Skocz do zawartości

Meloradio


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według strony Satkuriera podaje że od 1 września ma wrócić format easy listening: https://satkurier.pl/news/237708/meloradio-zmienia-sie-na-czas-wakacji.html

Mogę jednak zdementować tą informacje gdyż według informacji z forum Radiopolski format CHR istnieje już od września 2023 roku i raczej to nie będzie zmieniane. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Sołtysik bez audycji w Meloradiu

Cytat

Po siedmiu latach z Meloradiem (Grupa Eurozet) rozstał się Andrzej Sołtysik. Z informacji "Presserwisu" wynika, że dotychczasowa umowa Sołtysika wygasła i nie zostanie przedłużona.

Źródło -> Andrzej Sołtysik bez audycji w Meloradiu - Press.pl - najnowsze informacje z branży medialnej, marketingowej, reklamowej i public relations

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2024 o 22:30, Poland napisał(a):

 

Mogę jednak zdementować tą informacje gdyż według informacji z forum Radiopolski format CHR istnieje już od września 2023 roku i raczej to nie będzie zmieniane. 

Dlaczego dementujesz? Skoro podaje tak forumsatkurier, to będzie jednak zmieniane. To, że wcześniej był taki format nie oznacza, że on zostanie. Wyniki słuchalności i tak nie ulegną znaczącej zmianie, chyba, że dalej będą się bawić w żonglowanie formatami, to będzie mocno spadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak ten nowy format się utrzyma skoro istnieje już od blisko roku. Najwyraźniej potrzebne bylo odświeżenie Meloradia w kierunku stacji można rzec młodzieżowej a powrót do easy listening byłby strzałem w stopę na który to Eurozet raczej sobie nie pozwoli. 

Stąd to zdementowanie przeze mnie informacji z artykułu Satkuriera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format Meloradia ewoluował bardzo powoli. Już na jesień 2021 r. /jak nie wcześniej/ na antenie pojawiały się nowsze i szybsze kawałki niepasujące do założonego formatu easy listening. Z biegiem czasu zaczęły one dominować w playliście. Można to sprawdzić na odsluchane. W ub. r. w wakacje format był już zbliżony do obecnego. 

Powrót do easy listening z logicznego punktu widzenia byłby nonsensem, a  dużym prawdopodobieństwem obecny format będzie już docelowy.

Edytowane przez Fredy
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła się muzyka w tle przy Meloradio Poleca, one bardzo przypomina jakby to brzmiało podobnie jak w Esce czy w RMF Maxx. 

Tak samo jak jingle które rozpoczynają program Podkręcamy Tempo też przypomina trochę program Eski "Impreska in the mix".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish Tylko jingle powinny być dynamiczne i taneczne, a nie jak teraz czyli spokojne i melancholijne. Miejmy nadzieję, że jesienią Meloradio dostanie nową oprawę muzyczną, bo obecna ani trochę nie pasuje do formatu. Moim zdaniem ChilliZET powinno grać trochę softowych kawałków stylu Meloradia z lat 2017-2020 i powinno zastąpić Rock Radio (oprócz Opola - tam nadawałoby Antyradio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Poland napisał(a):

Myślę że jednak ten nowy format się utrzyma skoro istnieje już od blisko roku. 

Nie wiem, trzebaby było spytać autora artykułu, co miał na myśli. Chociaż możliwe, że jest jak mówisz, bo jakiś czas temu chyba szef Meloradia stwierdził, że jego stacja gra w formacie easy listening i tego nie rozumiem, bo Melo przed wakacjami grało może odrobinę mniej dynamicznie, ale na pewno nie był to easy listening. Pożyjemy, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, swordfish napisał(a):

Słowo "melo" w slangu miejskim oznacza melanż. Iść w melo, czyli w melanż. Melanż kojarzy się z ostrą zabawą zakrapianą alkoholem.

Zatem nazwa pasuje do dynamicznego, tanecznego grania.

Wydaje mi się, że tutaj to "melo" w nazwie jest bardziej od słowa "meloman" i to w takim kierunku pewnie szli autorzy nazwy rozgłośni, a nie tyle w slang miejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mati2oo3 napisał(a):

@swordfish Tylko jingle powinny być dynamiczne i taneczne, a nie jak teraz czyli spokojne i melancholijne. 

Coś rusza w tym kierunku, ale budowanie stacji z takim formatem na nazwie "Meloradio" i zapieranie się, że radio gra łagodne przeboje nie jest dobre, przede wszystkim ze względów marketingowych. 

44 minuty temu, swordfish napisał(a):

Zatem nazwa pasuje do dynamicznego, tanecznego grania.

No nie wiem, czy chcą, by ich kojarzono z melanżem. Ja bym zmienił nazwę na ZET HOT i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2024 o 21:33, Kirk napisał(a):

Wydaje mi się, że tutaj to "melo" w nazwie jest bardziej od słowa "meloman" i to w takim kierunku pewnie szli autorzy nazwy rozgłośni, a nie tyle w slang miejski.

Konkretniej mówiąc „melo" jest niczym innym jak skrótem od słowa „melodia". Oznacza to że Meloradio jest niczym innym jak „melodyjnym radiem" co w sumie mogłoby pasować i do obecnego formatu stacji. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w komentarzach pod postami na facebookowym profilu Meloradia pojawiły się ciekawe dyskusje na temat formatu muzycznego Meloradia w których to pojawiają się głosy zwolenników starego formatu muzycznego stacji:

1. https://www.facebook.com/share/p/aJTADyeZoAvfLg3S/
2. https://www.facebook.com/share/p/vra9coA7Xyq3Zv7W/
3. https://www.facebook.com/share/p/Ckb7c9XVPHgsFJew/
4. https://www.facebook.com/share/r/Tpr6i1fUpTG9v67q/
Moim zdaniem raczej od strony muzycznej nic się nie zmieni gdyż to byłby strzał w stopę dla Eurozetu. Bardziej spodziewałbym się transferów dziennikarzy między stacjami nadawcy.

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgorzata Kościelniak poprowadziła wczoraj swoją ostatnią audycje w Meloradiu. Nie zdziwię się jak przejdzie do Radia Złote Przeboje zwłaszcza że była stacja radiowa wspomniamej prezenterki szuka mowych prowadzących pasm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że lecą zapowiedzi porannego programu "Dzień Dobry wszystkim" w Meloradiu z Piotrem Opoką, gdzie on mówi że zaprasza codziennie od 6:30. Czyżby to oznacza że Jarek Budnik też już nie będzie w Meloradiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2024 o 07:35, radiofan napisał(a):

Minelli - Mmm, na początku - podobnie jak w RadiuZET - piosenkarka śpiewa "RadioZET"

Czyżby przygotowanie do rebrandingu? Będzie kolejna ZETka? ZET Dwa, FreshZET, ZET Plus czy DanceZET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JokerX napisał(a):

Zauważyłem że lecą zapowiedzi porannego programu "Dzień Dobry wszystkim" w Meloradiu z Piotrem Opoką, gdzie on mówi że zaprasza codziennie od 6:30. Czyżby to oznacza że Jarek Budnik też już nie będzie w Meloradiu?

Nie wykluczałbym takiej opcji. Może w sierpniu dowiemy się coś więcej na temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Czyżby przygotowanie do rebrandingu? Będzie kolejna ZETka? ZET Dwa, FreshZET, ZET Plus czy DanceZET?

Myślę że to jest bardziej podpięcie pod bazę muzyczną ZET? Tak samo w Radiu CCM leciała piosenka że w niej śpiewali Eska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz2006 napisał(a):

Do Meloradio wrzucili playlistę Zet Dance i tyle. 

Choć poczekajmy do września. Ale teraz to jest podpięcie pod bazę Zetki. A mogliby się jeszcze podpiąć pod bazę muzyczną dawnej Radiostacji i Planety...

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...