Skocz do zawartości

Meloradio


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pawelski_44 napisał(a):

Jest trochę innych polskich kawałków w play-liście Meloradia co nie grają Maxx i ESKA:

Kacperczyk - Jakbym Zjadł Mentosy I Popił Je Colą
Rosalie. - Kiedy Powiem Sobie Dość
Mezo / Liber - Jakie Masz Dziś Plany (Aniele 2023)

Fukaj / Charlie Moncler / Bambi - Nie Ma Cie

Arek Kłusowski - Pop I Disco (Michał Sarapata Remix) 🤣

Tribbs / Robert Wiewióra - Krakowski Spleen

Akurat Maxx i Eska grają te piosenki lub grały

Kacperczyk - Jakbym Zjadł Mentosy I Popił Je Colą ( Eska gra w playście nocnej między 00:00 - 6:00 rano)
Rosalie. - Kiedy Powiem Sobie Dość ( Eska gra w playście nocnej między 00:00 - 6:00 rano)
Fukaj / Charlie Moncler / Bambi - Nie Ma Cie ( RMF MAXX grało w playliście dziennej teraz tylko w nocnej) 
Tribbs / Robert Wiewióra - Krakowski Spleen ( Eska grała w playście nocnej między 5:00 - 6:00 rano)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizuje dziś od 10:00 play-listę i leci bardzo mało polskiej muzyki:

11:15 Daria Zawiałow / Mrozu / Kacperczyk - Wolne Duchy

12:13 Jonatan / Bletka / Gibbs - Róż

14:29 Kizo / Bletka / Bemelo - 100 Bpm 🤮🤮

15:18 Gibbs - Stan

16:27 Smolasty / Doda - Nie Żałuję

16:51 Modelki / Vłodarski - Chyba Że Z Tobą 🤮🤮

Wczoraj było pododbnie.

 

ESKA i Maxx w godzinie gra nieraz 3-4 polskie utwory a Meloradio potrafi nie zagrać ani jednego utworu w ciągu godziny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JokerX napisał(a):

A w Meloradiu już poleciały nowe jingle przed 21 i przed 22 po "To jest tydzień. Magazyn reporterów Meloradia". Ja to usłyszałem w Meloradiu Mrągowo.

Kojarzysz może lektora zapowiadającego?

Sprzed chwili, mamy nowe jingle Meloradia!

Jingle są w szybkim tempie, pojawiają się głosy męskie i damskie. Oczywiście dopiero poleciały dwa, więc prawie wszystkie jingle usłyszymy pewnie rano. 

Świetne są te jingle moim zdaniem. 

Muzycznie ciężko oceniać bo jest noc, ale mam wrażenie że grają dynamiczniej o tej porze niż wczoraj. 

Na antenie pojawiają się już nowe kawałki, przed chwilą zagrali Wersow - O północy. Moim - być może kontrowersyjnym - zdaniem piosenka pasuje do stacji. 

Oj coś mi się wydaje że playlista się zmieniła i jest coraz więcej nowych kawałków. 

Edytowane przez radiofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie może lecieć sobie, byle nie częściej. 

W końcu mamy radio, w którym nie ma Och i Ach. Tylko dynamiczne utwory i te nowe, i te starsze, i te których nigdzie indziej się nie usłyszy. Playlista jest rozszerzona, dzięki czemu utwory się już tak często nie powtarzają. Przy dobrej promocji słuchacze od MAXXa odpłyną a z nimi może prowadzący. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje mocniejszego house, trance, EDM, d&b, hip-hopu i r&b, ale skoro radio będzie mało wymagające, to szkoda. Planeta i Radiostacja grały sporo ambitniej. Radiostacja w swoich schyłkowych czasach nadal grała topowy hip-hop czy r&b z zachodu, no i porządny house, EDM, czy trance mimo grania kiczu. Planeta w późniejszych latach też grała dobrze. Takie Mezzo Rotto by zagrała Planeta przed 2009 r., ale na pewno nie Radiostacja ani późniejsza. Jeśli chodzi o hity, na pewno mi brakuje:

Charli XCX - Apple albo Guess w wersji z Billie Eilish

Adam Port/Stryv - Move

Chase & Status/Stormzy - Backbone

Coldplay feat. Burna Boy, Little Simz, Elyanna & Tini - WE PRAY

Jade Thrillwall - Angel Of My Dreams (w oryginale albo w remiksie Scootera)

Jordan Adetunji - Kehlani

Sonny Fodera feat. Jazzy & D.O.D. -Somedays

Taylor Swift - I Can Do It With A Broken Heart

Chappell Roan - HOT TO GO!

Jorja Smith - High

Tove Lo/SG Lewis - Heat 

Hannah Laing/Muki - Ibizacore

The Blessed Madonna/Kylie Minogue - Edge of Saturday Night

FISHER feat. Flowdan - Boost Up

Gordo feat. Drake - Sideways

Jazzy - Make Up

Toby Romeo - Com La Luna

Robin Schulz/Joel Corry/KOPPY - Upside Down

Rudimental feat. Karen Harding - Bring Me Joy

Kylie Minogue feat. Bebe Rexha & Tove Lo - My Oh My

GloRilla - TGIF

Tommy Richaman - DEVIL IS A LIE

Central Cee - gen z luv 

Victoria Monet feat. Usher - S.O.S. (Sex On Sight) 

I wiele więcej

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playlista jest szeroka, ale kawałki się powtarzają często. Tzn. np. w "Podkręcamy tempo" leciała Barcelona z 2 godziny temu i teraz we "Freaku" też leci. 

56 minut temu, NippyToadster napisał(a):

Mi brakuje mocniejszego house, trance, EDM, d&b, hip-hopu i r&b, ale skoro radio będzie mało wymagające, to szkoda. Planeta i Radiostacja grały sporo ambitniej. 

Nie wiem czego się spodziewałeś po stacji Eurozetu kierowanej do młodzieży, natomiast kopiuj-wklej Planety nikt nie zrobi bo jest to nieopłacalne. Warto przypomnieć, że ta stacja zniknęła z eteru już 11 lat temu. 

Moim zdaniem teraz jest dobrze, mogłoby być oczywiście lepiej, ale jest o niebo lepiej niż w RMF MAXX. 

Brakuje trochę codziennej imprezy na antenie meloradia. Takiej z prezenterem i DJem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Domino56 napisał(a):

W sumie od pierwszego dnia zaczynają grać też nowości w polskim eterze, np dziś: "Imanbek / Younotus - Heal My Heart"

Nowość? Przecież to przeróbka "You're My Heart, You're My Soul" Modern Talking.

 

Podajcie prawdziwą premierę. Utwór nie korzystający z żadnych sampli i mixów, skomponowany na nowo od a do z i zaśpiewany po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ta łupanka różni się od Eski, Vox FM i RMF Maxx? Jingle nawet zbliżone do tamtych stacji. Wszystkie utwory podkręcone na loudness war. Wykonawcy "śpiewają" z przetworników cyfrowych, brzmią jak ze studni. Prezenterzy ciągle gdzieś się spieszący, czytają komunikat jak seria z karabinu maszynowego. Dyskoteka w remizie przez 24h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niezle choć zawsze może być lepiej.Brakuje mi więcej clubowych - trance goldów 90-2000 typu Pulsedriver,Paffendorf,Blank Jones, z polskich kawałków są na pewno bardziej dance czy clubowe niż puszczany przez nich - np Jonatan x Bletka x Gibbs -dla mnie to bardziej pop,chociaż potrafią też zagrać co jest na plus - Kalwi Remi - Explosion ,ale to już chyba nie jest zaliczane do polskich.Jak dla mnie i tak jest muzycznie lepiej niż w Radiu Eska,fajna jest też oprawa i jingle.

Edytowane przez piter7790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, swordfish napisał(a):

Czym ta łupanka różni się od Eski, Vox FM i RMF Maxx? 

 

Tym, że w stacjach które wymieniłeś są też łagodne piosenki. 

3 minuty temu, piter7790 napisał(a):

Jest niezle choć zawsze może być lepiej.Brakuje mi więcej clubowych - trance goldów 90-2000 

Z założenia ma to być radio kierowane do młodzieży, ale możliwe że będzie więcej tych kawałków. Zobaczymy co zaprezentuje ta audycja po 18. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jingle i wejścia prezenterskie na duży plus. Świeże i dynamiczne. Muzycznie tak jak się spodziewałem. Bezpiecznie. Utwory bardzo dobrze znane, ograne w innych stacjach, masę coverów. Taki mix dla niewymagającego polskiego słuchacza, który kocha słuchać utwory które zna. Plus za to że nie ma pociętych piosenek. Szkoda że nie ma house i tranc-u i innych gatunków muzyki elektronicznej ale w zasadzie stacja ma grać tylko dance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy doczekamy się zupełnie nowej strony, bo na razie zmieniony jest tylko logotyp

Godzinę temu, swordfish napisał(a):

A RMF Maxx zrezygnował "w tej godzinie"?

Już od jakiś 12 lat już nie ma tego jingla na MAXXie. Zrezygnowali z niego wraz ze zmianą linera na Hit Za Hitem i oprawy muzycznej.

1 godzinę temu, pawelski_44 napisał(a):

Szkoda że nie ma house i tranc-u i innych gatunków muzyki elektronicznej ale w zasadzie stacja ma grać tylko dance.

Zobaczymy jak będzie wyglądać program Spotlight, może będą kawałki spoza playlisty. Generalnie playlista Melo przypomina mi trochę Hiszpańskie Los40 Dance czy Blast 106 z Irlandii Północnej, więc generalnie jestem zadowolony.

Chociaż również jestem za tym aby poszerzyć playlistę o takie gatunki jak Hip-Hop, R&B czy Latino, wtedy MAXX i ESKA miałyby bardzo silną konkurencję jeśli chodzi o młodzieżowe stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swordfish napisał(a):

Nowość? Przecież to przeróbka "You're My Heart, You're My Soul" Modern Talking.

 

Podajcie prawdziwą premierę. Utwór nie korzystający z żadnych sampli i mixów, skomponowany na nowo od a do z i zaśpiewany po raz pierwszy.

Dopiero teraz się obudziłeś? Przecież od paru ładnych lat tego typu covery w stacjach radiowych podawane są jako "nowości", ja tylko chciałem zwrócić uwagę że grają też coś nowego w polskim eterze (przynajmniej wg strony odsłuchane.eu). Myślałem że będzie to tylko zapętlona szafa grająca coś jak ostatnio RMF Maxx.

Edytowane przez Domino56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...