Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ,że macie problemy z FX-ami i szukacie starszych oryginalnych softów 1.79 i 1.85

Mam takie i mogę je wrzucić na jakiś upload - podajcie gdzie, żeby każdy mógł sobie ściągnąć

Wysyłanie każdemu z osobna będzie trwało znacznie dłużej :D

Ja kupiłem sobie Interstara GI-S780 i od pół roku nie mam żadnych problemów- działa jak burza nic się nie wiesza :lol:

Ferguson do niego to PORAŻKA :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mój ferdek ostatnio na sofcie 1.85 robi coś takiego, że wykasowuje listę kanałów (pojawiają się jakieś kanały o nazwie K1 JO, K01 itp) nie da się wtedy przywrócić, żadnej listy (Zachowane, Cyfra+, Polsat). Jedyna rada to wgrywanie softu od nowa. Powiem szczerze, że mam już dość tego tunera :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, że listy modyfikowane na nowszych softach niż 1,85 po wgraniu do 1,79 czasami robią dziwne psikusy :/

znikają niektóre kanały, a po przeskanowaniu danego transpondera wracają na to miejsce listy na którym były(nie zapisują się na końcu).

Niektóre kanały zapisują się na nieistniejących numerach, których później nie ma w spisie kanałów :lol2:

- pobawicie się to będziecie wiedzieli o co chodzi.

Polecam sprawdzić czy po zmianie softu na niższy nie zniknęły z listy jakieś programy z pakietu C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mój problem dotyczy FX7600:(

mam problem z wgraniem oprogramowania 2,02 i wcześniej z 2,01

podczas wgrywania na wyświetlaczu mam PR01...i tak do PR89, przy 90 jest przeskok na P90 i dalej co 2% przeskakują..

pojawia się WWWW czyli brakuje listy kanałów, przy szukaniu kanałów pasek postępu zawiesza się , najczęściej w granicach 50% , 70% , czasami dojdzie do końca ale listy kanałów nie zapamiętuje

nie wiem czy to wina tunera czy softu ??? :(

teraz jadę na Oktagonie , ale nie podoba mi sie menu i nie działa wyjście po RGB :((

 

możeci cos doradzić i jakoś pomóc ?

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post na tym forum :)

 

Na wstępie powiem, że posiadam Fergusona FX 7600 i jest to moje pierwsze urządzenie tego typu. Nie przeszkadza mi to jednak stwierdzić, że nigdy w życiu nie spotkałem się z tak fatalnym przedstawicielem elektroniki użytkowej. Ten sprzęt nadaje się jedynie na złom. Kupno tego szajsu bo inaczej nie da się tego nazwać był wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Wszystko to co opisano na (-) w tym wątku to prawda, resetowanie, wieszanie beznadziejne komunikaty o wyjętych kartach (C+) problemy z rozkodowaniem kanałów, trzeba kilkakrotnie wracać do jednego kanału aby tuner łaskawie nam go wyświetlił i inne. Do tego zupełnie beznadziejny support producenta.

 

Jeśli komukolwiek przyjdzie rozważać zakup tego urządzenia to z całą odpowiedzialnością radzę aby sobie odpuścił. Najprawdopodobniej cokolwiek innego by kupił nie będzie gorsze od wspominanego tutaj FX'a 7600 za to ma ogromną szanse bycia lepszym.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jak tylko znajdę paragon to się go pozbędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że macie problemy z FX-ami i szukacie starszych oryginalnych softów 1.79 i 1.85

Mam takie i mogę je wrzucić na jakiś upload - podajcie gdzie, żeby każdy mógł sobie ściągnąć

właśnie, czy to dalej aktualna propozycja ? a może ktoś inny zaoferuje się i położy na sieci do pobrania bo oczywiście na Fergusona nie ma co liczyć.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narazie tuner ani razu sie nie zrestartował.

Lepiej dekoduje karty-szybciej/.

 

Wyłapałem już pierwszy błąd-amianowicie:

-nie da się ustawić poziomu głośności na dowolnie wybranym kanale poniżej zera

tzn.da się obniżyć np. na -1 lub -2 -3 ale podczas oglądania przy podgłaszaniu lub sciszaniu z pilota tunera głośność na kanale na którym jest wybrane np.-1 lub więcej podgłasza sie na full i nie ma możliwości ściszenia.

 

Jest wyjście : jak ktoś miał tak ustawiony jakiś kanał to należy ustawić przynajmniej na +0 i jest wszystk ok.

 

To narazie tyle co wyłałpałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi 3 godziny i restartu jeszcze nie było, ale:

- dalej szatkuje się na splitterze,

- nie przełącza automatcznie wielkości obrazu,

- zdarza się brak rozpoznania systemu kodowania, ale w porównaniu do 2.02 i wcześniejszych bardzo rzadko, przy dość szybkim przełączaniu kanałów,

- faktycznie z kartą C+ współpracuje dużo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie restartów nie ma. Nowy soft wgrałem dzisiaj rano więc mam go krótko. Posiadam TNK i Multipakiet Canal+. Karta C+ działa poprawnie troszkę gorzej jest z TNK czasami blokuje sie odkodowywanie kanałów np oglądam TVN przeskakuje na TVN7 a tutaj kanał zakodowany muszę sie cofnąć z powrotem na TVN i ponownie na TVN7 i kanał się odkodowywuje. Na TNK potrafi zawiesić się a właściwie nie chce zgasnąć nazwa kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...