Jump to content
Mariusz

Radiostacja dawniej

Recommended Posts

Czy pamietacie starą alternatywną radiostacje?? co lubiliscie w niej najbardziej słuchac?

uwielbiałem tą stacje. nie moge teraz za duzo sie rozpisac wiec krotko - Druh Sławek, Polepione Dźwięki Fisza, Leniwa Niedziela, Dzikie Pola... to tylko część... ta najlepsza...

Może przenieść ten temat do "wspomnień czar"?

Edycja Mr. Orbita: W sumie czemu nie ;)

witam,

mam pytanie odnosnie 'starej' radiostacji. szukam nagran nocnych audycji a konkretnie jednej, niestety nie pamietam zadnych szczegolow dotyczacych autora czy dja. to co pamietam to to ze dzialo sie to w nocy, wykorzystano dialogi z bajki jacek i balbinka bodajze, i te dialogi wplatano w takie fajne granie polamane. to trwalo moze kilkanascie badz kilkadziesiat minut, nie wiem czy to cykliczne bylo czy wydarzylo sie raz, ale na maksa szukam tych nagran. czy ktos jest w stanie mi pomoc?

pozdrawiam

Dawna Radiostacja to bylo to! Najlepiej wspominam Piotrka " Makaka" Szarlackiego. Bez "Sweet dreams" na koniec audycji ciezko bylo zasnac :D Szkoda, ze poszlo to w taka strone w jaka poszlo... Na szczescie Makaka mozna posluchac teraz w Antyradu ;)

No a niebawem Radiostacja zmieni nazwę na Radio Planeta ,Eurozet właściciel stacji już złożył wniosek do KRRiT o zmianę dotychczasowej nazwy rozgłośni .

kiedys Radiostacja nazywala sie RH Rozglosnia Harcerska :D

Właśnie tu mam problem, gdyż na Forum Radiopolski padły kiedyś słowa, że pierwszą nazwą tego radia była: "Radiostacja Harcerska" (stąd też w 1998 r. ponoć wzięła się "Radiostacja"), ale nie mogę tego nigdzie zweryfikować.

Dla zainteresowanych dźwięki z RH:

1994 r.

http://s006.wyslijto.pl/?file_id=58099546026770371637

1996

http://s002.wyslijto.pl/?file_id=45359748641034093151

Nie "przypominam" sobie, aby była wcześniej inna nazwa, jak Rozgłośnia Harceska. Harcerze mieli to do siebie, że się nagłaśniali i rozgłaśniali, stąd ich nazwa Rozgłośnia. Pierwsze początki były w progranie Pierwszym - zawszę rano w niedzielę. Później popołudniówki, codziennie po godzinie szesnastej, też w Pierwszym, następnie w Trójce :wink:

Tak to mi podpowiedziano. :wink:

Dokładnie było tak:

Na początku przez krótki czas Radiostacja Harcerska, później wiele lat Rozgłośnia Harcerska, w latach '90 RH Kontakt i w 1998 Radiostacja ;)

Fajne, z tym, że Rozgłośnia Harcerska to lata sześćdziesiąte. To baaardzo dawno.

Tak to mi podpowiedziano :wink:

Rozglosnia Harcerska to tez cale lata 80 . Nadawala w PR 4 . Jednymi z prowadzacych byli Pawel Sito i Bozena Sitek