Skocz do zawartości

Bundesliga i niemiecka piłka klubowa


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam myślę, że Bayern nie wygra Pucharu Uefa. To nie jest takie proste...

Owszem - przejdą do fazy grupowej, z grupy też wyjdą, ale potem trafią na jakąś drużynę (typu Espanyol), która będzie walczyła na 150% (tak jak III ligowy Wacker w Pucharze Niemiec, z którym Bayern dopiero po karnych wygrał). Myślę, że polegną na jakimś "odrzutku" z 3 miejsca w grupie LM...

 

No ale ligę wygrają, bo tam gra się 34 mecze i można zagrać kilka razy słabiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, wiadomo ze puchary rzadza sie swoimi prawami co dobitnie pokazal przytoczony puchar Niemiec, niemniej czesto zdarza sie rowniez tak ze to glowny faworyt wygrywa te rozgrywki bo po prostu nie ma na nich bata :wink: Userze @Michal218 byc moze te propozycje sa dla ciebie smieszne ale ja osobiscie wolalbym ogladac w LM Bayern i inne druzyny ktore nie sa byc moze mistrzami swych krajow ale na ich gre patrzy z podziwem caly swiat. A tak co roku mamy w LM druzyny ktore podostawaly sie tam przypadkiem i w meczach z faworytem muruja swoja bramke przez 90 minut czesto nie umiejac wyprowadzic nawet jednej kontry{ podobnie jak wspomniany mecz Wacker vs FCB] :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajac miejsce na podium w jakiejkolwiek lidze to nie jest przypadek.Na to sie pracuje 30-38 kolejek,w zaleznosci od ligi.Tam nie graja druzyny z pucharow krajowych.Dla Ciebie jedynym rozwiazaniem jest G-14.Tylko ze po 2 latach ogladania tego samego normalnemu czlowiekowi chcialoby sie [beep]c.Piszecie tu o tradycjach itp,a z drugiej strony odchodzic chcecie od idei sportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tu nic nie pisze o G14 :shock: Kto mowi o ogladaniu tego samego? :? Ja tylko pisze o tym ze w lidze mistrzow powinny grac druzyny prezentujace poziom odpowiedni do rangi tego pucharu :wink: I jeśli poziom będzie wysoki to wierz mi ze jest obojetne czy bedzie to mecz FC Barcelona vs FC Bayern czy Steaua vs Zaglebie :D Uwazam ze w lidze mistrzow powinny grac druzyny najlepsze a nie najbogatsze a to chyba jakas roznica jest? :wink: A tak wogole to nie o tym mam pisac w tym temacie wiec na tym poscie koncze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w G14 nie ma najbogatszych klubów :) W elitarnym gronie jest zadłużona Borussia, a nie ma np. Chelsea ;)

 

Bayern był słaby w tamtym sezonie, więc w tym nie zasłużył na grę w LM.

 

Większość to z chęcią przydzielałaby mistrzostwa i Puchary po 3 super meczach (patrz: Bayern i Wisła) :P A piłeczka jest okrągła... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj skoro wytykamy sobie bledy to prosze bardzo :lol: Bayern z Borussia Moenchengladbach gral w 32 kolejce tak dla scislosci i wcale nie przegral lecz zremisowal 1-1 :wink: A w 27 kolejce ten "slaby" Bayern ogral Schalke 2-0 wiec porownanie go do PGE Belchatowa i mowienie o porazce z nim nie jest zdaje sie na miejscu, Acha i zeby nie bylo watpliwosci ze ucieklem do 27 kolejki to przypomne ze w 34 Bayern rozgromil Mainz 5-2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj tam :P Ale Bayern grał fatalnie w tych ostatnich meczach powyżej 30 kolejki. Schalke formą też nie zachwycało wtedy (mieli wyniki, ale coraz gorszą grę i potem 2 porażki w meczach z Bochum i BVB). Poza tym Bayern jeszcze mial duże szanse na LM i pewnie gdyby pokonali VFB w 30 kolejce, to dziś widzielibyśmy Bawarczyków w Champions League. Porażka w Stuttgarcie bolała bardzo i Bayern siadł:

30 kolejka VfB Stuttgart - FC Bayern München 2:0 (2:0)

31 kolejka FC Bayern München - Hamburger SV 1:2 (1:0)

32 kolejka Borussia M'gladbach- FC Bayern München 1:1 (0:1)

 

Potem wygrali z Energie i Mainz trzema bramkami.

 

Dlatego mówiłem, że Bayern z okolic 30 kolejki był słaby i jakby GKS się sprężył, to byłby wtedy w miarę równorzędnym rywalem. Dzisiaj byłoby 5-0 dla Bayernu, a kilka tygodni temu takiego wyniku by nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko i tak nie ma znaczenia.Nie zakwalifikowali sie do LM,bo w tamtym sezonie byli za slabi.Udzial w LM jest nagroda za poprzedni sezon,a oni na te nagrodr nie zasluzyli....Gdyby tylko tradycja i kasa sie liczyly,to rownie dobrze Gornik Zabrze przejalby jakis Abramowicz 2,wsadzil 500 mln euro w druzyne.Lali by cala nasza lige dwucyfrowo i za to mieliby juz od razu grac w pucharach(nawet nie mowie o LM).Takie myslenie to jakies nieporozumienie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskuja rozgorzala na dobre od momentu,kiedy zaproponowales dzika karte dla Bayernu.Nasze?Czyli co Groclin,lub Belchatow ma go zdobyc?Rozumiem,ze jestes Slazakiem i ze uwielbiasz Bayern,ale nie przesadzaj z tym sformulowaniem.Ja lubie Barcelone od 20 lat,ale nigdy nie powiedzialbym o jej trofeach,ze sa nasze,mimo wszystko jestem Polakiem,a nie Hiszpanem,czy tez Niemcem.W calej tej sytuacji dziwi mnie nieco Twoj brazylijski nick...

I taka mala prosba:jak piszesz do mnie,to nie pisz prosze userze mmichal,tylko normalnie jak do wszystkich.Jakos dziwnie to wyglada...PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,nie idzmy w te strone.Pochodzi skad pochodzi,ma poglad jaki ma,niech najwyzej jasniej sie okresli....Nie mam zamiaru nikogo potepiac z tego powodu.Kazdy ma prawo byc kim chce i miec poglady jakie chce.I lepiej nie szukac tu zadymy,bo klotnie beda ostre,a i temat bedzie zamkniety,a w sumie szkoda by bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tutaj widze ze komus nie pasuje moj sposob wyrazania swoich pogladow. Po pierwsze pisze uzytkowniku badz userze @michal218 poniewaz akurat w twoja strone kieruje swoja wypowiedz. Po drugie co oznaczac ma haslo typu rozumiem ze jestes Ślązakiem? :shock: Tak jestem i to z dziada pradziada jakby cie to szerzej interesowalo i jestem z tego powodu dumny. Po trzecie jesli chodzi o moj jak to powiedziales brazylijski nick to jest taki tylko dlatego iz nick Jaro byl juz zajety co mnie w sumie dziwi gdyz jeszcze nie spotkalem tutaj usera o takiej nazwie.

I wreszcie po czwarte pisze nasze bo jak slusznie zauwazyl user @Fiant identyfikuje sie z moim klubem na codzien i jestem z nim na dobre i na zle. I jeszcze mam pytanie odnosnie szukania zadymy? :shock: Dziekuje ci ze jej nie chcesz i ze mnie tolerujesz. Rowniez pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wypowiedziami Fianta nie pisales userze/uzytkowniku Fiant.Tylko do mnie tak piszesz,dlatego tka reakcja.

To ze jestes Slazakiem w ogole jest mi obojetne.Probowalem zrozumiec sformulowania "nasze"w stosunku do druzyny niemieckiej.Wlasnie to mi sie nasunelo,bo wiedomo,ze Slazacy to troszke bardziej Niemcy,niz Polacy.

Co do tej brazyliany w nicku-zdziwila mnie o tyle,ze bardziej spodziewalbym sie czegos niemieckiego,skoro jestes Slazakiem i lubisz ich pilke.

W wypowiedzi Fianta widzialem tzw drugie dno...Jakby dla Ciebie wszystko jedno kto wygrywal,byle Niemcy.Ja akurat nie mam powiazan z Hiszpania,wiec zaden triumf Barcy nie bedzie moj,najwyzej moge byc z tego zadowolony.

Twoj sposob pisania w ogole mi nie przeszkadza,nie rozumiem skad taki wniosek,ale nie warto nad tym debatowac.Natomiast piszac,ze nie chce zadymy,mialem na mysli to,zeby niekt przypadkiem nie zaczal jezdzic po innych narodach.Jestesmy takimi samymi ludzmi,wiec ja nie jestem od tolerowania,badz nie,innych userow.Nie jestem zadnym nacjonalista itp itd,aby patrzec na kogos spod oka,tylko z podobnych powodow.Mysle,ze jestes mi tak samo obojetny,jak ja Tobie,a przez to ze roznimy sie pogladami,cokolwiek tutaj piszemy...Tylko tyle i az tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz to kibicujmy komu chcemy i nie robmy z byle czego problemow. Pragne tylko zwrocic uwage iz dyskusja rozgorzala na temat Bayernu a z tego co wiem jestesmy w dziale pt "Bundesliga" wiec moim zdaniem jest ona jak najbardziej na miejscu choc trzeba przyznac ze troche sie zagalopowalismy :wink: Co do wypowiedzi ze jestes kibicem Barcelony to wszystko ok tylko moze zalozysz nowy dzial o lidze hiszpanskiej?

 

Wracajac jednak do tematu:

Ebi Smolarek podpisze pięcioletni kontrakt z Racingiem - dziesiątą drużyną ostatniego sezonu w lidze hiszpańskiej. W czwartek po meczu z Rosją Polak ma przylecieć do Santander. W niedzielę jego nowy klub gra z Barceloną na inaugurację Primera Division.

Racing daje za Ebiego tylko 4 mln. I tu pojawia się problem, bo kiedy Borussia kupowała Smolarka z Feyenoordu Rotterdam, holenderski klub zagwarantował sobie 50 proc. od kolejnego transferu Polaka - mówi "Gazecie Wyborczej" dziennikarz "Ruhr Nachrichten" Sacha Fligge.

 

- Borussia nie chce zatrzymywać Ebie'ego, który ma już dość występów na Westfalenstadion. Ale klub nie może sobie pozwolić, żeby zarobić tylko 2 mln euro, bo nie kupi za te pieniądze napastnika podobnej klasy.

Gdy dziennikarze "GW" zadzwonili do niemieckiego dziennikarza, właśnie pisał do swojej gazety komentarz pod tytułem: "Totalny idiotyzm". - Jak można pozbywać się jednego z najbardziej oddanych klubowi piłkarzy, który mimo roli wiecznego rezerwowego w trzech sezonach zdobył dla Borussii 25 goli?

 

- Ebi czuje się w Dortmundzie niedoceniony. Władze klubu popełniają błąd, pozwalając mu odejść. Za Polaka nie dostaną nikogo równie dobrego, zwłaszcza że zostało tylko dziesięć dni do końca okna transferowego - mówi dziennikarz sportowy Uli Kopitz.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sensacyjny lider Bundesligi - drużyna Hoffenheim spadł na 2. miejsce w tabeli. Jego miejsce zajął Bayer Leverkusen

Beniaminek niemieckiej ligi przewodził stawce do tej pory. Drużyna gra ofensywnie, co czasami źle się kończy (przegrana 3-4), ale jak widzimy przynosi często dobry skutek.

Magazyn Gol, Polsat Sport; Polska The Times

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam nadzieję, że nie dostanę bana za post pod postem. :lol:

 

Hamburg zremisował wczoraj z Wolfsburgiem 1-1. Praktycznie całą 2. połowę Wolfsbrug bronił się i czekał na kontry. Zostali za to skarceni w ostatniej akcji – Piotr Trochowski (reprezentant NIiemiec, urodzony w Tczewie) strzelił z wolnego, bramkarz VFL źle się zachował i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Za to dziś FC Hollywood (czyli Bayern) wygrał w zimowej scenerii z Mainz 3-0. Zaczęło się od główki van Buytena i fatalnego kiksu bramkarza FSV. Później gola zdobył Mario Gomez. Dzieła zniszczenie dopełnił Robben świetnie wykonanym wolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...