Jump to content
aster

Czy ten konwerter to słaby punkt mojego zestawu?

Recommended Posts

Raczej chodzi o teścia a nie o mnie, ale jest problem z odbiorem sygnału z NC+ gdy tylko ciemniejsze, burzowe chmury się pojawią. I nie chodzi tu o jakieś wielkie burze bo to jest normalne, że wpływa to na sygnał, ale nawet o takie lekkie.

 

W skrócie to taki jest obecnie układ:

 

- dekoder Pace z nagrywarką

- talerz od NC+ (jeszcze z logo Cyfry)

- konwerter (chyba własny a nie od cyfry), oznaczenia ma następujące: inverto.tv IDLR-QUDL40-EXTND-OPP Quad Long Neck 40mm LNB

 

Dekoder niestety stary i nie pokazuje sygnału dwustopniowo jak w nowszych modelach (jakość i siła), tylko od 1-5 ogólnie jak jest. No i na zielono przy 4.5 traci sygnał przy ciemniejszych chmurach.

 

Czy to raczej może być coś z ustawieniem czaszy czy konwerter jest marnej jakości?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz stara czasze cyfra + o średnicy 60 cm to masz odpowiedź. Nie sądzę, że to konwerter, tym bardziej że to quad więc domniemywam, że w miarę nowy. Możesz spróbować skręcić lekko konwerter w obejmie i koniecznie czasza minimum 80cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, następnym razem zmierzę talerz aby zobaczyć czy jest to 60 czy 80cm. To wszystko ma już z 8 lat, z konwerterem włącznie. Ale coś czuję, że ten konwerter to pewnie najtańszy jaki tylko był na rynku (wśród quadów). Czy da się go jakoś porównać do innych konwerterów jeśli chodzi o czułość, inne parametry, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat. Czy ma może ktoś wiedzę, jakie parametry /wzmocnienie, szumy/ ma konwerter pochodzący z czasów WizjiTV Philips TSU 2001?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, pojutrze monter jedzie do teścia i ma się zająć ponownym ustawieniem talerza oraz wszelkimi innymi zmianami, jakie ustalimy.

 

Tak więc poza samym ustawieniem dyszy chciałbym od razu załatwić co tylko mogę by sygnał był jak najlepszy. Obecnie jest tam talerz 60cm natomiast dostałem od NC+ nowy 80cm (chyba w pionie, w poziomie wychodzi mniej). Czy to jest wystarczająco dobry sprzęt czy należy go do kosza wyrzucić i kupić od razu coś lepszego?

 

Co do konwertera to też chciałbym zmienić aby już wszystko było jak najlepsze. Od dziś stoi tam Ultrabox do 4K tak więc pod jego kątem chciałbym dobrać jakiś rozsądny konwerter. Do niego idą dwa kable natomiast jest też drugi dekoder (multiroom - Wifibox+) z jednym kablem. Czy warto tu przejść na coś z unicable do dekodera głównego (Ultrabox) - czy da to cokolwiek więcej niż obecne dwa kable do niego? Jeśli tak to jaki model byłby tu dobry by ogarnąć te sprzęty (do multiroomu wystarczy chyba jeden zwykły kabel)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
dostałem od NC+ nowy 80cm (chyba w pionie, w poziomie wychodzi mniej). Czy to jest wystarczająco dobry sprzęt czy należy go do kosza wyrzucić i kupić od razu coś lepszego?

Jeżeli ustawi się go precyzyjnie, można uzyskać na nim całkiem niezłe parametry.

 

Czy warto tu przejść na coś z unicable do dekodera głównego (Ultrabox) - czy da to cokolwiek więcej niż obecne dwa kable do niego? Jeśli tak to jaki model byłby tu dobry by ogarnąć te sprzęty (do multiroomu wystarczy chyba jeden zwykły kabel)?

Przy podłączeniu dwóch kabli od konwertera Quad (konfiguracja 2 anteny) Ultrabox będzie działał, ale jego funkcjonalność będzie mocno ograniczona (możesz nagrywać niezależnie tylko 1 program). Konwerter Unicable umożliwi zwiększenie funkcjonalności Ultraboxa (multirecording) i podłączenie WiFiBox-a. Jeden kabel (z gniazda SCR) podłączasz do Ultraboxa, drugi (gniazdo legacy) do WiFiBox-a.

Edited by K63

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...