Skocz do zawartości

Meloradio


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą w Meloradiu leciało Ignite od K-391 i Alana Walkera. Z MAXXa utwór wypadł odkąd przestał być na "topie". Jeżeli Meloradio faktycznie po wakacjach będzie grać easy listening to to będzie fatalna decyzja. Powrót do tego co było przed wakacjami też nie jest jakimś super rozwiązaniem, najlepiej żeby zakończyli tą kampanię z podkręcaniem tempa latem i podkręcali tempo cały rok. 

2 godziny temu, JokerX napisał(a):

Tak samo w Radiu CCM leciała piosenka że w niej śpiewali Eska.

A w Meloradiu czasem śpiewają Radio ZET. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Może Meloradio zmieni nazwę na Blue FM?

Prędzej na ZET Dwa albo FreshZET, żeby bardziej przybliżyć do głównej ZETki, taka bardziej świeża, dynamiczna i taneczna wersja Radia ZET. Powrotu nazwy Planeta czy Radiostacja również nie wykluczam, chociaż nie sądzę żeby wracali do starych nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej bym widział zmianę na Planeta FM. Ale dobrze brzmiała będzie także nazwa ZET Dance, tym bardziej że marka ta istnieje od wielu lat jako pasmo na antenie głównej ZET-ki (nie wiem czy jeszcze istnieje). To zetkowe pasmo mogłoby jednocześnie promować kanał radiowy dotychczasowego Melo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michael112 napisał(a):

Najchętniej bym widział zmianę na Planeta FM. Ale dobrze brzmiała będzie także nazwa ZET Dance, tym bardziej że marka ta istnieje od wielu lat jako pasmo na antenie głównej ZET-ki (nie wiem czy jeszcze istnieje). To zetkowe pasmo mogłoby jednocześnie promować kanał radiowy dotychczasowego Melo.

Ja bym to widział tak:

Nazwa: Radio Zet Hot/ZET HOT (Lub dance)

Format muzyczny: CHR/Dance

Ramówka:

6:00 - 10:00 - Fajny Poranek (3 prowadzących, w weekendy 2) 

10:00 - 14:00 - Podkręcamy tempo (1 prowadzący) 

14:00 - 18:00 - Fajne popołudnie (dwóch prowadzących) 

18:00 - 20:00 - HOT lista (1 prowadzący)

20:00 - 23:00 (w piątki i soboty do północy) HOT MIX (audycja z DJ-em) 

23:00 - 6:00 Nocka w rytmie (nazwa miasta) (audycja bez prowadzącego)

Dodatkowo usunięcie horoskopów i 7 minut na gości, radio kusi być kierowane do grupy osób, która lubi dynamiczne brzmienia. 

 

1 minutę temu, radiofan napisał(a):

 

Edytowane przez radiofan
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, radiofan napisał(a):

Ja bym to widział tak:

Nazwa: Radio Zet Hot/ZET HOT (Lub dance)

Format muzyczny: CHR/Dance

Ramówka:

6:00 - 10:00 - Fajny Poranek (3 prowadzących, w weekendy 2) 

10:00 - 14:00 - Podkręcamy tempo (1 prowadzący) 

14:00 - 18:00 - Fajne popołudnie (dwóch prowadzących) 

18:00 - 20:00 - HOT lista (1 prowadzący)

20:00 - 23:00 (w piątki i soboty do północy) HOT MIX (audycja z DJ-em) 

23:00 - 6:00 Nocka w rytmie (nazwa miasta) (audycja bez prowadzącego)

Dodatkowo usunięcie horoskopów i 7 minut na gości, radio kusi być kierowane do grupy osób, która lubi dynamiczne brzmienia. 

Jeżeli audycja w Radiu Zet miałaby promowax stacje radiową to dzisiejsze Meloradio musiałoby zmienić nazwę na PartyZet przez co audycja imprezowa nazywałaby się „Party Mix" a i całkiem inny tytuł musiałaby mieć lista przebojów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Likwidator ich pozwie do sądu za takie coś.

Nie pozwie. To nie pierwsza sytuacja, że w dwóch stacja byłby program o tej samej nazwie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Likwidator ich pozwie do sądu za takie coś.

Jeśli Radio Olsztyn zastrzegłoby nazwę, to może ewentualnie byłoby coś takiego możliwe. Tyle tylko, że "Party Mix" nie jest jakimś bardzo oryginalnym nazewnictwem do audycji muzycznej i raczej tego nie zastrzegano, tak więc żadnych pozwów raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Fan, bardzo ciekawe masz plany na to jak mogła by wyglądać ramówka Meloradia od jesieni, chciałbym mieć pewność, że obecny format muzyczny pozostanie na dłużej również po wakacjach i że rzeczywiście będzie opcja, że Meloradio poimyśli nad własną listą przebojów codzienną, bo w eterze to w sumie tylko Radio Zet i RMF Fm mają listę przebojów od poniedziałku do piątku ale w wersji okrojonej 10 utworów z listy z 20, a chciałbym by np lista przebeojów Meloradia miała 20 utworów klubowych od pon do piątku.

 

Kwestią jest też taka, że poprawiłbym jakość i to znacząca jakość odbioru Meloradia w Poznaniu na 90,6 fm i 99,4 Fm bo z mojego odbiornika dość trudno złapać Meloradio bez zakłóceń..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomeQ38 napisał(a):

Kwestią jest też taka, że poprawiłbym jakość i to znacząca jakość odbioru Meloradia w Poznaniu na 90,6 fm i 99,4 Fm bo z mojego odbiornika dość trudno złapać Meloradio bez zakłóceń..?

Również jestem z Poznania i miewam problemy z odbiorem tej stacji. Nadajnik z Piątkowa jest słaby, a ten ze Śremu coś łapie, ale słabo.

 

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem problem z odbiorem, ale teraz na 90,6 łapie bez problemu, gorzej z 99,4 FM.

7 godzin temu, TomeQ38 napisał(a):

Radio Fan, bardzo ciekawe masz plany na to jak mogła by wyglądać ramówka Meloradia od jesieni, chciałbym mieć pewność, że obecny format muzyczny pozostanie na dłużej również po wakacjach 

Dzięki :) Niestety, nie możemy mieć takiej pewności, ponieważ SatKurier informował, że Meloradio po wakacjach ma wrócić do Easy Listening, ale nie wiadomo jak to interpretować bo przed wakacjami stacja grała w miarę dynamicznie (nie aż tak jak teraz) a dyrektor Meloradia zapierał się, że stacja gra Easy Listening. Poczekamy, zobaczymy. Mam nadzieję, że obecny format znany z wakacji pozostanie a playlista jeszcze bardziej urozmaicona. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych marzeń wynika, że chcecie, aby puszczali Wam playlistę dance ze Spotify z reklamami Meloradia. Czy nie lepiej od razu włączyć taką playlistę ze Spotify?

Od radia należy oczekiwać czegoś więcej niż zamienianie w całodzienną potańcówkę. Powinni być pasjonaci muzyki, którzy zaprezentują coś więcej niż odczytanie na jednym wydechu prognozy pogody i suchara z internetu. Oczekiwałbym powrotu audycji autorskich. Szafa grająca powinna być podpowiedzią dla prezenterów, a nie rozkazem, co mają grać. Jak chcą zagrać niszowy utwór ze strony B z singla, to proszę im tego nie zabraniać.

 

Do tego aktywizacja ośrodków lokalnych. To jest stacja na bazie koncesji dla stacji lokalnej. Liczę na dłuższe wejścia niż tylko na serwis lokalny. Dlaczego nie ma być cały poranek lokalny? Chyba lepiej obudzić się i posłuchać co dzieje się w Twoim mieście niż mieć odgórny program ze stolicy. I wtedy jak lokalny prezenter powie "u nas za oknem pada", będzie to zgodne z naszym widokiem. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfish napisał(a):

 

 

Do tego aktywizacja ośrodków lokalnych. To jest stacja na bazie koncesji dla stacji lokalnej. Liczę na dłuższe wejścia niż tylko na serwis lokalny. Dlaczego nie ma być cały poranek lokalny? Chyba lepiej obudzić się i posłuchać co dzieje się w Twoim mieście niż mieć odgórny program ze stolicy. I wtedy jak lokalny prezenter powie "u nas za oknem pada", będzie to zgodne z naszym widokiem. 

Ja bym wcisnął te programy lokalne w miejsce a na pewno nie robił lokalnego poranka w każdym z miast, kiedy najmniej osób słucha radia. Nie oczekuje od Melo szafy grającej, ale główną część programu powinna stanowić muzyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swordfish napisał(a):

Z Waszych marzeń wynika, że chcecie, aby puszczali Wam playlistę dance ze Spotify z reklamami Meloradia. Czy nie lepiej od razu włączyć taką playlistę ze Spotify?

Popatrz ile na zachodzie jest takich stacji radiowych... mnóstwo, a w Polsce nie ma ani jednej (MAXXa, ESKI czy VOXa nie liczę bo lubują się w popie). Poza tym świeża stacja z klubowymi piosenkami bardzo się przyda w polskim eterze dla urozmaicenia, bo większość stacji gra podobną bazę utworów. Melo się odróżnia niektórymi kawałkami (typowo Planetowymi), chociaż brakuje mi niektórych gatunków jak np. Trance. Wielu słuchaczy dawnej Planety wypowiedziało się krytycznie na temat ZET Golda, późniejszego Meloradia, cieszę się że Eurozet wreszcie przyszedł po rozum do głowy i chcą przywrócić Planetę w nieco innej formie. 😊 Oczywiście również jestem za tym żeby powstała stacja Soft AC, zwłaszcza, że pojawiają się komentarze krytyczne wobec obecnej playlisty Melo.

 

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radiofan napisał(a):

Ja bym wcisnął te programy lokalne w miejsce a na pewno nie robił lokalnego poranka w każdym z miast, kiedy najmniej osób słucha radia. Nie oczekuje od Melo szafy grającej, ale główną część programu powinna stanowić muzyka. 

Chodziło mi o to, że wcisnąłbym te programy kiedy najmniej osób słucha radia a nie o to, że rano najmniej osób słucha radia, źle się wyraziłem :)

My tu rozmawiamy o tym, jak zrobić Meloradio jeszcze bardziej klubowe a jedyny komunikat jaki mamy jest taki, że stacja po wakacjach będzie grać Easy Listening. Z drugiej strony ta akcja "podkręcamy tempo" może być przygotowaniem pod nową stację radiową. ZET GOLD też miało coś w tym stylu na lato przed likwidacją rozgłośni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie w komunikacie Eurozetu nie ma mowy o powrocie do formatu Easy Listening. Bardziej wzmiankę o tym traktowałbym w kategorii fake newsa po stronie autora artykułu.

Chciałbym zwrócić uwagę na to że spekulowana wymiana prezenterów może świadczyć o czymś zupełnie odwrotnym. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo zapowiedzi prowadzącego, nie pojawiły się w Meloradiu informacje o 17:00. Na 90,6 w Poznaniu było kilkanaście sekund ciszy a potem poleciała muzyka. 

20 godzin temu, Poland napisał(a):

 fake newsa po stronie autora artykułu

Albo mu źle powiedziano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Meloradio nie powinno być tzw. wixowe, jak RMF MAXX czy Eska. Moim zdaniem Melo powinno mieć format Rhythmic CHR, z hip-hopem, elektroniką, dance i r&b (z rzadka pop), ale z drugiej strony grałoby często ambitną muzykę (alternatywny hip-hop, elektronika czy r&b), którą usłyszysz częściej na PR 3 lub Radiu Nowy Świat, czy na dawnej Radiostacji/Planecie. Wtedy to Meloradio mogłoby się stać porządną stacją z dobrą, ambitną muzyką, jak Chillizet (częściowo playlista mogłaby być z tą stacją dzielona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...