Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Filmiki, które zamieścił na YT @support458 są bardzo przydatne i dziękuję za nie, ale zauważyłem pewną pomyłkę w tym filmiku:

 

 

(od 17:30).

Zostało tam powiedziane, że wybór skalowania z tego menu jest tylko dla konkretnego kanału, a nie jest to prawda. Wczoraj przetestowałem i to ustawienie zmienia globalnie, tak jak to było w poprzednim pomarańczowym sofcie.

Edytowane przez AnalitykDVB
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mnie zaskoczyła jedna rzecz.

Będąc na kanale 999 wszedłem w listę nagrań i puszczając wybrane nagranie zostało na ekranie cała grafika nałożona na nagranie. Jedynym sposobem aby rozliczenie konta, czyli numer konta i data ostatniej wpłaty nie było nałożone na oglądane nagranie było wyjście z listy nagrań, zmiana kanału na inny i ponowne włączenie nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inny problem przytrzymując czerwony przycisk by wyświetlić info o programie gdy kliknie zamknij to mnie przerzuca do panelu z nagraniami. Strasznie to wkurza.

Kolejny problem to że przy włączonej funkcji hdmi cec i sterowanie dźwiękiem telewizora nie dziala mi klawisz wyciszenia głośności na pilocie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mnie zaskoczyła jedna rzecz.

Będąc na kanale 999 wszedłem w listę nagrań i puszczając wybrane nagranie zostało na ekranie cała grafika nałożona na nagranie. Jedynym sposobem aby rozliczenie konta, czyli numer konta i data ostatniej wpłaty nie było nałożone na oglądane nagranie było wyjście z listy nagrań, zmiana kanału na inny i ponowne włączenie nagrania.

 

Potwierdzam, u mnie na HD3000 dzieje się dokładnie to samo.

 

Druga rzecz, czy komuś działa ustawienie przezroczystości komunikatów? Nie widzę żadnej różnicy miedzy ustawieniem ich na 1 do 4. Miałem nadzieję na zwiększenie przezroczystości tego ogromnego info bannera z przyciskami m.in. do sterowania buforem live pause, żeby tak nie zasłaniał obrazu podczas przewijania, ale nic z tego.

 

Następna rzecz, gdy bufor live pause obejmuje więcej niż jedną audycję, nie da się zapisać z niego do nagrań audycji poprzedzającej aktualną w programie. Przy cofnięciu do audycji poprzedzających aktualną i naciśnięciu REC ikonka nagrywania tylko mignie na czerwono i nic więcej.

 

Skoro już jestem przy temacie nagrywania, dobrze by było, gdyby podczas zaniku prądu w trakcie nagrywania nie tracić całego nagrania. Niestety, nawet chwilowa przerwa w dostawie prądu kasuje całe dotychczasowe nagranie, a przecież wiadomo, że fizycznie jest ono wciąż na dysku, w końcu jest ono dzielone na wiele plików, a tylko ostatni mógł się nie zapisać na nośniku podczas wystąpienia braku prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwośc dodania do wyświetlacza dekodera funkcji żeby zamiast ikony dysku czy co to tam jest dodać zegar który wyświetlał by aktualny czas odtwarzanego nagrania albo ile jeszcze minut zostało ? W kablowych dekoderach jest to, i myśle że tu też było by fajnie wykorzystać wyświetlacz a nie pokazywać jakieś bezcelowe logo.


Ostatnio zauważyłem anomalie związane z EPG nie wiem czy to wina softu czy dekodera ale wiem że gdy oglądam Eleven 1 to pokazuje mi się program Polsatu a klikając na kolejne dni program wyświetla się czarne tło. Dodatkowo dziś podczas odtwarzania nagrania dodatkowo przestały reagować klawisze sterujące tzn. pauza stop i przewijanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwośc dodania do wyświetlacza dekodera funkcji żeby zamiast ikony dysku czy co to tam jest dodać zegar który wyświetlał by aktualny czas odtwarzanego nagrania albo ile jeszcze minut zostało ? W kablowych dekoderach jest to, i myśle że tu też było by fajnie wykorzystać wyświetlacz a nie pokazywać jakieś bezcelowe logo.

Ostatnio zauważyłem anomalie związane z EPG nie wiem czy to wina softu czy dekodera ale wiem że gdy oglądam Eleven 1 to pokazuje mi się program Polsatu a klikając na kolejne dni program wyświetla się czarne tło. Dodatkowo dziś podczas odtwarzania nagrania dodatkowo przestały reagować klawisze sterujące tzn. pauza stop i przewijanie.

Przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja. Czy zaktualizowałeś oprogramowanie dekodera do najnowszej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być wprowadzone usuwanie kanałów od pozycji 1000 a nie ma w tej wersji ->4.88.1.23 dla dekodera HD5000 pewnie trzeba poczekać z pięć lat jak oczywiście pofatyguje się CP

a tak przy okazji zawsze musicie sfajdać EPG przy każdym nowym wprowadzanym oprogramowaniu do dekoderów jak było po staremu menu(pomarańcz) EPG aktywowało się na kanałach na siedem dni a teraz na tym nowym menu prawie na trzy dni pogratulować wam precyzji w tym CP

Edytowane przez krzysiek25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam też na to usuwanie kanałów powyżej 1000 (jak na zbawienie), bo straszny bajzel na liście się zrobił, którego nie idzie usunąć. Oby jak najszybciej ta podstawowa czynność "wskoczyła", bo ci co raz po raz lubią sobie przeszukać jakąś częstotliwość mają poważny problem.

Aby te dekodery spełniały oczekiwania prawie wszystkich, nie może być takich podstawowych braków.

Liczę, że lada moment ten problem zniknie, bo soft naprawdę zasługuje na dużą pochwałę ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powtórzę po raz kolejny, kiedy wreszcie uda się naprawić problem z nagrywaniem (a raczej NIEnagrywaniem) wybranych pozycji?

Na 10 nagrań, średnio 3 nie da się odtworzyć (pasek przeskakuje do końca nagrania). 

 

Dodatkowo bardzo proszę zmniejszcie jak najszybciej menu podczas przewijania, zajmujące 1/3 ekranu. 

Wirtualne przyciski dla 99,9% ludzi nie są tam potrzebne, gdyż szybciej łatwiej i wygodniej korzysta się z fizycznych na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD7000

Po odtwarzaniu nagrań podczas nagrywania czegoś innego po powrocie do tv dostaję czarny ekran. Czyli włączam nagrywanie,zmieniam kanał,  właczam pvr i jakieś nagranie,  potem stop i powrót do tv i czarny ekran.

 

Obejście nagrywania czarnego ekranu:

Trzeba nagrywać też poprzedni program. Pierwszy na któryn nam nie zależy idzie wp..du a drugi się nagrywa. Raz mi tylko nie nagrało jak w tym czasie oglądałem inny kanał.

 

Generalnie widać problem obsługi nagrywania dwóch kanałów. Przy nagrywaniu i jednoczesnym oglądaniu innych kanałów co 3 nagranie się nie udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...