Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku proszę o wymianę informacji i dyskusje na temat nowego menu w dekoderach CPT HD.

Aktualizacja oprogramowania dotyczy wszystkich modeli. Wątek, który jest dedykowany wyłącznie temu tematowi.

Wszelkie przejawy spamowania i pisania nie na temat, będą traktowane zgodnie z regulaminem forum.

Na stronie CP w zakładce Dekodery i akcesoria są sukcesywnie (wraz z kolejnymi aktualizacjami) udostępniane instrukcje obsługi, opisujące nawigacje i funkcje przycisków pilota w nowym menu.

Link do zestawu wideo prezentacji nowego menu Cyfrowy Polsat nowe menu dla dekoderów HD

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym pomarańczowym interfejsie wybierając np. 843 włączał się najbliższy tego numeru, teraz w nowym czarnym wyskakuje komunikat:

Nie znaleziono kanału.

Czasem używałem tej metody by sprawdzić czy doszło coś testowego powyżej pozycji 800. Tak trafiłem na pozycję Polsat Music wersji SD.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dobra rada, nie szukaj analogii pomiędzy nowym i starym menu, spróbuj poznać nowe. 

W nowym menu w widoku listy kanałów TV szybkie przechodzenie strona po stronie umożliwią przyciski pilota <> (możesz  nacisnąć i trzymać) oraz +/- kanał. Przejście nawet całej listy trwa moment. Ponadto kanał 999 zawsze jest na liście :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myliłem się, jesteśmy narodem malkontentów i frustratów. Wam nie jest potrzebny wątek w którym można spodziewać się merytorycznej ciekawej dyskusji, a tylko miejsce gdzie można łatwo i szybko na coś narzekać. Najważniejszym "poważnym" problemem jest brak logotypów, poziom dyskusji gimb....w drodze do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym menu zabrali możliwość usuwania kanałów z pozycji powyżej 1000 na głównej liście

 

Ta funkcjonalność będzie w kolejnej wersji.

Gdybyś napisał odgórnie które modele będą wyświetlały logotypy a które nie, zaoszczędzilibyśmy sporo czasu. :wink:

 

Wtedy zacznie się dyskusja "ekspertów programistów" dlaczego ten ma, a nie inny.

Żadna informacja nie ma sensu przy takim poziomi dyskusji.

Na forum można zabłysnąć, zwrotem "nie ma", "brakuje", "nie działa", "u mnie też", to proste, ale nikt nie ma ochoty opisywać pozytywów. Obserwowałem hejterów którzy non stop krytykowali pomarańczowe menu. Ciekawe gdzie są teraz?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Dla mnie nowe menu również świetne, przejrzyste, a zarządzanie kanałami to bajka, ba podoba mi się bardziej niż w Graphyne. :)

Brakuje mi tylko radia internetowego i nowego MR   :-|

Jedyne co bym zmienił -> jesteśmy na liście ulubionych, wchodzimy w MENU w Zarządzanie kanałami. Wychodzimy i wyrzuca nas na listę operatora.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, chciałbym traktować Wasze opinie poważnie, ale nie niektórzy nie dają sobie szansy. Tak czy siak, to pierwsza edycja oprogramowania z nowym menu, co nie znaczy, że ostatnia :wink:


Jedyne co bym zmienił -> jesteśmy na liście ulubionych, wchodzimy w MENU w Zarządzanie kanałami. Wychodzimy i wyrzuca nas na listę operatora.

 

To zapewne bug, da się poprawić ;)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym oprogramowaniu zauważyłem że do listy ulubionych nie można dodać tego samego kanału 2 razy lub więcej. Wiem, wiem komu potrzeba 2 razy ten sam kanał taki szczegół ale w poprzednim sofcie było to możliwe. Raczej poprawić tego się nie da ale trudno. I tak nowe oprogramowanie na które czekałem z niecierpliwością miesiąc jest mega! Czuć tu nowoczesność, no i ogólnie szok że CP wspiera dekodery mające 7 lat ! Mam nadzieje że kolejny aktualizacje będą wnosiły jakieś nowości na tyle na ile się da w tych dekoderach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem użytkownikiem, ale znam dekodery CP i zmiany uważam za baaardzo korzystne. Szczególne podziękowania za edycję kanałów i MER. I tutaj pytanie - czy wartość 15 dB jest wartością maksymalną która pokazuje dekoder? Małą wpadką wydaje mi się odwrotne przyporządkowanie funkcji "Ostatni Kanał" (jest Zamknij / Exit) i "Zamknij" (jest Ostatni Kanał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak jest bo interfejs jest przystosowany do obsługi pilotem od Evoboxa.

A w pilocie od Evoboxa przycisk wstecz wysyła taki sygnał jak przycisk zamknij w poprzednich pilotach.

A przycisk wyjdź w pilocie Evoboxa wysyła taki sygnał jak przycisk ostatni kanał w poprzednich pilotach.

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem użytkownikiem, ale znam dekodery CP i zmiany uważam za baaardzo korzystne. Szczególne podziękowania za edycję kanałów i MER. I tutaj pytanie - czy wartość 15 dB jest wartością maksymalną która pokazuje dekoder?

 

MER 15dB jest wartością, która według norm odpowiada sygnałowi DVB-S2 8PSK o parametrach idealnych.

MER powinien zawierać się w granicy 12dB - 15dB dla kanałów HD (DVB-S2 8PSK).

Jeśli chcesz wyregulować antenę o znacznym rozmiarze np. 90cm, to należy wykonywać regulacje na kanałach z transponderów, które wymagają dokładnej regulacji anteny i konwertera. Osiągnięcie MER 15dB na "wymagających" kanałach, będzie oznaczało, że antena jest ustawiona optymalnie. Zestaw kanałów jest podany tu

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MER 15dB jest wartością która według norm odpowiada sygnałowi DVB-S2 8PSK o permeametrach idealnych.

MER powinien się zwierać w granicy 12dB - 15dB dla kanałów HD.

O tym oczywiście wiem. Chciałem tylko wiedzieć czy dekoder jest w stanie pokazać więcej. Teraz wiem że nie. "Ustawiaczom" na MER w "Informacji o Sygnale" powinno to spokojnie wystarczyć. Ja i tak posługuję się miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że niedawno miałem okazję przełożyć antenę i podłączyć  tuner (dłuższy czas odłączony) i tu taka nowinka ;)

Jestem mile zaskoczony i związku z tym, że nie mam tunera z CP to nie będzie konkretów co do obsługi.

Ogólna uwaga po kilku kliknięciach to menu i oprawa bardzo ciekawa.

Podoba mi się to, że pokazuje wskazania sygnału dla danego kanału. Ciekawe i dobre rozwiązanie LIKE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania odnośnie list ulubionych:

1. Jak ponazywane są listy ulubionych, po wgraniu nowej aktualizacji?

2. Czy to co widzieliśmy w filmiku opisującym nowe menu, oznacza że w nowym oprogramowaniu nie będzie już tak swobodnej zmiany listy ulubionych niebieskim przyciskiem jak do tej pory, gdy przełączając nie pokazywało się nam nic więcej jak belka EPG kanału?

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie dotyczącej samej nawigacji nowego menu, a mianowicie czy w dekoderach z multiroomem pojawia się zakładka dotycząca tej usługi?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi na te pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Wbudowana lista ma nazwę Ulubione. Pozostałe listy można utworzyć i nazwać według własnych preferencji w menu Zarządzanie kanałami.

Ad.2 Przycisk Ulubione zmienia listę Wszystkie => Ulubione i odwrotnie. Inne kolorowe przyciski nie obsługują list użytkownika.

Ad.3 Jeśli dekoder jest dekoderem Multiroom, to w menu Ustawienia / Informacje / Dostęp Warunkowy jest wyświetlana dodatkowa informacja o multiroom.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...