Skocz do zawartości

Kanały ze wszystkich platform cyfrowych.


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym podkreślić, że w ogóle nie znam się na tych dekoderach i innych sprzętach., ale mam jedno pytanie: czy mając dekoder do odbioru telewizji satelitarnej można odbierać kanały ze wszystkich polskich platform cyfrowych na raz, tzn. Cyfr, Polsatu i n, czy muszę mieć oddzielnie 3 dekodery i anteny??? Bardzo bym prosił o realne wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 nie odbierzesz na jednym, ale 2 tak czyli Cyfre i Cyfrowy Polsat, co do N to musisz mieć n-boxa. Antena może być jedna, ale jeżeli 3 platformy to dwa dekodery, jeden do C+ i CP a drugi do N a więc konwerter typu TWIN, no chyba, że chcesz mieć PVR i VOD w n no to już konwerter typu QUAD, ale to się okaże. Jakie masz jeszcze pytanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena może być jedna, te 3 platformy korzystają z tej samej pozycji satelitarnej.

Z tunerami to do dwóch sztuk można zejść. Jeden musisz kupić na "własną rękę" z kieszeniami CI (lub kieszenią i wbudowanym modułem Seca) aby korzystać z CP oraz C+. Do platformy "n" musisz od nich wydzierżawić tuner.

 

Poczytaj dział "Dobór sprzętu", znajdziesz kilka istotnych wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się zrozumieliśmy w 100%. Spróbuję inaczej, oglądam sobie przykładowo film na HBO, skończył się i chcę przełączyć na Polsat Sport. Da się coś takiego zrobić, mieć naraz kanały z Cyfry i Polsatu(skoro z "n" to inna bajka) na jednym dekoderze??? Trochę porażam swoją nie wiedzą w tym temacie, ale o coś takiego mi właśnie chodzi. Z góry dzięki!

 

P.S

Interesują mnie zarówno legalne i nielegalne metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ostatnie pytanie. Czy ktoś wie jak to zrobić i jak to działa(chodzi mi o to czy trzeba mieć jakąś kartę, przeprogramować dekoder czy coś)? Skoro na forum nie można o tym mówić to czy ktoś mógłby mi to opisać w mailu? Podaję adres: dick509@interia.eu

Bardzo jestem Wam wdzięczny za wszystkie informacje i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz "taniej" - zapomnij. Żadna z naszych platform nie jest dostępna piracko :)

Potrzebny będzie Tobie tuner z modułem CA (systemu Seca) oraz przynajmniej jednym gniazdem CI. Zerknij na Hollex.pl, możesz tam znaleźć kilka tunerków, np: ten.

U dystrybutora C+ podpisujesz umowę i bierzesz samą kartę, którą wsadzasz do wbudowanego modułu.

U dystrybutora CP kupujesz kartę + moduł CAM i wsadzasz go do wolnej kieszeni CI w tunerku.

Pozostaje jeszcze kwestia jak to będzie ze sobą współpracować, ale tutaj niech się wypowiada ktoś doświadczony takimi kombinacjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ważne jest jaki pakiet jesli familijny to może być jesli pakiet mini to z modelem 7318 będą problemy z kanałami które są nadawane w simulcrypcie np. TVN 24 ,Suprstacja,Eurosport itp. /i tu już nie pomoże nawet wgranie nowego softu , poprostu technicznie te modele nie są przygotowane na taką współpracę - informacja bezpośrednio z telstara/ bezproblemowo chodzą w takim przypadku fergusony z nowej serii typu FX 7600 UCI cena coś ok ponad 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie. Obecnie jestem abonentem Cyfry+. Wkrótce zamierzam dorzucić telewizję N i Cyfrowy Polsat. Wszystko chcę mieć w opcji HD. Obecnie mam stary dekoder Thomsona do Cyfry ale zamierzam go wymienić (złożyłem zgłoszenie) na Philipsa PVR. N-kę chcę kupić z NBOX RECORDER-em. Nad Cyfrowym Polsatem się jeszcze zastanawiam (możliwe, że z niego zrezygnuję bo tak naprawdę interesują mnie tylko dwa kanały - Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra). Jestem na etapie rozważania i planowania jak to wszystko podłączyć. I tutaj mam szereg pytań do szanownych forumowiczów. Obecniej na dachu mam antenę (bodajże 80 a może troszkę większą) z konwerterem TWIN do Cyfry na Hot Bird i pojedyńczym na Astrę (w domu mam taki śmieszny przełącznik ręczny bo Thomson nie steruje DiSEQ a nie chciało mi się kombinować). Astrę chcę całkowicie wywalić. Zacznijmy może od anteny i konwertera. Wydaje mi się, że coś jest nie tak bo część kanałów z Cyfry+ np. Podróże TV są rzadko możliwe do odebrania - najczęściej czerwony kwadracik, no i w czasie deszczu bardzo szybko mi się obraz przycina (więc pewnie albo antena się przestawiła albo konwerter średnio działa). Teraz do rzeczy. Pierwszy wariant jaki najbardziej by mi pasował to jeden dekoder, który odbierałby Cyfrę, N i Polsat (np. przekładając mu karty). Co istotne - chcę mieć dostęp do PVR, VOD, telewizji w HD etc. oraz wszystkich dodatków jakie oferują platformy cyfrowe (cyfrowe radio, gry, informacje, napisy, etc.). Więc prosiłbym wymienić wszystkie za i przeciw takiego rozwiązania. Dugi wariant to trzy dekodery (te, które rozprowadzają platformy). Do amplitunera wszystkie po HDMI (amplituner ma 6 wejść, 1 wyjście). I teraz czy dałoby się, żeby to działało na jednej antenie i wykorzystywało tylko dwa kable ? Czy też może być jedna antena ale muszę pociągnąć dodatkowe 4 kable (tak by mieć ich 6 ?). Tutaj drobny problem bo antena na dachu więc potrzeba kupę metrów kabla (coś koło 20 metrów od anteny do mieszkania). Kolejne pytanie to czy przy tak długim kablu nie będę miał jakichś strat na sygnale ? Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że N-ka potrzebuje troszkę innego ustawienia anteny niż Cyfra. Więc co lepiej ? Skoro bym musiał ciągnąć kable tak czy siak to czy lepiej wsadzić konwerter Octo i wymienić antenę na nie wiem 120 ? Są takie ? Czy zamontować dwie dodatkowe anteny i w każdej wsadzić twina (w tej od Cyfry wsadzić Quattro). ?? Prosze o pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam Twój temat do podobnego, poruszanego wcześniej.

Zachęcam także do jego lektury.

 

Zacznijmy może od anteny i konwertera. Wydaje mi się, że coś jest nie tak bo część kanałów z Cyfry+ np. Podróże TV są rzadko możliwe do odebrania - najczęściej czerwony kwadracik, no i w czasie deszczu bardzo szybko mi się obraz przycina (więc pewnie albo antena się przestawiła albo konwerter średnio działa).

Najszybciej to złe ustawienie anteny, konieczna regulacja azymutu i elewacji anteny.

Pierwszy wariant jaki najbardziej by mi pasował to jeden dekoder, który odbierałby Cyfrę, N i Polsat (np. przekładając mu karty). Co istotne - chcę mieć dostęp do PVR, VOD, telewizji w HD etc. oraz wszystkich dodatków jakie oferują platformy cyfrowe (cyfrowe radio, gry, informacje, napisy, etc.).

Niemożliwe z powodów technicznych. Zapomnij :)

Dugi wariant to trzy dekodery (te, które rozprowadzają platformy). Do amplitunera wszystkie po HDMI (amplituner ma 6 wejść, 1 wyjście). I teraz czy dałoby się, żeby to działało na jednej antenie i wykorzystywało tylko dwa kable ? Czy też może być jedna antena ale muszę pociągnąć dodatkowe 4 kable (tak by mieć ich 6 ?). Tutaj drobny problem bo antena na dachu więc potrzeba kupę metrów kabla (coś koło 20 metrów od anteny do mieszkania). Kolejne pytanie to czy przy tak długim kablu nie będę miał jakichś strat na sygnale ?

Tak, na jednej antenie bez problemu.

Skoro chcesz nBox recorder i tuner PVR od Cyfry (one wymagają dwóch podłączeń) oraz tuner

Polsatu (wymaga 1 podłączenia) to musisz obecnego Twina wymienić na Octo (i pociągnąć pięć kabli).

20 metrów kabla nie stanowi żadnego problemu.

Pisałeś wcześniej o Astrze. Możesz zostawić konwerter zezujący, dokupić przełącznik DiSEqC 2/1 i połączyć go z którymś kablem (np. tym idącym do tunera Polsatu czy n).

Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że N-ka potrzebuje troszkę innego ustawienia anteny niż Cyfra.

To pisał głupoty.

Skoro bym musiał ciągnąć kable tak czy siak to czy lepiej wsadzić konwerter Octo i wymienić antenę na nie wiem 120 ? Są takie ? Czy zamontować dwie dodatkowe anteny i w każdej wsadzić twina (w tej od Cyfry wsadzić Quattro).

Obecną antenę zostaw, do tych celów w zupełności wystarczy.

Możesz także powiesić dodatkową antenę z konwerterem Quad (Quad! a nie Quattro - ten to służy do czego innego). Łącznie z obecną anteną i konwerterem Twin będziesz miał 6 źródeł sygnału (a potrzebujesz pięć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Mam podobny problem i nie wiem czy dobrze zrozumialem wiec chcialem Was zapytac czy dobrze mysle.

Obecnie mam Cyfra+ i chcialbym dokupic sobie CyfrowyPolsat.

Chcialbym wszystko miec na jednym tunerze DVB-S.

W sklepie internetowym znalazlem takie cacko:

Ferguson FX 7600 UCI (2CR)

Moje pytanie brzmi:

Czy obecnie ustawiona antena (Cyfra+ (srednica 60-80cm)) moze pozostac bez zmian z obecnym konwerterem?

Czy podany przez moja skromna osobe tuner cyfrowy bedzie pasowal?

W opisie jest napisane, ze posiada 2 sloty na karty, czyli po wlozeniu obu kart nie bede musial podczas ogladania TV nic tam grzebac i zmieniac?

 

Jezeli napisalem cos niezrozumiale to przepraszam, pragne zaznaczyc iz jestem laikiem w tej dziedzinie.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny nie będziesz musiał przestawiać, nic z nią nie będziesz musiał robić, konwerter też zostaw w spokoju, o ile poprawnie działa. Masz antenę od Cyfry czy własną?

Tuner będzie pasował, bez problemów, działa na nim poprawnie Cyfra i CP.

Do czytnika kart możesz włożyć tylko kartę Cyfry. Do czytnika nie możesz włożyć karty od CP, bo nie zadziała, musisz posiadać moduł i włożyć go do odpowiedniego wejścia.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antene mam Cyfra+. Konwerter dziala OK.

Dla sprecyzowania podam, ze w ustawieniach obecnego tuneru (Mediasat Thomson (nowy, maly model)) zasieg mam max (zielona kreska i na 5).

Moglbys mi powiedziec jaki modul mialbym do tego dokupic (najlepiej zalinkowac ktorys z tego sklepu co tuner, ktory podalem)?

I czy ten tuner obsluzy owy modul?

 

P.S. Dzieki za szybka odpowiedz.

 

--- edit ---

 

Chyba, ze znasz jakis lepszy tuner od tego.

Moze jakis z USB (mniej klopotu z instalacja softu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cyfry+ wystarczy sama karta - pójdzie bez problemu. Co do modułu do CP, to w Hollex można kupić moduł tylko prepaid - płacisz z góry za cały okres umowy :arrow:http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=653 Jeśli chcesz płacić abonament co miesiąc to musisz kupić moduł w punkcie sprzedaży Cyfrowego Polsatu :wink:

 

Edit: ten tuner jest bardzo dobry, lecz dosyć drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...