Skocz do zawartości

Router TP-Link TL-WR702N


swojadroga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego routerka a dokładnie mówiąc chodzi mi o parametry ładowarki usb, kilka stron wcześniej znalazłem info, że napięcie musi wynosić 5V a wydolność prądowa nie mniej niż 1A ? ....no właśnie może być więcej niż 1A np 1,5A lub 2A...nic nie padnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam problem z tym routerem bo nie chce wyszukać  urządzeń i pojawia sie komunikst że Nie wykryto podłączonego urządzenia bezprzewodowego. Upewnij się, że urządzenie TP-LINK jest podłączone do dekodera. Wykonaj reset urządzenia bezprzewodowego do ustawień fabrycznych opisanych w instrukcji i spróbuj ponownie naciskając OK i trzeba go kilka razy zresetować ten router to wyszuka urządzenia to jest coś nie tak z tym routerem czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z tym routerem bo nie chce wyszukać  urządzeń i pojawia sie komunikst że Nie wykryto podłączonego urządzenia bezprzewodowego. Upewnij się, że urządzenie TP-LINK jest podłączone do dekodera. Wykonaj reset urządzenia bezprzewodowego do ustawień fabrycznych opisanych w instrukcji i spróbuj ponownie naciskając OK i trzeba go kilka razy zresetować ten router to wyszuka urządzenia to jest coś nie tak z tym routerem czy nie

Możliwe że masz za słaby sygnał, który dociera do routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

zakupiłem router TP-LINK TL-WR702N przy pierwszej próbie podłączenia do dekodera CP (PVR HD 7000) poszło w miarę gładko połączył mnie z moją siecią WiFi zacząłem przeglądać ofertę IPLI na dekoderze, jednak podczas ponownej próby wejścia w panel IPLI wystąpił błąd 2123.
Zacząłem szukać problemu zresetowałem router podłączyłem do komputera wykonałem ręczną konfigurację do trybu Client do mojej sieci WiFi po podłączeniu do dekodera nic dalej błąd 2123
Reset routera do domyślnego trybu AP podłączam do dekodera, przeprowadzam konfigurację na dekoderze i dalej nic - błąd 2123
Reset routera podłączam do kompa wgrywam najnowsze oprogramowanie do niego próbuję konfiguracji ręcznej przez kompa do trybu Client'a oraz konfiguracji w trybie domyślnym AP w dekoderze CP i nadal NIC cały czas błąd 2123.
Wyczytałem kilka stron wcześniej o oprogramowaniu które współpracuje z dekoderem CP dla routera TP-LINK tj. TL-WR702N_V1_130314 zainstalowałem i dalej nic.
Ogólnie to już mam dość i skończyły mi się pomysły co zrobić. Może ktoś ma jakiś inny pomysł i bardziej otwarty umysł od mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

błąd 2123 to problem sieci i firewall-a w twoim osobistym serwerze (OSx, WinServer, Linux, Bsd, Novel, ...) lub w serwerze sieciowymi (np. w osiedlowym serwerze dostępowym lokalnego dostawcy Internetu), lub w modemie/routerze dostępowym jaki posiadamy. Problem z dekoderami Cyfrowego Polsatu oraz usługami fizycznie udostępnionymi na dekoderach (takimi jak IPLA, HBO go) jest taki, że owe usługi wymagają dla tych dekoderów otwartego łącza, czyli takiego, które nie jest ograniczone na bramie dostępowej przez Firewall software-owy (wybiórczy - dostosowywany) lub hardware-owy (ogólny - automatyczny).
W celu enkapsulacji łącza oraz translacji danych łącza, dane są rozpoznawane przez serwery, modemy/routery, itd. i uzyskują klasę, gdyż są w jakimś rozpoznawalnym formacie, formancie, mają odpowiedni przedrostek (czyli, że same się zapowiadają - protokołują) i lecą na port wykorzystywany zawsze dla danych danych (np. SSL = port 443, ma enkrycpję na bazie stałego formantu, której przedrostek oraz zawartość jest certyfikowana kodem certyfikacyjnym (a zarazem odnotowana przez zaopatrzyciela i twórcę certyfikatu) przez np. twój serwis poczty e-mail i potwierdzana (choć nie zawsze) przez główną siedzibę przetrzymującą (dysponującą) certyfikatami, która to siedziba zapamiętuję historię nieomal wszystkich wykorzystań certyfikatu (np. dla SSL) wraz ze szczgółami wykorzystania.
2123 pojawia się dlatego, że włączony jest firewall na modemie.routerze lub serwerze lub gdzieś po drodze do store-u IPLA. Dokładnie w błędzie 2123 chodzi o to, że odbiornik/tuner Polsat-owy potrzebuje zenkapsulować sobie dane Proxy serwera IPLA, HBO+go lub innych serwisów w naszym tunerze, żeby przedstawić zawartość serwisu w posiadanym przez nas tunerze. Router/modem lub inny punkt przejścia sieci Ethernet do globalnego Internetu który jest w nitce "Internet - ... (router/mode/serwer/switch/hardware firewall) - nasz tuner cyfrowy" ma włączoną funkję blokowania Proxy (lub/i IGMP Proxy). Należy ją wyłączyć - należy wyłączyć blokowanie PROXY lub kompletnie wyłączyć Firewall w routerze/modemie/firewallu, lub (jeśli posiadamy serwer) skonfigurować Firewall na naszym prywatnym/osiedlowym serwerze (poprosić admina o odpowiednią konfigurację), zgodnie z danymi IPLA lub innych naszych Polsatowych serwisów. Dane te można odczytać z Log-ów połączenia (historii połączeń) naszych tunerów z serwisami typu IPLA, które próbują łączyć się z nami i naszymi urządzeniami sieciowymi, które to urządzenia rejestrują te i wszystkie innei połączenia (w logach). Można, jeśli mamy tylko kabelek do naszego komputera i tunera zainstalować soft rejestrujący połączenia (taki jak w modemie czy modemie-routerku). Dzięki takiemu darmowemu soft-owi mamy możliwość wglądu w dziennik ruchu Internet-nasze urządzenia i odnotowania co dany serwis wykorzystuje. wystarczy wsadzić kij w mrowisko i wszystko wiadomo.
 
Ogólnie mówiąc osobiście nie sprawdziłęm co enkapsułuje IPLA lub HBO+go, i które porty są obsadzone przez powyższe serwisy, ale na pewno z błędem 2123 chodzi o włączony Proxy Filter w Firewall-u. Sprawdź lub wyłącz i taka IPLA lata normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam chciałem podłączyć router Tp -link WR702N do dekodera HD5000. Dekoder wykrył router i komunikat że urządzenie działa ok.

Przy przejściu do drugiego kroku zaczęły się problemy. Router wykrył siec przekazywaną z routera D-Link DWR-116 po wybraniu sieci i wpisaniu hasła po około minucie (zielony pasek doszedł do końca) Nie udało się ustanowić połączenia z wybraną siecią. Hasło na pewno dobrze wpisane ponieważ na tym routerze pracuje kilka urządzeń i nie wiem dlaczego nie mogę połączyć się z siecią.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zrobić tak:
1. Podłącz WR-702n do portu USB w dekoderze (ew. zasilacza, jeśli masz) i do komputera (sieciówka),

2. Zaloguj się do panelu administracyjnego routera,

3. Z poziomu panelu administracyjnego routera zaloguj się do Sieci udostępnianej przez DWR-116 (przy okazji zmień mu adres IP na taki, żeby nie powodował konfliktów z DWR-116 na sieci bezprzewodowej),

4. Przepnij kabel sieciowy z komputera do dekodera i podczas konfiguracji wybierz sieć kablową.

Edytowane przez przemek.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Myślę, lepsze nie będzie mi potrzebne bo do tej pory ani razu od wielu lat takie urządzenie mi się nie przydało :) a do tego nie wiem czy by działały z dekoderami od CP.


Nie wiem kto pracuje w CP, ale to bardzo dobry człowiek :D Uznaję, że taki sprzęcik za 10 zł to jest już jakaś okazja - pozdrawiam sprzedawcę ;)

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam drobny problem i proszę o pomoc. Jak dostać się do ustawień tego cuda? Zauważyłem, że tworzy mi niepotrzebnie dodatkową niewidoczną sieć na tym samym kanale co moja sieć domowa. Nie potrzebuję jej, urządzenie zresztą też, bo z założenia ma odbierać sygnał a nie go nadawać. Wiecie jak rozwiązać ten problem?

Dodam, że ta sieć jest dość dziwna bo pojawia się i znika.

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym caculku jest napisane, że jego IP do zarządzania to http://192.168.0.254 więc tego spróbowałem - nie działa. Nie działa też jakiś inny adres proponowany przez TP-Linka, ale w takim razie spróbuję metody proponowanej przez tweed77, której chciałem uniknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP zależy od sieci, musisz się zalogować na router swojej sieci i zobaczyć jakie IP ma TP LINK, jeżeli nie przypisałeś go po MACu na stałe to przy każdym podłączeniu, np. po odłączeniu zasilania będzie miał inne IP w zalezności od kolejności w jakiej podłączą się inne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Podłącz TP-linka po lan bezpośrednio pod komputer.

2. W ustawieniach karty sieciowej w komputerze wpisz

a ) adres 192.168.0.10

b ) maska 255.255.255.0

c ) brama 192.168.0.254

 

zatwierdź - dla pewności wyłącz i włącz karte sieciową lan i powinno dać się zalogować do routera tp linka

 

ale to już ci podałem wcześniej w linku

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...