Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na dachu i tym razem dokładnie ustawiłem konwerter (twin, Astra+HB) przy pomocy miernika i od razu wskoczył mi pakiet TVP.

Jest tak samo silny jak kanaly niemieckie. Uwaga, sygnal z transpondera TVP jest bardzo krytyczny na wszelkie odchyłki ! Transpondery niemieckie nie odczuwają nic, nawet ARTE/ARD/ZDF HD idzie oglądać płynnie, a TVP gwałtownie zanika ! Więc nalezy dokładnie ustawić i dokręcić wszystko !

pozdrawiam z Gorzowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich pytań jak od seewcio będzie chyba więcej po tym jak Teleexpres poinformował: "... będzie dostępna za pomocą DOWOLNEGO dekodera" .

Grunt to wyczerpująca informacja...

seewcio nie wierz Teleexpresowi - Twój tuner nie odbierze sygnału tej platformy (inna modulacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi się nawet podoba oferta, żeby zaoszczędzić można połączyć TNK i właśnie platformę TVP wtedy można mieć Polsat. Jak Farfał powiedział na konferencji która była transmitowana na TVP Info, umowy z grupą ITI i Polsatem podobno mają zagwarantowane że jeśli platforma wystartuje to mają im zapewnić podstawowe kanały, jednak żadnych umów nie mają podpisanych z Polsatem i TVN, ba jeszcze w KRRiT dzisiaj dopiero poleciał wniosek o zaakceptowanie platformy TVP. Farfał mówił że podobno mają już podpisaną umowę na 9 płatnych kanałów płatnych i że po tej konferencji będą się telewizje drzwiami i oknami pchać, no zobaczymy, ale pewny taki bym nie był.

 

Niestety żadnych konkretów dotyczących ceny tunerów, ogólnie ten zakup karty jest w dobrej cenie, nie opłaca mi się inwestować w HD, SD mi w 100% wystarcza.

 

Osobiście i tak tej platformy nie wezmę z prostych wniosków, brak rozszerzonych kanałów TVN czyli co mnie interesuje to Turbo, na rozszerzenie oferty TVN na pewno się nie zgodzi. Sam Farfał powiedział że to ma być platforma do podstawowych kanałów + ewentualnie rozszerzonych. Umowa mi się końcu na przełomie grudnia i stycznia zobaczę co da TVP z rozszerzonych, jednak jeśli nie będzie nic konkretnego, a najbardziej TVN Turbo czy 24 to po końcu umowy z C+ wracam do Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada odbior w rejonach przygranicznych w Polsce? Szczegolnie interesuja mnie oczywiscie warunki kolo polsko-niemieckiej granicy. Podobno w kierunek zachod odbior jest bardzo trudny, ale w kierunek poludnie sygnal niby mozna lapac nawet bardzo malymi talerzami (np. w Wiedniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy golden interstar 870 to odbiera?

 

No niestety nie... Do odbioru odkodowanych kanałów platformy TVP potrzebny jest tuner w standardzie DVB-S2 a ten model tej ostatniej cyferki nie posiada. Z rodziny Goldena Interstara programy w HD odbierze tuner GI-S9000CI HD na przykład...

 

A wracając do tematu, to ciekawe kiedy te karty będą już w sprzedaży, a także jaki moduł poradzi sobie z kartą NDS platformy TVP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no ja pier*le, jeśli by na mpeg 2 działało to super ale ni chu.... Jeśli by ta paczka (szczególnie TVP Info, TV Puls, Jedynka, Dwójka) działała to nawet na Hotbirda nie wracał bym....

 

Dekoder: DigiQuest FTA6200 (nie stać mnie na inny) no i nawet z tego tp nie pojawiają się na liście.

 

Siła: 84/86

Jakość: 89/90

 

Proszę o kanały z 10773 o odkodowanie!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając programy informacyjne TVP można stwierdzić, że tam nikt nie ma pojęcia o ich własnej platformie.

 

W wiadomościach mówią o starcie platformy satelitarnej i pada stwierdzenie, że jak ktoś ma nowy tv z dekoderem MPEG-4, to już nie będzie musiał kupować dekodera do odbioru tej platformy :lol2:

 

W TVP Info program "Minęła Dwudziesta", specjalista z Instytutu Globalizacji ( skąd oni biorą takich ekspertów ?) stwierdził, że platformy Polsatu Cyfrowego i N istnieją od 20 lat (początek lat 90tych). :lol2:

 

Jest to normalnie robienie ludzi w balona !

Można by się uśmiać, gdyby nie to, że wielu ludzi uwierzy w takie głupoty i potem będzie wielkie zaskoczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ekspert był dobry. Nie wiem tylko o co mu chodziło że platformy na początku la 90-tych transmitowały kanały TVP a TVP nie robiło odwrotnie? :D

 

Mam takie pytanko. Czy jak ktoś nie płaci abonamentu to zakupi tę magiczną kartę warunkowego dostępu a w przyszłości płatne kanały? :>

Mam nadzieje że nie :lol: Cena tej karty jest zależna od kursu euro. W Minęła 20 padła kwota 40 zł.

 

b02557eae64412d7m.png

 

Jakiś brutal urwał klapke temu tunerowi na dole :) Wygląda jak jakiś IPBOX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, mnóstwo błednych informacji i mydlenie oczu. Najbardziej śmiać się mi chciało ze stwierdzenia tego "pana specjalisty" , że nie ma się co śpieszyć z dvb-t bo i tak będa nowe technologie i się okaże że nasze dvb-t bedzie przestarzałe...a i że dvb-t można porównać do telefonii komórkowej :D :D :D ciekawe ile taki typ kasy dostaje za takie brednie :brawo:

 

a najlepsze w tym jest to, że reklamują szumnie, że należy sobie kupić jakis blizej nieokreslony dekoder żeby odbierac FTA TVP z astry , potem mówią coś o karcie..ale nic nie wpsominają, że jak narazie to nikt nie wie czy na tych zakupionych w dniu dzisiejszym dekoderach/tunerach ta karta będzie działac ..nie slyszalem ani slowa o tym, żeby nie kupowac tunerów FTA dvb-s2 mpeg-4 ..no chyba że jest taka opcja , że karte wlozymy do przysłowiowego "tyłka" zamiast do tunera i zobaczymy na tych tunerach polsaty i tvny :jupi: moze tvp pusci taki upgrade softu do tunerów FTA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...