Skocz do zawartości

Router TP-Link TL-WR702N


swojadroga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To do konfiguracji, ale potem w sieci jak działa to dostaje swoje IP i można się do niego zalogować wpisując je w pasek przeglądarki. Tylko trzeba sprawdzić jakie ma IP i najlepiej przypisać mu stałe w panelu routera głównego, z którego jest internet - siec glowna.

 

Szukaj w DHCP...

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy tak CP rozwiązuje zawsze sprawy? Podobnie miałem kiedy zgłaszałem problem dźwięku na HBO GO - dziwny metaliczny, nienaturalny.

 

 

Uprzejmie informujemy, że po weryfikacji Pana zgłoszenia nie odnotowaliśmy nieprawidłowości z działaniem modułu Wi-Fi TP-Link. Tym samym zalecamy zmianę kanału Wi-Fi sieci, z której Pan korzysta, natomiast w przypadku dalszych problemów zalecamy udanie się do Autoryzowanego Punktu Sprzedaży w celu dokonania diagnostyki modułu Wi-Fi.

 

I co, wymienią mi na moduł który działa dokładnie tak samo czyli niepotrzebnie tworzy dodatkową sieć i zagłusza tę, do której jest podłączony? -,-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Próbuję podłączyć moduł Tp-Link WR702N do dekodera Cyfrowego Polsatu Wi-Fi korzystając z Liveboxa jako routera. Nie wiem dlaczego po dokładnym zastosowaniu się do instrukcji z tej strony: http://www.cyfrow...-zakladka# 
nie odnajduje mi liveboxa, nie widzi sieci bezprzewodowej. Nie wiem co może być przyczyną. Również gdy wejdę na 192.168.1.1 (adres liveboxa) to w sieciach Wi-Fi 
TP-Link WR702N nie jest widoczny. Szukałem rozwiązań w google, ale wszędzie jest 
jak w instrukcji. Może mi ktoś pomóc - będę wdzięczny. Jak pamiętam to z 1,5 roku temu udalo mi się wyszukać sieć z liveboxem, tylkomiałem wtedy zbyt wolne połączenie. Dekoder to PVR HD 7000.
Mam multiroom i na tym dekoderze livebox jest wykrywany, ale pojawia się komunikat, że nie może połączyć się z wybraną siecią. Co jest grane nie mogę dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dekodera nx+ to ja nie mam, mam CP PVR HD 7000. Właśnie podłączyłem kablem ethernetowym, wszedłem do ustawień sieć, połączenie sieci przewodowej, automatycznie. Wybrałem VOD bo ipla już nie ma tylko VOD to w zasadzie to samo. No i - niestety - po wybraniu serial i jakiś tam odcinek kręci się cały czas kółko i nie pokazuje wybranej pozycji. Przy próbie zmiany rozdzielczości blokuje się na amen, trzeba wyłączyć zasilanie i włączyć ponownie.

Jak widzę to jest jedno wielkie oszustwo, przecież taka opcja powinna być prosta jak to tylko możliwe, a to jest jakiś [beep]izm.

Livebox'a na tym dekoderze nie wykrywa z modułem 702N. Na drugim (multiroom) lixebox jest widoczny, ale bezprzewodowo z siecią nie może nawiązać połączenia.

Za 9 miesięcy kończy mi się umowa i będę mógł zrezygnować z tego dziadostwa. Co z tego, że jest tyle kanałów jak na tych, które mnie interesują są w kółko powtórki i wszechobecne reklamy.

Tak jak pisałem jakieś 1,5 roku temu nawiązywał łączność bezprzewodową z tym modułem, ale widocznie jakiś "mądry" kombinował i wykombinował.

Żenada !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę, nie twierdź że problem wynika z mojej niewiedzy, skonfigurowałem TP-LINKA jako client'a no i owszem widzi liveboxa tak jak bez konfiguracji widział na drugim dekoderze (multiroom). Tylko teraz po znalezieniu routera (livebox) i dobrego sygnału otrzymuję komunikat nie można połączyć z wybraną siecią, to samo co na drugim dekoderze. I co Ty na to ? Przecież po to się takie urządzenia sprzedaje by stosując się do instrukcji można było korzystać z tego bez problemów.

Czy trzeba grzebać w google, na forach aby móc uruchomić dane urządzenie ? I nie mam racji, że to porażka Cyfrowego Polsatu i żenada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt jeśli chodzi o sieci to zbyt dużej wiedzy nie mam, ale - to powinno być to napisane w instrukcji, przecież nie każdy użytkownik jest biegły jeśli chodzi o konfigurację sieci. Czyli, który adres zmienić liveboxa czy TP-Linka ? Jak pozmieniam coś nie tak to mogę nie mieć potem neostrady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej mocno roszczeniowej postawy, po pierwsze to jak są takie same IP to raczej coś tam pogrzebałeś sam, po drugie w CP i tak jest łatwo bo można konfigurować TP-LINKA z poziomu dekodera, w nc+ tak nie mam, wiedzy o sieciach też wybitnej nie posiadam, ale oficjalna instrukcja (ta ogólna, czyli konfiguracja przez komputer) i parę minut z google mi wystarczyło. Liveboxa nie ruszaj, on chyba powinien mieć 192.168.1.1, TP-LINKA najlepiej ustawić na statyczne ip 192.168.1.X, X-to jakiś wolny numer.

 

Może kolega @swojadroga mi odpowie, ale czy te TP-LINKI kupione w CP po resecie domyślnie ustawiają się na tryb Client z wyłączonym DHCP? W takim przypadku łatwiej już być nie może...

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Liveboxa nie ruszaj, on chyba powinien mieć 192.168.1.1, TP-LINKA najlepiej ustawić na statyczne ip 192.168.1.X, X-to jakiś wolny numer." Próbowałem zmienić, ale to nic nie dało, potem przywróciłem automatyczny DHCP i neostrada działa. W ustawieniach liveboxa nic do tej pory nie grzebałem, nie było takiej potrzeby.

Dopiero teraz gdy chciałem sobie uruchomić ipla to wyciągnąłem  z szafy tego TP-Linka. W ustawieniach TP-Linka dałem 123.123.123.123 ale ni działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam i to bardzo dokładnie. Pisałeś, że livebox i TP-Link mają takie same adresy - nie prawda - Livebox ma 192.168.1.1 a TP-LINK 192.168.0.254. Próbowałem zmieniać na inne też nic nie dało. Zamiast mnie krytykować to lepiej byś spróbował mi pomóc, a nie wdawać się w dyskusję. Próbowałeś mnie naprowadzić co do IP i niestety nic z tego, napisałem właśnie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...