Skocz do zawartości

Meloradio


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mati2003 co masz na myśli na jaki format może się zmienić muzyki  w Meloradiu bo super by było gdyby grali trochę jeszcze bardziej klubowo i do playlisty dołączyli utowry ATB, Armina Van Burrena, Above and Beyond, C Mos, Stellar Project czy Markus Schulz i trochę utworów które grała Eska w latach 2003-2007.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Modelki - Chyba Że Z Tobą w remixie od Jax Jonesa wczorajszą premierą w Meloradiu. Czyżby zmiana formatu wisiała w powietrzu?

Być może tak. Gdyby do tego doszło to racjonalnym ruchem byłaby też zmiana loga i nazwy bo nazwa Meloradio do formatu coraz bardziej tanecznego niezbyt pasuje. W moim odczuciu Eurozet przy swoim szerokim portfolio ma spore pole do manewru choć obecnie zastanawia mnie przez fakt utrzymywania przez tego nadawcę dwóch stacji rockowych. Według mnie jedno duże Antyradio załatwiłoby sprawę przez co na miejscu Rock Radia można byłoby postawić nową stacje radiową z formatem którego to Eurozet do tej pory nie posiadał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mamy już nowy format muzyczny w Meloradiu co oznacza że kolega @Mati2oo3 doczekał się prawidłowej odpowiedzi na swoje pytanie. Nowym formatem wspomnianej stacji jest... CHR tyle że niestety dla ubogich ze względu na za duże nagromadzenie goldów. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemo - The code w playliście Meloradia. Moim zdaniem stacja powinna zmienić swój liner i jingle a może nawet pomyśleć nad zmianą nazwy. 

W dniu 26.05.2024 o 09:07, Poland napisał(a):

 Według mnie jedno duże Antyradio załatwiłoby sprawę 

Rock radio to stacja bardziej lokalna, z mniejszą ilością słowa i reklam na antenie. Muzyka także jest inna. Rock radio ma tylko kilka częstotliwości. 

W dniu 26.05.2024 o 06:51, TomeQ38 napisał(a):

 i trochę utworów które grała Eska w latach 2003-2007.?

Podejrzewam, że tak by nawet planeta (gdyby istniała teraz) za rządów eueozetu by nie grała. Co do zmiany nazwy i formatu Meloradia, jestem za skoro już od dłuższego czasu zaczęli grać dynamicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radiofan napisał(a):

pytanie, czy marketingowo im się takie coś opłaca

Bardziej by mi się opłacał powrót Planety, w podobnej formie co kiedyś, zwłaszcza gdyby mocniej się odróżniała od MAXXa i ESKI. Z Meloradia nie zrezygnują bo już to jest jakaś marka, co najwyżej mogliby się przenieść na częstotliwości Rock Radia, zostawić obecną oprawę, ale przywrócić poprzedni format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mati2oo3 napisał(a):

Bardziej by mi się opłacał powrót Planety, w podobnej formie co kiedyś

Nie jestem przekonany co do sukcesu Planety, jeżeliby wróciła. Na pewno musiałaby się wyróżniać od tego, co było w 2013, czyli np. grać kawałki jak na ten moment współczesne. Planeta została zlikwidowana z powodu niskiej słuchalności, na pewno trzebaby było ją trochę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wydaje mi się, że koniec Meloradia jest bliski. Nie wiem czy zmiany playlistowe w RMF MAXX oraz usunięcie linera Meloradia nie są ze sobą powiązane. Być może konkurencja jeśli chodzi o stacje młodzieżowe może się powiększyć o kolejną stację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta audycja z nazwą stacji i jej linerem ma być takim odpowiednikiem „Upalnego grania bez cienia mówienia" z Radia Zet a więc muzyką non stop bez prezentera: https://newsroom.eurozet.pl/331021-meloradio-podkreca-tempo-na-lato

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2024 o 13:33, Mati2oo3 napisał(a):

Wydaje mi się, że koniec Meloradia jest bliski. Nie wiem czy zmiany playlistowe w RMF MAXX oraz usunięcie linera Meloradia nie są ze sobą powiązane. Być może konkurencja jeśli chodzi o stacje młodzieżowe może się powiększyć o kolejną stację. 

W moim odczuciu nazwa stacji powinna zostać zmieniona jak najszybciej gdyż kompletnie nie współgra ona (na przykład poprzez jingle) z graną na antenie muzyką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati2003, ja póki co jeszcze nie do końca jestem usatysfakcjonowany zmiannami w Meloradiu bo gdyby w najbliższym czasie do końca wakacji na playliście Meloradia pojawiły się jakieś np w 20 -25% klasyki muzyki house, deep house, trance, techno to było super i np mogło by Meloradio stworzyć coś na wzór Tanecznej klasycznej 20 albo nazwali by to Klubowa Taneczna 20 klasyczna, trzeba sobie powiedzieć, że chyba też pamiętasz ten dzień 30.06.2013r który szkoda, że musiał nastąpić na falach 90,6 i 99,4 Fm i koniec Planety Poznań i chciałbym po tych 13 latach choć trochę poczuć klimat nostalgicznty tych lat Planety i Rmi Fm w wydaniu Meloradia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2024 o 00:02, Mati2oo3 napisał(a):

@Poland jeśli chodzi o Meloradio to przewiduję scenariusz z MUZO FM, zmiana lineru oraz kolosalna zmiana playlisty zwiastuje duże zmiany, sam wróżbita Maciej by to przewidział 😂

Ciekawe tylko czy Grupa Eurozet zdecyduje się na rebranding Meloradia? Moim zdaniem to byłoby konieczne gdyż nawet dżingle średnio współgrają z aktualnym formatem muzycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloradio gra często piosenki, których na MAXXie czy Esce nie słychać. Przydałaby się jeszcze jakaś promocja stacji, czyli dużo reklam np. na przystankach, ale także zmiana nazwy, przykład: ZET HOT. 

W dniu 1.07.2024 o 20:35, TomeQ38 napisał(a):

Trzeba sobie powiedzieć, że chyba też pamiętasz ten dzień 30.06.2013r który szkoda, że musiał nastąpić na falach 90,6 i 99,4 Fm i koniec Planety Poznań.

Jej następca niestety był nie doceniany a przecież w Poznaniu Zet Gold była jedyną stacją, która tak grała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radiofan napisał(a):

Meloradio gra często piosenki, których na MAXXie czy Esce nie słychać. Przydałaby się jeszcze jakaś promocja stacji, czyli dużo reklam np. na przystankach, ale także zmiana nazwy, przykład: ZET HOT. 

Nie tylko nazwa powinna zostać zmieniona ale też i zbyt spokojne dżingle (zwłaszcza te z główną lektorką stacji) które to bardziej pasują do poprzedniego formatu muzycznego niż obecnego. Dodatkowo można by wymienić część prezenterów pozostawiając jednak na przykład Małgorzatę Kościelniak która to kiedyś była w RMF FM przez co teraz spokojnie odnajduje się w nowym Meloradiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał(a):

Nie tylko nazwa powinna zostać zmieniona ale też i zbyt spokojne dżingle (zwłaszcza te z główną lektorką stacji) które to bardziej pasują do poprzedniego formatu muzycznego niż obecnego. 

Tak, nowe jingle by się przydały. Stacja próbuje je trochę maskować właśnie tą lektorką, często można usłyszeć po prostu "Suchasz Meloradia" albo "Meloradio (miasto)". 

Finalnie, uważam, że Meloradio to bardzo ciekawa propozycja "młodzieżowej" stacji od Eurozetu. Na antenie często pojawiają się utwory, które choć pasują do MAXXa czy Eski (głównie do MAXXa) to nie są tam grane. Stacja gra także często utwory znane z Planety FM w remixach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...