastanawiałem się czy to ze mną jest coś nie tak czy z nimi. Na szczęście Europa i Świat zweryfikowały naszych znawców piłkarskich, a ja przez to poczułem się lepiej.

 

Powiedzcie mi z czego to się bierze? Ten brak obiektywizmu? Ze zwykłej ignorancji? Strachu przed tym, że Lewy nie udzieli później komuś wywiadu? A może to jakiś kolejny rodzaj zmutowanego patriotyzmu? Cały świat przeciwko nam więc trzeba się zjednoczyć. A może po prostu małe horyzonty, które dobitnie ostatnio wypunktował Jurgen Klopp naigrywając się z polskich dziennikarzy, że nadają się oni tylko do zadawania pytań o polskich zawodników. A może to zwykła demoralizacja wszak chyba tylko u nas tak łatwo można kupić danego dziennikarza sportowego niczym małpę w ZOO. Małpa za banana jest w stanie uśmiechnąć się to tłumu gapiów robiąc parę fikołków. Polski dziennikarz sportowy za trochę sałaty jest w stanie zamienić się w baner reklamowy zakładów bukmacherskich. Jakież to etyczne i z góry przepraszam małpy za takie porównanie.   

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O popatrzcie - to juz porobione, Bundesligi zapewne nie bedzie:
https://www.sport.pl/pilka/7,173971,25919114,pilkarze-herthy-zlamali-zasady-izolacji-salomon-kalou-wszystko.html#s=SMT_Link_8

 

Kalou jaki typ - streama z szatni robi i jeszcze takie rzeczy wygaduje.

Watpie czy po tym w ogole jeszcze zagra w Hercie.

 

Juz zostal zawieszony przez klub.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tak kolorowo może nie być jak Niemcy to sobie wymyślili.

Dzisiaj już mamy informację o zakażeniach w drugoligowym Dynamo Drezno. Piłkarzy tego klubu czeka teraz 14 dni kwarantanny, a zatem opuszczą najbliższe dwie kolejki 2 Bundesligi. 

Jeśli w najbliższych dniach okaże się, że podobny los czeka, któryś z zespołów 1 Bundesligi, to nie widzę sensu rozgrywania spotkań. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

 

Popieram

 

W dniu 7.05.2020 o 17:49, andi64 napisał:

Dla wszystkich zainteresowanych w sobote 16.5 na SKY SPORT NEWS multiliga oraz 17.5 druga Bundesliga rowniez multiliga . Kanal ten jest FTA?

Taka multiliga to świetna opcja zważając na okoliczności. Ciężko bowiem będzie się oglądało te wszystkie mecze przy pustych trybunach w pełnym wymiarze czasowym. Takie łączenia z różnych stadionów wydają się nieco atrakcyjniejsze niż oglądanie jednego pojedynczego meczu trwającego 90 minut + to co doliczy sędzia. Przez brak kibiców na stadionie te mecze będą jednak tracić na emocjach, atrakcyjności, klimacie, atmosferze. Mówiąc potocznie takie spotkania będą z tego wszystkiego wydrenowane. Brak fanów będzie się też odbijał na piłkarzach i widowisku. Będą oczywiście wyjątki, ale jednak potwierdzające regułę. 

 

Na szczęście mam dostęp do Sky Sport News | HD i z chęcią z tej opcji skorzystam jeśli Eleven nie będzie pokazywać multiligi. Polecam i cóż... mam nadzieję, że ten niemieckojęzyczny kanał pokaże więcej niż tylko dwie początkowe kolejki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 01:24, Project_ALF napisał:

up

 

Popieram

 

Taka multiliga to świetna opcja zważając na okoliczności. Ciężko bowiem będzie się oglądało te wszystkie mecze przy pustych trybunach w pełnym wymiarze czasowym. Takie łączenia z różnych stadionów wydają się nieco atrakcyjniejsze niż oglądanie jednego pojedynczego meczu trwającego 90 minut + to co doliczy sędzia. Przez brak kibiców na stadionie te mecze będą jednak tracić na emocjach, atrakcyjności, klimacie, atmosferze. Mówiąc potocznie takie spotkania będą z tego wszystkiego wydrenowane. Brak fanów będzie się też odbijał na piłkarzach i widowisku. Będą oczywiście wyjątki, ale jednak potwierdzające regułę. 

 

Na szczęście mam dostęp do Sky Sport News | HD i z chęcią z tej opcji skorzystam jeśli Eleven nie będzie pokazywać multiligi. Polecam i cóż... mam nadzieję, że ten niemieckojęzyczny kanał pokaże więcej niż tylko dwie początkowe kolejki. 

Taka Multiliga z meczów o godzinie 15:30 mogłaby na Eleven zawitać chociaż na próbe. Wszystko w jednym miejscu bez konieczności decyzji o tym który mecz wybrać. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenujace jest nazywanie futbolem to macanie na boisku. Osłabiają osobnicy typu "komentatorzy" z Dortmundu zachwycający się urodą 1. bramki.

W normalnym futbolu, przy elementarnym poziomie koncentracji ( presingu) nigdy taka akcja by się nie zawiazała. Jednak jak się stoi 2 m od atakujacego trudno zdążyć z interwencją...

Białoruska to chociaż grała na poważnie...tu mamy lekki cyrk na kółkach. I ze sportem niewiele ma wspólnego...raczej ze stroną biznesową, żeby leszcze nie podrzucały się, że ich wydymano na cacy.

 Lepiej zebrać się w 7. i samemu pokopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 23:17, umek napisał:

No tak..ten czarny z Arsenalu jest faktycznie wyjątkowy...jak i jego obecny zespół.A Lewy dalej na[beep]a:)

Lewandowski odszedł z BVB w 2013 a może tamten grał dłużej i strzelił więcej goli dla BVB w tej dekadzie ??? 

 

Ogólnie odnośnie Lewandowskiego  zgadzam się z Project_ALF. Czasami można odnieść wrażenie że jakby za przeproszeniem Lewy wystawił goły tyłek i kazał się w niego całować to nasi pseudo dziennikarze sportowi jak np Romek ścigaliby się który pierwszy ma dostąpić tego zaszczytu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...