Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś brutal urwał klapke temu tunerowi na dole :) Wygląda jak jakiś IPBOX.

Też zauważyłem i się uśmiałem :)

 

Odnośnie informacji w TV na temat nowej platformy to rozmawiałem dzisiaj z wujkiem, który usłyszał coś w Wiadomościach i na Info. Chwalił, że cyfrowo mają nadawać i w ogóle, i że my tu na zachodzie już powinniśmy odbierać, bo oni w Gdyni jeszcze nie, bo z 14 nadajników muszą jeszcze postawić. :)

Mówię mu, że to chodziło o NTC ale on - Nie to mówili o platformie cyfrowej :) Musiałem mu tłumaczyć 15 min. po kolei. 60 latek ma i jest w przedziale wiekowym sporej części społeczeństwa więc jest to jakiś dowód jak tak część osób odebrała te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest samo sformulowanie-BEZPLATNA platforma.Ludzie juz uwierzyli ze za friko beda mogli dostac tuner i beda sie cieszyc NAJ NAJLEPSZA ,najnowoczesniejsza telewizja w kraju.Ale wciaz przeciez musza placic abonament,tyle ze teraz chociaz co niektorzy zobacza nieco wiecej kanalow wydajac minimum 500 zl-jesli wezmiemy po uwage tuner z MPEG 4 w wersji FTA.I jak tutaj wytlumaczyc ludziom po 60 ze musza wydac pieniadze na cos co mialo byc wedlug tego Pana z Telewizji za darmo?

 

Pytanie do Karol91-Mozesz sie dowiedziec w TVP jak wyglada sprawa z wiazka Spot beam?Juz jest czy dopiero bedzie?I jakie jest m/w pokrycie w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smieszny program byl o 20 w TVP Info jesli tą platformę firmują tacy ludzie to trudno się oprzeć wrażeniu że jest to pełna amatorszczyzna podparta ignorancją. Astra swoje już ugrała, Farfała wyrzucą i z platformy niewiele może pozostać poza tym co jest i poza rachunkami z Astry...Generalnie nie ma sie czym podniecac poogladalem sobie ta emisje z Astry i to co mam na Hotbirdzie jest tez tu roznicy w jakosci nie zauwazam (Cyfra+) jedynie dochodzi mi TVP HD ktory moze czasem sie przyda. Generalnie duzo szumu o nic. Duzo prostszym i tanszym rozwiazaniem dla ludzi na wsi jest TnK, dziwie sie ze to biznes potrafi zrobic sensowna oferte dla biedakow a nie telewizja nota bene publiczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd te wyliczenia: 700-900 tyś. abonentów. No chyba, że tyle osób nie może odebrać Hot Bird-a. Wystarczy zestaw TNK plus zez na Astrę i ma się wszystko prócz TVP HD, a jak ktoś ma tuner HD to i też TVP HD odbiera. Więc jak ściągną tylu abonentów? Chyba, że liczą już osoby posiadające tuner dvb-s2 mpeg-4 które od dzisiaj oglądają programy TVP z Astry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda z tym że 20 lat temu TVP uciekło z satelita to jakieś bajeczki widzę, nie wiem może chodziło mu o analogową Astrę na którą kiedyś nadawał Polsat później TVN, była Polonia 1 RTL 7 itp. No dziwne ten specjalista mówił, znając życie może coś z tego wyjdzie, ale abonentów CP będzie jednak ciężko wyciągnąć do takiej jakieś tam platformy, za który trzeba jakiś tam dekoder kupić.

 

Gadali jakieś [beep]oły o zezie, o czymś że każdy co ma dekoder może oglądać platformę TVP, naprawdę zwykły potencjalny klient Kowalski ma sieczkę w głowie po tych "specjalistycznych" informacjach. :brawo:

Na to wygląda że nikt specjalnie nie będzie zmieniał dekodera dla jakiegoś TVP HD, bo tylko tani argument można użyć, reszta kanałów jest dostępna w innych platformach. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie duzo szumu o nic. Duzo prostszym i tanszym rozwiazaniem dla ludzi na wsi jest TnK, dziwie sie ze to biznes potrafi zrobi sensowna ofertę dla biedakow a nie telewizja nota bene publiczna...
Nie bardzo sie z Tobą zgadzam.TNK która zresztą oglądam jest na czas okreslony poniewać TVP planuje wyłączyć sygnał MPEG-2 chyba w roku 2012.Wtedy zostanie tylko MPEG-4 jednolicie używane jako dosył do DVB-T i DVB-S oraz do internetu.System satelitarny był potrzebny do rozsyłu DVB-T a dla reszty jest naprawdę za "darmo". :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smieszny program byl o 20 w TVP Info jesli tą platformę firmują tacy ludzie to trudno się oprzeć wrażeniu że jest to pełna amatorszczyzna podparta ignorancją. Astra swoje już ugrała, Farfała wyrzucą i z platformy niewiele może pozostać poza tym co jest i poza rachunkami z Astry...Generalnie nie ma sie czym podniecac poogladalem sobie ta emisje z Astry i to co mam na Hotbirdzie jest tez tu roznicy w jakosci nie zauwazam (Cyfra+) jedynie dochodzi mi TVP HD ktory moze czasem sie przyda. Generalnie duzo szumu o nic. Duzo prostszym i tanszym rozwiazaniem dla ludzi na wsi jest TnK, dziwie sie ze to biznes potrafi zrobic sensowna oferte dla biedakow a nie telewizja nota bene publiczna...
viperx1 - pokazujesz swoją totalną ignorancję i brak kultury nazywając ludzi ze wsi biedakami. Jakbyś uważnie oglądał program, to wiedziałbyś, że przełomem jest to, iż TVP emituje swoje programy bezpłatnie poprzez satelitę, czego dotychczas nie było. Oferta płatna zostanie przedstawiona dopiero po otrzymaniu koncesji od KRRiTV .

 

Co do programu, żałuję, że nie było tam naczelnego "SK", ale czy sama audycja była śmieszna? Nie sądzę. Dla nas ludzi interesujących się techniką satelitarną owszem, pełna niedomówień i banalnych pytań, ale dla zwykłych "oglądaczy" mogła wydać się ciekawa. Dobrze, że nie padły tam jakieś bardzo zaawansowane teorie, których by nikt nie zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że w rok będzie milion użytkowników - ciekawe, ciekawe. Ile to już czasu na rynku jest TNK i ilu ma użytkowników? A przecież do TNK o wiele łatwiej o "sprzęt" i bardziej przyjazne warunki techniczne.

To nie moje marzenia czy coś tam. Tak mówił dziś Farfał.

Cytuje z pamięci:

"700 000 do 900 000 abonentów wykupi karte warunkowego dostępu. To są szacunki i to bardzo ostrożne."

Było to w odpowiedzi na pytanie pani z PAP(chyba).

Jak macie możliwość to sprawdzajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kp... nie bądź takim specem jak ci dur..e z informacyjnej dyskusji na TVP3. Tnk gwarantuje kontent do końca 2016 roku i ich sprawa skąd będą retransmitować TVP.

Legałem ze śmiechu jak pan doktor obiecał 100% obniżkę cen sprzętu!!!

Inne banialuki: TVP na platformach 20 lat temu, telewizory z tunerami DVBT i SAT razem, tanie combo, zezy na posiadanych antenach (tych z C+ 50.kach i TVP HD , możność oglądania kontentu na starych telewizorach -a TVP HD).

Ktoś słusznie zauważył, że świetlana przyszłość tego projektu jest równie pewna :lol2::lol2::lol2: jak dzisiejsze liderowanie na rynku.

Zamiast informacji dla niewyrobionego widza (jak p. Krystyna) istny bełkot .

Nie zdziwię się jak jutro w Urzędzie Gminy, na poczcie i gdzie tam jeszcze ... zaczną się zgłaszać ludziska po darmową platformę. Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kp... nie bądź takim specem jak ci dur..e z informacyjnej dyskusji na TVP3. Tnk gwarantuje kontent do końca 2016 roku i ich sprawa skąd będą retransmitować TVP.

Legałem ze śmiechu jak pan doktor obiecał 100% obniżkę cen sprzętu!!!

Inne banialuki: TVP na platformach 20 lat temu, telewizory z tunerami DVBT i SAT razem, tanie combo, zezy na posiadanych antenach (tych z C+ 50.kach i TVP HD ).

Ktoś słusznie zauważył, że świetlana przyszłość tego projektu jest równie pewna :lol2::lol2::lol2: jak dzisiejsze liderowanie na rynku. Dobranoc.

 

"Legam" ze śmiechu, czytając takie posty :-) Coś nie uważnie, słuchałeś tego co mówią goście w studio, bo wyrywasz zdania z kontekstu a sens większości był zupełnie inny. Chociażby o TVP na satelicie wiele lat wcześniej, gdzie padło słowo o jakiś platformach? Mówiono tylko o prawach do filmów które nie mogły być retransmitowane za granicę. Co do reszty - zapraszam na www.tvp.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu nie powiedzieć, to Farfał pchnął TVP tak daleko w przyszłość, jak nikt dotąd - lata "świetlne" 8)

 

myślę że ludzie przyzwyczajeni od lat do pseudo działania - czyli dużo mówienia nic nie robienie - "zgłupieli" i za bardzo nie mogą pojąć co się w tym kraju nagle stało. to co kilkanaście lat nie było możliwe - stało się i to tak nagle. niedawno coś tam przebąkiwano a już dzisiaj SRU testują.

 

co do kupowania sprzętu - na czas jakiś bym się wstrzymał - bo to Polska właśnie. sam nie dowierzam że to co się stało pozostanie i będzie się rozwijać. nie liczyłbym także na szyba reakcję pozostałych graczy satelitarnego rynku platform polskich. spokojnie poobserwują, przekalkulują i ... zostawią to swoje w takiej formie jaka jest.

 

myślę że w pewnych momentach płatnych zakupów programów płatnych tej platformy część ludzi dojdzie do wniosku, że jednak wolą ofertę modułową C+, CP, n.

sam czekam co dalej będzie. jak bardzo będzie współgrał mój Globo z tą platformą i jej modułami/kartami. tu potrzeba jednak trochę czasu. ile? teraz może być dość nienormalnie - dość szybko :lol2:

 

jak na początek jestem za. jak dalej? zobaczymy.

 

a tak to wygląda informacyjnie na Globo HD TS1:

95364.4.jpg

95366.4.jpg

95368.4.jpg

95370.4.jpg

95372.4.jpg

95374.4.jpg

95376.4.jpg

95379.4.jpg

95381.4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po starcie nowej platformy TVP przynajmniej dla mnie zmieni się niewiele.

Na pewno kupię sobie kolejną kartę, dalej będę miał CP zrezygnuję z n na korzyść TNK.

To plus jeszcze trzy platformy zagraniczne no może jeszcze karta ORF albo Fransat i w najbliższym czasie chyba mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viperx1 - pokazujesz swoją totalną ignorancję i brak kultury nazywając ludzi ze wsi biedakami. Jakbyś uważnie oglądał program, to wiedziałbyś, że przełomem jest to, iż TVP emituje swoje programy bezpłatnie poprzez satelitę, czego dotychczas nie było. Oferta płatna zostanie przedstawiona dopiero po otrzymaniu koncesji od KRRiTV .

 

Co do programu, żałuję, że nie było tam naczelnego "SK", ale czy sama audycja była śmieszna? Nie sądzę. Dla nas ludzi interesujących się techniką satelitarną owszem, pełna niedomówień i banalnych pytań, ale dla zwykłych "oglądaczy" mogła wydać się ciekawa. Dobrze, że nie padły tam jakieś bardzo zaawansowane teorie, których by nikt nie zrozumiał.

 

"Legam" ze śmiechu, czytając takie posty :-) Coś nie uważnie, słuchałeś tego co mówią goście w studio, bo wyrywasz zdania z kontekstu a sens większości był zupełnie inny. Chociażby o TVP na satelicie wiele lat wcześniej, gdzie padło słowo o jakiś platformach? Mówiono tylko o prawach do filmów które nie mogły być retransmitowane za granicę. Co do reszty - zapraszam na www.tvp.info

 

Sens zdań nie był zupełnie inny, bo go w ogóle nie było. Padło zdanie, że Polsat i TVN od początku lat 90 emitowały TVP na swoich platformach a TVP nie transmitowała w zamian ich sygnału. Albo że do odbioru DVB-T nie jest potrzebny dekoder tylko urządzenie umieszczone pomiędzy anteną i telewizorem. Widzisz sens w tych zdaniach ? Program był TRAGICZNY, ten pseudo ekspert to Tomasz Sommer http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Sommer , który niedawno kandydował do Europarlamentu z listy...Libertasu!!! Nie mam więcej pytań...był już w TV kilkanaście dni temu, rozmowa na podobny temat. Po zakończeniu programu mój dziadek, z którym go oglądałem zadał mi pytanie: "Czy ty coś z tego zrozumiałeś ?". Jeśli w TVP Info występują tacy eksperci, którzy w dodatku mówią jednocześnie o Platformie i DVB-T, to co ma o tym myśleć przeciętny telewidz? Z pewnością nie potrafi rozróżnić tych dwóch tematów, a co dopiero cokolwiek zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że w rok będzie milion użytkowników - ciekawe, ciekawe. Ile to już czasu na rynku jest TNK i ilu ma użytkowników? A przecież do TNK o wiele łatwiej o "sprzęt" i bardziej przyjazne warunki techniczne.

To nie moje marzenia czy coś tam. Tak mówił dziś Farfał.

Cytuje z pamięci:

"700 000 do 900 000 abonentów wykupi karte warunkowego dostępu. To są szacunki i to bardzo ostrożne."

Było to w odpowiedzi na pytanie pani z PAP(chyba).

Jak macie możliwość to sprawdzajcie.

Czy ja pisałem że Twoje? Odnoszę się jedynie do rewelacji przedstawionych w programie.

Mogli to bardziej doprecyzować - "bardzo wściekle ostrożne szacunki graniczące z fantastyką". Liczba abonentów to będzie 10, góra 20% ich szacunków (w ciągu roku). Wykupić kartę to pikuś ale do czego ją wsadzić? Tunery DVB-S2 są nadal drogie. Na szczęście będą spadać, tylko że to zajmie trochę czasu.

 

Program był żenujący, tak samo jak i poprzedni (kilka dni temu) poruszający tą sprawę i szeroko komentowany w tym temacie, opinie były podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly ten balagan z TVP-bo trudno to nazwac inaczej,spowoduje tez powstawanie wszelkiego rodzaju przekretow.Mysle tutaj o sprzecie do odbioru.Znajdzie sie grupa sprzedawcow ktora sprowadzi taniutkie tunery MPEG 4 w wersji FTA i wcisnie ludziom kit ze da sie na tym odebrac cala platforme.A potem kiedy TVP wprowadzi karty i oplaty nikt sie nie bedzie przejmowal tym ze nie bedzie gdzie ich wsadzic.Znam wielu ludzi,czesto nieco starszych ktorzy juz dzis wierza ze beda na takich zwyklych tunerach odbierac rowniez TVP HD.I do tego jeszcze sprzedawcy strzasza ze juz niedlugo beda musieli takie tunery kupic bo inaczej nie beda w ogole nic ogladac na swoich TV.Pan Farfal bardzo sie tym swoim pomyslem chwalil ale poza tym nie zrobiono nic zeby zwyklym ludziom wyjasnic co to wlasciwie jest ta platforma.Moi zdaniem powino sie forsowac wprowadzenie DVB-T a nie pchac sie na satelite.Obserwowalem wprowadzenie DVB-T w Finlandii we wrzesniu 2007 roku i widze ze tylko to ma sens jesli chodzi o ogolnodostepnosc i cene.Akcja informacyjna byla prowadzona przez rok wczesniej.Byly programy w Tv i ulotki dostarczane przez poczte.Nawet starsi ludzie zrozumieli o co chodzi. Dzis ceny tunerow zaczynaja sie od 19.90 eur czyli mniej niz litr wodki.Programy odbiera sie za pomoca niewielkich i ladnych antenek a nie talerzy satelitarnych ktore szpeca domy i elewacje.Na osiedlach i w blokach sygnal jest rozprowadzany z anten zbiorczych bezposrednio do gniazdek w scianach i wystarczy kupic tuner DVB -T w wersji kablowej zeby ogladac programy.

Ale w Polsce jak wiadomo sa ludzie ktorzy lubia sie chwalic przed sasiadami nawet iloscia anten satelitarnych zawieszonych na scianie lub balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cóż. Program oglądało trochę osób. Dziś w sklepiku z pieczywem zagadnęli mnie sąsiedzi o możliwość odbioru bezpłatnej oferty (mam trochę miru w środowisku w temacie sat.). Rozczarowanie potężne, wystarczyła cena sprzętu (nawet tego używanego) na dzień dobry... większość zrozumiała, że wszystko już mają gotowe do odbioru. Zgadzam się tu ze zdaniem pittera: ciężko będzie znaleźć tysiące "pań Kryś" , które ot tak wysupłają z emerytury 500 zł , aby ogladać TVP Kulturę.

franko.... Ariva200 tani dekoderek HD ma w specyfikacji możliwość obsługi modułu CP i co... skarżą się klienci, że działa to ułomnie (niby działa, ale okrężną drogą). Skąd masz pewność, że Twój tuner przyjmie kartę TVP bez problemu...

...niejaki cmaab próbował coś tu ściemniać w kwestii wczorajszego programu; polecam celny tekst Jacka Grzeszczaka na Satkurierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory byłem zszokowany operatywnością naszego byłego neonazisty i mimo szczerego braku sympati do tego pana samym projektem a także wiedzą techniczną prezesa byłem zachwycony.

 

Po wystawionej wczoraj komedii w dwóch aktach (zajawka konferencji + studio) przestałem kumać o co chodzi. Czy wysłanie tych komediantów miało za cel rzetelne przedstawienie oferty, czy tylko spowodować żeby ludziska pytali się wszędzie o ową "darmową" telewizję cyfrową. Obrotni sprzedwcy zawsze wcisną emerytom czy rencistom dekoder za 20 PLN miesięcznie w 36 ratach "na dowód" czy pasek emerytury/renty. Tak czy siak mizerny zasięg telewizji "Trwam" wzrośnie kilkukrotnie. Wszak w DVB-T "Trwam" nie będzie więc po co grzeszyć wspieraniem diabelskiego nasienia DVB-T. Takiej skuteczności jak prezes TVP nie osiągnąłby nawet Ojciec Dyrektor wspierany przez prezesa Jarka reklamując towar bezpośrednio przed pielgrzymami na Jasnej Górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...