Skocz do zawartości

Kanały ze wszystkich platform cyfrowych.


Rekomendowane odpowiedzi

No i sytuacja sie troszke zamotala.

Zadzwonilem do Hollex z prosba o rade.

Pan z dzialu technicznego grzecznie odradzil mi taki sposob rozwiazania sprawy o jakim napisalismy.

Stwierdzil (ponoc z doswiadczenia), ze z modulami CP sa czasami jakies problemy.

Poradzil bym zakupil sobie tuner polsatowski i karte bo koszt ten sam (modul kosztuje tyle co tuner) i nie bede mial w ogole problemu z odbiorem CP.

Na moje pytanie "dlaczego sa problemy z modulami?" odpowiedzial: "Nie mam zielonego pojecia, klienci sie skarza, ze nie zawsze im dziala poprawnie".

Jak juz wspomnialem - zaproponowal zakup tunera z oferty CP i rozgaleznik sygnalu z anteny (bo przeciez nie bede ogladal C+ i CP jednoczesnie wiec problemu zadnego nie powinno byc).

 

Teraz juz kompletnie zglupialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clayman - ja odpowiem tak: moduły CP się sprzedają - ktoś to kupuje i ogląda na tym - na forum w dziale Cyfrowego Polsatu jest temat o tym module i raczej nie ma narzekań (wcześniej owszem były - nie wszystko działało jak trzeba, ale już się z tym technicy słonecznej platformy uporali), czy informacji o jakichś poważnych problemach. Gdyby naprawdę były problemy, to na forum też ludzie by się skarżyli. Może moduł Polsatu cudem techniki nie jest, ale obecnie swoją rolę spełnia. Dlatego ja nie widzę przeciwwskazań co do układu własny tuner + moduł CP 8) Za porady telefoniczne nie odpowiadam :P Najbezpieczniej jeśli masz wątpliwości będzie poczytać temat o module CP ;) PS: Uwaga - to 29 stron :lol:viewtopic.php?f=7&t=321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiedziałem gdzie o to spytać, więc spytam tutaj. Jeśli chodzi o te satelity i transpondery to wiedzę mam średnią, albo kiepską. W ofercie polskich platform brakuje mi kanałów muzycznych, najbardziej mi zależy na MTV Base, Dance, Hits, TMF i VH1 Classic, które, z tego co tu wyczytałem są na innym satelicie. Polskie platformy nie włączają tych kanałów do swojej oferty, bo musiałyby je wziąć na swój transponder, a mają mało miejsca itd. . Kiedyś Wizja TV nadawała z Astry 19,2°E i te kanały były, a Cyfra, n i CP nadają z Hot Birda 13° E. Toteż już w końcu przejdę do mojego pytania, które brzmi: "Czy jest taka możliwość, żeby dany operator nadawał kanały z 2 satelit (tutaj chodzi mi o tego Hot Birda i Astrę)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość jest, ale problem w tym, ze to się wiąże z dodatkowymi kosztami, nie tylko wynajęcia transpondera, ale do tego jeszcze trzeba zapewnić abonentom odpowiedni sprzęt do odbioru innej pozycji satelitarnej (chodzi o zez). Jak wiadomo dekodery Cyfry+ nie obsługują DiseqC, co uniemożliwia opcję nadawanie z innego satelity.

 

W Wizji kanały były, bo tam nadawały już na tej pozycji i nie musieli ich dublować.

Może nasze platformy po prostu nie chcą włączyć tych kanałów i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie polskich platform brakuje mi kanałów muzycznych, najbardziej mi zależy na MTV Base, Dance, Hits, TMF i VH1 Classic, które, z tego co tu wyczytałem są na innym satelicie. Polskie platformy nie włączają tych kanałów do swojej oferty, bo musiałyby je wziąć na swój transponder, a mają mało miejsca itd.

Tutaj chodzi o to, że to nie są kanały polskojęzyczne z polskimi reklamami. Musimy tylko czekać, aż jakaś firma otworzy oczy i dostrzeże lukę na polskim rynku jaką jest brak kanałów muzycznych emitujących określony rodzaj muzyki.

 

A teraz opier :censored:Kompletny bezesens... @boss509 - zrobiłeś offtopic tutaj - patrz nazwa i opis działu! Przeczytaj również inne posty w tym temacie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przepraszam, ale proszę o wytłumaczenie łopatologicznie całkowitemu laikowi. :-)

Mam CP a chciałbym wziąć multipakiet canal+. Co powinienem mieć jeszcze żeby to zadziałało? Rozumiem że do polsatowskiego "Samsung DSB-S305G" nie wsadzę karty z canal plus. Mam kupić razem z multipakietem jakiś dekoder cyfry i postawić go obok tego polsatowskiego ( I jak technicznie działają dwa dekodery na raz? ) czy też poszukać jakiegoś jednego uniwersalnego do którego wsadzę obydwie karty?

 

Ps. mam jakiś archaiczny sprzęt który leżał w pudle już ze 3 lata i nigdy nie był używany - Samsung DSR 9500AY. Moge do niego włożyć kartę z cyfry?

 

pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć dekoder CP (Samsung DSB 305G) i do niego kupić dekoder z multipakietu. W tym wypadku musisz kupić konwerter Twin żeby pociągnąć kable do dwóch dekoderów (poszukaj na hollexie napewno coś znajdziesz). Możesz także kupić niezależny dekoder np. Ferguson, Humax, Technisat itp. itd. i wtedy kupujesz moduł multipakietu i CP i wkładasz do kieszeni i działa. W tym wypadku nie potrzebujesz Twina. A jeszcze jedno:, Interesują Cię kanały HD z multipakietu, albo z CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie potrzebuje dwa moduły jeśli będzie chciał mieć na jednym dekoderze, wystarczy, że kupi Ferguson FX-7600UCI (1xCR) i już ma do kupienia tylko moduł Cyfrowego Polsatu, a do czytnika kart włoży tą z Multipakietem i działa, oczywiście nie wiadomo, co będzie po rzekomej wymianie kart w Cyfrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...