Skocz do zawartości

Meloradio


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oby dali hip-hop/r&b z Polski i USA w szerszych ilościach niż na MAXXie/Esce, i żeby były "czarne hity i dance'owe bity" jak na Radiostacji, jeśli mogą. Ja bym szedł playlistowo tak w Radiostację za czasów, kiedy to DJ Adamus był jej szefem muzycznym, albo w internetową Planetę za końca jej nadawanie. Mogłyby w goldach pojawić się też hity z dawnej Radiostacji czy Planety, niekoniecznie z Eski czy z VOXa, np. Audio Bullys vs. Nancy Sinatra - Shot You Down, czy Milkshake od Kelis.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W godzinie musza pojawić się 2-3 polskie utwory. Hmmm... zobaczymy 2 wrześnie co wymyślą. Obym się nie rozczarował. 

 

Mam nadzieje że skończy się dominacja Hitów na Maxxa i Hitów na Czasie. Kopiowania siebie nawzajem ESKI I Maxxa. MeloRadio już przegoniło RMF Maxx w Warszawie. 

 

No i fajna informacja że wiadomości będą przed pełną godziną. A potem muzyka. Kiedyś tak było w Rmf Maxx ale oczywiście zrezygnowano z tego bo ESKA ma o pełnej to i Maxx musi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mati2oo3 napisał(a):

Jestem przeszczęśliwy, ta wiadomość zrobiła mi TYdzień. Teraz błagam najważniejsze PROMOCJA, bo jak jej zabraknie to za parę lat na tych częstotliwościach znów będziemy słuchać nowego projektu. Przecież RMF MAXX, czyli stacja, której słuchają głównie ludzie, którzy wolą bardziej dynamiczne brzmienia od konkurencyjnej Eski nie będzie miała żadnych szans z Melo. Może się uda kogoś z MAXXa podkraść :) Brakowało takiej stacji w Polsce i mam nadzieję, że po latach nie zamienią się w Eske. A i jeszcze jedno, audycje "Melo trendy", czy jakakolwiek obecność wróżbity Macieja Skrzątka raczej nie przyciągną grupy docelowej. Jako słuchacze nagłaśnianiem zmian także pomożemy, pamiętajmy, że nie jedna stacja upadła na tych częstotliwościach. 

20 minut temu, pawelski_44 napisał(a):

W godzinie musza pojawić się 2-3 polskie utwory. Hmmm... zobaczymy 2 wrześnie co wymyślą. Obym się nie rozczarował. 

 

Naprawdę jest sporo dobrych klubowych polskich utworów, ale wciąż w cieniu, takie radio może ich wypromować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pawelski_44 napisał(a):

Ciekawe tylko czym zapełnią polską muzykę w play-liście. Oby nie Disco Polo 

Napisali że playlista będzie rytmiczno-taneczna, więc zapewne polską playlistę zapełnią polskim Hip-Hopem, R&B, remixami oraz dynamicznym tanecznym Popem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie lepiej by było gdyby linerem stacji było "Dobre Melo" po prostu, tempo podkręcają teraz a od 2 września będzie już podkręcone. 

Ale bardzo fajny pomysł na dwie różne interpretacje nazwy stacji trzeba przyznać. W 2017 na pewno nie kojarzyła się z dobrym Melo ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super bombowa wiadomość , to najpiękniejsza wiadomość dnia ba roku  że Meloradio będzie stacją młodzieżową, z dobrą dynamiczną taneczną muzyką, zapowiada się mega extra od od 2. września, mam nadzieję, że pojawią się klasyki muzyki trance i house m Meloradio w codziennej playliście i że będą mega dobre sety dj skie po 22.00 w weekendy na pierwszy piątek chciałbym set od Armina Van Burrena. Cieszy mnie też że będzie lista tanecznych hitów w piątki po 18.00 do 22.00. Ciekawe jaką nazwę dostanie ista hitów Meloradia i kto poprowadzi listę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomeQ38 napisał(a):

Super bombowa wiadomość , to najpiękniejsza wiadomość dnia ba roku  że Meloradio będzie stacją młodzieżową, z dobrą dynamiczną taneczną muzyką, zapowiada się mega extra od od 2. września, mam nadzieję, że pojawią się klasyki muzyki trance i house m Meloradio w codziennej playliście i że będą mega dobre sety dj skie po 22.00 w weekendy na pierwszy piątek chciałbym set od Armina Van Burrena. Cieszy mnie też że będzie lista tanecznych hitów w piątki po 18.00 do 22.00. Ciekawe jaką nazwę dostanie ista hitów Meloradia i kto poprowadzi listę.?

Listę Poprowadzi Adrian Nowak pisze w artykule Od poniedziałku do czwartku między 18:00 a 22:00 „Spotlight” Adriana Nowaka. Miejsce spotkań z gwiazdami, najnowszych, najgorętszych hitów, premier i głosów słuchaczy. W piątki prowadzący zaprosi na „30. Meloradia”, czyli gorącą listę przebojów (18:00-20:00), w której będzie można usłyszeć najpopularniejsze utwory z całego świata.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radiofan napisał(a):

Jestem przeszczęśliwy, ta wiadomość zrobiła mi TYdzień. Teraz błagam najważniejsze PROMOCJA, bo jak jej zabraknie to za parę lat na tych częstotliwościach znów będziemy słuchać nowego projektu. Przecież RMF MAXX, czyli stacja, której słuchają głównie ludzie, którzy wolą bardziej dynamiczne brzmienia od konkurencyjnej Eski nie będzie miała żadnych szans z Melo. Może się uda kogoś z MAXXa podkraść :) Brakowało takiej stacji w Polsce i mam nadzieję, że po latach nie zamienią się w Eske. A i jeszcze jedno, audycje "Melo trendy", czy jakakolwiek obecność wróżbity Macieja Skrzątka raczej nie przyciągną grupy docelowej. Jako słuchacze nagłaśnianiem zmian także pomożemy, pamiętajmy, że nie jedna stacja upadła na tych częstotliwościach. 

Naprawdę jest sporo dobrych klubowych polskich utworów, ale wciąż w cieniu, takie radio może ich wypromować. 

Trudno się z faktem, że promocja ma olbrzymie znaczenie. W Bielsku-Białej Meloradio właściwie nie istnieje, chociaż jest jednym z miast gdzie ma nadajnik. Prym wiedzie oczywiście lokalne Radio Bielsko, które nokautuje konkurencję. Na marginesie 28 sierpnia świętowało 30-tkę. Wg lokalnego portalu przyciąga 200 tys. słuchaczy dziennie i dociera do 70 proc. mieszkańców B-B. Poza tym na mieście można usłyszeć jeszcze RMF i Zetkę. Kiedyś była jeszcze Trójka, ale z wiadomych powodów to już historia. 

Rynek specyficzny, brak mnogości stacji, brak Maxa i Eski, chociaż osiągalnych z Zabrza i Kosztowów, a jednocześnie poprzez dominującą lokalną stację trudny. Pomimo tego poprzez promocję warto powalczyć o słuchacza, tym bardziej, że lokalne Radio CCM z Gliwic obecne również w B-B ma się zmienić w Eskę i obecnie czeka na pozwolenie zmiany nazwy przez KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meloradiu słychać coraz więcej remixów rodem z planety. 

46 minut temu, Fredy napisał(a):

W Bielsku-Białej Meloradio właściwie nie istnieje, chociaż jest jednym z miast gdzie ma nadajnik. 

...

Rynek specyficzny, brak mnogości stacji, brak Maxa i Eski, chociaż osiągalnych z Zabrza i Kosztowów, a jednocześnie poprzez dominującą lokalną stację trudny. 

No cóż, być może Meloradio będzie za niedługo chociaż v-ce liderem słuchalności w B-B. W Częstochowie RMF MAXX było chyba v-ce liderem a Eski tam nie ma, więc korzystna sytuacja dla nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy jutro będą zapowiedzi na antenie mega pozytywnych zmian w Meloradiu przejścia na nowy format CHR Dance i promocja nowych programów ich zajawki i przydałoby się  by w miastach w których gra Meloradio pojawiły się we wrześniu banery Meloradia z nowym logiem i szeroko pojęta promocja w necie i w tv? Czekam na poniedziałek i nową jakość w Meloradiu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz2006 napisał(a):

Kolejny utwór emitowany niegdyś w Radiu Zet Gold. Alcazar - This Is The World We Live In emitowany poraz ostatni 31.08.2017 roku.

 

 

Lepiej pasuje np. Shot U Down lub First Day (Audio Bullys i Timo Maas, swego czasu grane na Radiostacji). Z Planetarnych to mogliby dodać twórczość Laidback Luke'a lub więcej Aviciego i Goulding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Eurozet po 11 latach przyznał się do porażki, jaką było usunięcie z eteru Planety FM. Ciekawi mnie jakimi utworami będą wypełniać polską koncesję? Bo nie ma zbyt wielu utworów tanecznych po polsku, które nie byłyby disco polo.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Meloradio wygląda jeszcze gorzej od późniejszej Radiostacji i Planety w 2008 r. Moim zdaniem powinni pójść w format Rhythmic CHR/Dance zamiast CHR (czyli jak Warszawska Planeta lub Radiostacja w późniejszych latach istnienia)

A w przypadku polskich i zagranicznych utworów - powinni dawać więcej hip-hopu, r&b, czy alternatywnego, rytmicznego popu i house jak Planeta swego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radiofan napisał(a):

Jestem przeszczęśliwy, ta wiadomość zrobiła mi TYdzień. Teraz błagam najważniejsze PROMOCJA, bo jak jej zabraknie to za parę lat na tych częstotliwościach znów będziemy słuchać nowego projektu. Przecież RMF MAXX, czyli stacja, której słuchają głównie ludzie, którzy wolą bardziej dynamiczne brzmienia od konkurencyjnej Eski nie będzie miała żadnych szans z Melo. Może się uda kogoś z MAXXa podkraść :) Brakowało takiej stacji w Polsce i mam nadzieję, że po latach nie zamienią się w Eske. A i jeszcze jedno, audycje "Melo trendy", czy jakakolwiek obecność wróżbity Macieja Skrzątka raczej nie przyciągną grupy docelowej. Jako słuchacze nagłaśnianiem zmian także pomożemy, pamiętajmy, że nie jedna stacja upadła na tych częstotliwościach. 

Naprawdę jest sporo dobrych klubowych polskich utworów, ale wciąż w cieniu, takie radio może ich wypromować. 

Klubowych polskich utworów może i jest dużo, ale polskojęzycznych już nie bardzo. Na palcach jednej ręki można je policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co będą grać po polsku? To co teraz leci w nocy, np.:

 

Rosalie. - Kiedy Powiem Sobie Dość

Modelki / Vłodarski - Chyba Że Z Tobą

Donatan / Cleo - My Słowianie

Arek Kłusowski - Pop I Disco
Kalwi & Remi / Guzowianki - Explosion Ech Poleczko (Dnsq Remix)

Monopol - Zodiak Na Melanżu

 

I wymieszane klasyczną Anią Dąbrowską, Kasią Cerekwicką, Dawidem Podsiadło i Bednarkiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomeQ38 napisał(a):

Ja się zastanawiam czy jutro będą zapowiedzi na antenie mega pozytywnych zmian w Meloradiu 

Już dziś były zapowiedzi. 

1 godzinę temu, Dinode napisał(a):

 katowaniu "Wolnych Duchów."

W remixie od 2infected dlaczego nie, MAXX gra, ale tylko w MAXX Party. 

2 godziny temu, swordfish napisał(a):

Jak to co będą grać po polsku? To co teraz leci w nocy

 

Nie wiemy tego tak naprawdę jaka będzie playlista ani czy się zmieni czy będzie po prostu kontynuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dinode napisał(a):

Mam nadzieję że nie skończy się na wciskaniu Sanah i katowaniu "Wolnych Duchów."

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 43, poz. 226 ze zm.) nadawcy są zobowiązani do przeznaczenia 33 proc. miesięcznego czasu nadawania muzyki na emisję piosenek w języku polskim. Z tego 60 proc. musi być puszczane w ciągu dnia (pomiędzy godz. 5 a 24). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę innych polskich kawałków w play-liście Meloradia co nie grają Maxx i ESKA:

Kacperczyk - Jakbym Zjadł Mentosy I Popił Je Colą
Rosalie. - Kiedy Powiem Sobie Dość
Mezo / Liber - Jakie Masz Dziś Plany (Aniele 2023)

Fukaj / Charlie Moncler / Bambi - Nie Ma Cie

Arek Kłusowski - Pop I Disco (Michał Sarapata Remix) 🤣

Tribbs / Robert Wiewióra - Krakowski Spleen

Edytowane przez pawelski_44
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...