Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Denerwuje mnie znowu kolejna rzecz. W starej wersji wciskając na pilocie kolejno kanał 6 a nastepnie np 1 na dekoderze kolejno na wyświetlaczu bez zwłoki wyświetlały się 6 i zaraz 1 a teraz w nowym menu jak klikam

to widać wprowadzane cyfry na telewizorze ale na dekoderze wyświetla się stary numer kanału i trzeba odczekać około 3 sekund żeby na wyświetlaczu pojawiła się zmiana.

To tak ma być teraz?

Kilka razy się naciąłem wciskając następne klawisze bo myślałem iż mi pilot nie działa. A może z przyzwyczajenia patrzyłem na wyświetlacz w dekoderze zamiast w telewizorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, mam podpięty zestaw audio i przy wyłączonym tv słucham stacji tv i radiowych. Teraz trudniej trafić, ponieważ numer na wyświetlaczu zmienia się dopiero po przełączeniu programu.

Może wróci stary sposób i cyferki będą od razu wskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie znowu kolejna rzecz. W starej wersji wciskając na pilocie kolejno kanał 6 a nastepnie np 1 na dekoderze kolejno na wyświetlaczu bez zwłoki wyświetlały się 6 i zaraz 1 a teraz w nowym menu jak klikam

to widać wprowadzane cyfry na telewizorze ale na dekoderze wyświetla się stary numer kanału i trzeba odczekać około 3 sekund żeby na wyświetlaczu pojawiła się zmiana.

To tak ma być teraz?

Kilka razy się naciąłem wciskając następne klawisze bo myślałem iż mi pilot nie działa. A może z przyzwyczajenia patrzyłem na wyświetlacz w dekoderze zamiast w telewizorze?

 

Wyświetlacz pokazuje numer aktualnie oglądanego kanału, nie cyfry wprowadzane z pilota.

Do pokazywania cyfr wprowadzanych z pilota jest osd na ekranie. Jeśli poprzednio było inaczej, to był błąd.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej napisał o czcionce - Jest za mała, starsi ludzie klną na ten nowy soft. Moja teściowa 70 lat wyzywa mnie za te zmiany i prosi o duża czcionkę i prostotę dla takich osób. Ja ogarniam te zmiany ale starsi naprawdę mają pod górkę a to tacy sami klienci jak my.Nadmienię, że pilot można bezpłatnie wymienić w APS.

Edytowane przez bigi1966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nadmienię, że pilot można bezpłatnie wymienić w APS.

 

Jeśli masz na myśli wymianę na pilot PVR2 z Evoboxa to żaden APS Ci na takiego nie wymieni. Nowe oprogramowanie nie daje możliwości takiej wymiany. Natomiast jeśli ktoś bardzo chce pilota od Evoboxa to może sobie takiego pilota kupić w APS za 30zł, lub zamiennik na znanym portalu aukcyjnym już od 16,50 zł(21,50 zł z dostawą).

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma taki pilot:

 pilot-polsat-hd-5000-ory_17754.jpg

to ma nikłe szanse na bezpłatną wymianę na pilot PVR2. Ale raczej dostanie jeden z tych z pomarańczowym przyciskiem "Cyfrowy Polsat". Temat wałkowany wielokrotnie w każdym temacie odnośnie aktualizacji oprogramowania.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej napisał o czcionce - Jest za mała, starsi ludzie klną na ten nowy soft. Moja teściowa 70 lat wyzywa mnie za te zmiany i prosi o duża czcionkę i prostotę dla takich osób. Ja ogarniam te zmiany ale starsi naprawdę mają pod górkę a to tacy sami klienci jak my.Nadmienię, że pilot można bezpłatnie wymienić w APS.

Co prawda czcionka nie jest za wielka,ale zależy to tez od wielkości TV, dla Ciebie mam chyba jedyną,pewną i barzdzo szybką radę - kup teściowej duuuży telewizor najlepiej 50' + :wink::mrgreen:

Zapewniam że teściowa polubi Cie jeszcze bardziej :wink:

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie znowu kolejna rzecz. W starej wersji wciskając na pilocie kolejno kanał 6 a nastepnie np 1 na dekoderze kolejno na wyświetlaczu bez zwłoki wyświetlały się 6 i zaraz 1 a teraz w nowym menu jak klikam

to widać wprowadzane cyfry na telewizorze ale na dekoderze wyświetla się stary numer kanału i trzeba odczekać około 3 sekund żeby na wyświetlaczu pojawiła się zmiana.

To tak ma być teraz?

Kilka razy się naciąłem wciskając następne klawisze bo myślałem iż mi pilot nie działa. A może z przyzwyczajenia patrzyłem na wyświetlacz w dekoderze zamiast w telewizorze?

 

Wyświetlacz pokazuje numer aktualnie oglądanego kanału, nie cyfry wprowadzane z pilota.

Do pokazywania cyfr wprowadzanych z pilota jest osd na ekranie. Jeśli poprzednio było inaczej, to był błąd.

 

Ale np. przełączając z menu kanał, cyfry na wyświetlaczu dekodera pokazują się natychmiast, nawet zanim zdąży zareagować telewizor. :) Więc dla wygody użytkownika moglibyście zrobić tak, jak było wcześniej z tym błędem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam buga dekoder HD3000,na nowym menu dekoder steruje mi podświetleniem TV, zmniejsza mi podświetlenie matrycy.Widać to doskonale przy włączonym EPG czy przełączaniu się między funkcjami Menu,potrafi "mrugać".To samo przy przełączaniu kanałów, na czas wyświetlenia belki podświetlenie TV spada,po pojawieniu się obrazu wraca do zaprogramowanej wartości. Na starej wersji tego nie było. CEC wyłączone, podświetlenie matrycy w TV ustawione na sztywno.Zrobiony reset fabryczny dekodera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam buga dekoder HD3000,na nowym menu dekoder steruje mi podświetleniem TV, zmniejsza mi podświetlenie matrycy.Widać to doskonale przy włączonym EPG czy przełączaniu się między funkcjami Menu,potrafi "mrugać".To samo przy przełączaniu kanałów, na czas wyświetlenia belki podświetlenie TV spada,po pojawieniu się obrazu wraca do zaprogramowanej wartości. Na starej wersji tego nie było. CEC wyłączone, podświetlenie matrycy w TV ustawione na sztywno.Zrobiony reset fabryczny dekodera. 

 

Polecam przeczytanie https://forum.satkurier.pl/topic/6298-dekoder-hd5000/?p=1263398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@support458 tak jak pisałem jasność mam ustawioną na sztywno około 30% wszystkie polepszacze mam wyłączone, a HD3000 steruje mi podświetleniem.Włączam menu podświetlenie spada do 10%,włączam ustawienia użytkownika lub obraz i dźwięk skacze do 30%,ale tylko na tych podmenu ,na innych jest 10%,włączam EPG podświetlenie skacze między 10,a 20 %, włączyłem sobie test w TV i podczas ww operacji wskaźnik mniej więcej tak pokazuje.Zaznaczam ,że wszelkie dynamiczne podświetlenie ,czy funkcje ECO wyłączyłem niemal od razu, bo nie byłem w stanie przyzwyczaić się do zmiennej wartości podświetlenia matrycy,sprawdziłem i nadal są nieaktywne.Zmiana złącza HDMI też nic nie dało.Wszelkie sugestie podane w podanym przez ciebie wątku nie przyniosły poprawy.Przez scart nie ma tego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie nie wiem czy było ale mi się nasunęło w dniu wczorajszym. Chodzi mi mianowicie o dodawanie kanałów do listy podstawowej.

Wiem, wiem... zaraz mi napiszecie, że przecież Wyszukaj automat albo ręcznie i wyszuka kanały FTA.

Mi chodzi o coś innego: otóż mam pytanie - jak przeskanuje sobie daną częstotliwość np. 10796 V - gdzie wyszuka mi VOX Music TV, Hip Hop TV - i ok zapisze i one pokażą się na końcu listy gdzieś na kanale tysiąc z czymś.....

 

Ale jakbym chciał przeskanować częstotliwość  11727 V  żeby znaleźć kanał TBN Polska - to wyszuka mi się mnóstwo kanałów włoskich.

 

W poprzednim sofcie była opcja, że można było usunąć kanały których się nie chciało bez tworzenia listy ulubionych

[z tego co pamiętam strzałka do góry - wykaz wszystkich kanałów - zółty przycisk i można było skasować te, których nie chcemy]

 

Czy w nowym sofcie jest taka opcja ? czy po prostu tylko edycja w ulubionych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung UE26EH4500 wersja oprogramowania najnowsza według producenta.

 

Za zmianę podświetlenia ekranu est odpowiedzialne oprogramowanie telewizora. Dekoder nie ma z tym żadnego związku.

Było już to wyjaśnione dlaczego tak się dzieje http://forum.satkuri...5000/?p=1263398

Walcz z ustawieniami telewizora.

Po zmianie nie działają przyciski głośności oraz zielony

 

Jeśli masz taki pilot https://forum.satkurier.pl/topic/21530-nowe-menu-w-dekoderach-cpt-hd/?p=1269121

To musisz go wymienić bezpłatnie w APS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączanie między dwoma kanałami jest w pilocie CP pod przyciskiem zamknij, a w pilocie Evobox pod przyciskiem wstecz.

Przycisk ostatni kanał to jest wyjście z menu, oraz przełączenie z radia na TV

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączanie między dwoma kanałami jest w pilocie CP pod przyciskiem zamknij, a w pilocie Evobox pod przyciskiem wstecz.

Przycisk ostatni kanał to jest wyjście z menu, oraz przełączenie z radia na TV

Rozumiem,że piszesz o pilocie z "pomarańczowym CP"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zmianę podświetlenia ekranu est odpowiedzialne oprogramowanie telewizora. Dekoder nie ma z tym żadnego związku.

Było już to wyjaśnione dlaczego tak się dzieje http://forum.satkuri...5000/?p=1263398

Walcz z ustawieniami telewizora.

 

Jeśli masz taki pilot https://forum.satkurier.pl/topic/21530-nowe-menu-w-dekoderach-cpt-hd/?p=1269121

To musisz go wymienić bezpłatnie w APS

Pilota mam innego ze zmianami kanałów u góry. Po samej zmianie głośność działała chyba przez jeden dzień. Teraz tylko mruga dioda w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...