Skocz do zawartości

Meloradio


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, NippyToadster napisał(a):

Moim zdaniem Meloradio nie powinno być tzw. wixowe, jak RMF MAXX czy Eska. 

Eska nie jest wixowa. Z założenia gra po prostu nowe piosenki, choć zdarzają się goldy. "Wixowe" z założenia (CHR) jest RMF MAXX, ale tak naprawdę to najbardziej dynamicznie obecnie gra Meloradio i uważam że powinni iść w tym kierunku. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloradio w stylu dawnej Radiostacji też nie jest złym pomysłem, jednak muzyka klubowa (EDM) i dynamiczny Pop powinny przeważać w playliście (w tym utwory polsko-języczne). Sam Hip-Hop i R&B jako dodatek do playlisty mile widziany. Jakaś miła odmiana dla naszych biednych CHRów. Czyli takie Meloradio podobne do holenderskiego SLAM! oraz dawnej Planety i Radiostacji.

 

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak chcę posłuchać Chopina czy klubowego grania w stylu Blue Note, włączam odpowiednią płytę w Apple Music lub odpowiedniego radia, który mi to już teraz oferuje. Nie czekam, aż ktoś zmieni sztywną playlistę. Czasy sztywnego trzymania się fal FM dawno przeminęły.

Skoro tak dużo piszecie o tym w sieci, znaczy macie możliwość włączenia na swoim smartfonie, laptopie czy tablecie dowolnego streamu ze świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, radiofan napisał(a):

Mi Meloradio pasuje bardzo

Mi również, ale playlista wydaje się być dosyć powtarzalna, zdecydowanie powinni poszerzyć ilość utworów w playliście. Jakby faktycznie doszło do rebrandingu to na pewno na stację konkurującą z ESKĄ i MAXXem, ale nieco taneczniejszą i dynamiczniejszą. Sety klubowe z ChilliZET powinni przenieść do Meloradia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Ten kawałek jest z 2015 roku. No chyba, że na stacji internetowej 

Akurat, internetowa Planeta mogłaby to grać, ale na pewno Planeta wtedy nie chciała się poniżać do poziomu MAXXa i Eski. Pomyśleć, kto grał np. Mr. Belta i Wezola po raz pierwszy na radiu w Polsce? Planeta. Kto grał single z Jack U (projektu Skillrexa i Dipla)? Planeta. Kto grał piosenki Kendricka Lamara z "To Pimp A Butterfly" (jednego z najbardziej lubianych rapowych albumów wszech czasów)? Planeta. Jamie XX? Tylko Planeta to grała. Jako jedyna stacja w Polsce grali Bloodstream Eda Sheerana z RudimentaI. Planeta inspirowała się tym, co było grane na BBC Radio 1 lub brytyjskim Kiss, z domieszką utworów Eskowo-Maxxowych (i Capitala) w tamtym czasie.
 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JokerX napisał(a):

Widzę że ze strony Meloradia zniknęła Kamila Kalińczak

Rotacja prezenterów na Melo trwa w najlepsze, pewnie jesienią dołączą nowi prowadzący typuje Bieńkowskiego i Baleję. Już raczej nie zrezygnują z obecnego formatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja playlista Meloradia:
1. Armand Van Helden - You Don't Know Me (1999)
2. Frank Ocean - Novacane (2011)
3. Ice Spice/Central Cee - Did It First (2024)
4. Alok/Ella Eyre/Kenny Dope/Never Dull - Deep Down (2022)
5. Fred again... - Jungle (2022)
6. Kylie Minogue - In Your Eyes (2001)
7. Bambi - GRAWITACJA (2024)
8. Kleerup/Titiyo - Longing For Lullabies (2008)
9. Gorrilaz/Tame Impala/Bootie Brown - New Gold (2022)
10. SchoolBoy Q/Kendrick Lamar - Collard Greens (2013)
11. A Boogie Wit Da Hoodie - Look Back At It (2019)
12. Smolasty/Young Leosia - Boję się kochać (2022)
13. Don Diablo/Steve Aoki - When We Started (2016)
14. KAYTRANADA/Childish Gambino - Witchy (2024)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2024 o 16:01, Mati2oo3 napisał(a):

Rotacja prezenterów na Melo trwa w najlepsze, pewnie jesienią dołączą nowi prowadzący typuje Bieńkowskiego i Baleję. Już raczej nie zrezygnują z obecnego formatu.

Ja już od dawna wiedziałem że Meloradio nie porzuci obranego już kilka miesięcy temu kursu muzycznego tylko niestety nikt mi nie wierzył uważając za wiarygodne informacje ze strony Satkuriera o powrocie jesienią formatu „easy listening' na antenę Meloradia. Osobiście uważam wzmiankę na ten temat za zwyczajny fake news który tylko wzbudził płonną nadzieje na powrót starych utworów (pokroju „Season in the Sun" zespołu Westlife) do playlisty wspomnianej stacji radiowej.
 W moim odczuciu bowiem takie cofanie się wstecz przy znikającej załodze stacji byłoby strzałem w stopę dla Eurozetu gdyż obecnie nie ma już absolutnie powodu (o sensie już nie wspominając) żeby to zrobić. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety słyszałem nowe jingle Meloradia z między innymi Fergie - Big Girls Don't Cry czyli typową do starego formatu Melo... Czyli poszerzenie playlisty o spokojniejsze utwory jesienią jest bardzo prawdopodobne...

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...