Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam FX 7600 od 12 października 2007 z kartą C+ i działa to wszystko jak należy (nie wiesza sie uprawnienia na kartę przychodzą bez problemu). Owszem na początku przy starszej wersji softu kanały przełączały sie trochę długo ale kolejne uaktualnienia softu poprawiły nieco szybkość. Tuner bardzo dobry no może po za pilotem który chyba jest to najsłabszy punktem Ferdzia (trzeba go bezpośrednio kierować w stronę odbiornika i jeszcze trzeba nieco mocniej wciskać przyciski, które wydają dziwne odgłosy (najbardziej CH-) tak jakby się miały rozlecieć ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot uniwersalny Ferguson RCU-600

4885.jpg

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=36&id=913

wg. producenta

Za jego pomocą można obsługiwać wszystkie funkcje standardowych pilotów odbiorników satelitarnych (HF-8900 HD, HF-8800 HD, FX-6600 CR, FX-7600 UCI, AF-3100 CK), wzmacniacza (AV-770), odtwarzaczy DVD (D-780 HX, D-770 HX, D-660 K, D-660), a także większość funkcji pilotów telewizyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na wstawienie "pustego" kanału do listy w FX-ach?

Chciałbym zrobić swoją listę i np. ustawić że od 20 są kanały filmowe od 40 sportowe. Filmowych aż tyle nie ma ale kiedyś może będą :D Więc puste miejsce chciałbym wypełnić "pustymi" kanałami które będzie można zamienić za nowe kiedy te się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Można tak zrobić. Ważne jest, aby odszukać owe puste kanały. Trochę tego jest na Astrze i na Hot Birdzie... Jednak jest inny sposób, dodanie ręcznie kanałów obojętnie na jakim transponderze... Wtedy wpisujemy np V PID 100, A PID 101, PCR PID 100 itd... Do uzyskania odpowiedniej ilości pustych kanałów... Trzeba tylko uważać, aby PIDY nie pokrywały się z kanałami już nadawanymi bo wtedy zamiast pustego kanału uzyskamy kopię już istniejącego... Mam nadzieję, że jasno to przedstawiłem... Ja tak robię w mojej liście do serii HF i jak narazie jest oki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam kilka pytań:

 

@GTV mi tam nadal nie działa zmiana ścieżki audio przy pomocy pilota RCU-600, chyba przycisk A/V + powinien być za to odpowiedzialny (obok subt - zmiana napisów to akurat działa), wiem że mój problem nie jest tylko moim problemem, inni też tak mają, chyba że robimy coś nie tak;)

 

czy można na stałe przypisać ścieżki audio w listach, bo nawet jak zmianie Audio PID w FXLoaderze to w tunerze i tak jest wersja oryginalna?

 

z góry dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam kilka pytań dla osób które posiadają Fergusona FX-7600 UCI 2 x CR

 

Zamierzam zakupić tego Fergusona i włożyć do niego moduł Cyfrowego Polsatu (Pakiet Familijny + HBO) i karte Cyfry+ (Multipakiet Canal+) i mam takie pytania:

 

1) Czy dobrze będzie współpracował moduł CP z kartą Cyfry+?

 

2) Czy będą działały wszystkie kanały Polsatu z pakietu Familijnego razem z HBO?

 

I jeszcze jedno pytanie.W opisie tego tunera jest funkcja Multifeed.Co to takiego jest?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nasze testy nie wykazały problemów, ale u nas mamy na wszystkim pełne uprawnienia - pytanie co będzie, jak na jednym i tym samym kanale na karcie C+ uprawnienia będą, a na module nie... Ale nikt póki co nie zgłaszał problemów :)

2) Tak, o ile na module CP, lub na karcie C+ (tj. gdziekolwiek) będą uprawnienia na te kanały.

 

Multifeed w polskich warunkach nie jest przydatny - z tego sposobu emisji korzysta niemiecki Premiere na kanałach PPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem FX 7600 2CI+2CR i mam pytanie czy sprzęt kupiony w Hollexie na wgrane oprogramowanie i czy konieczne jest jego aktualizowanie. Po wypowiedziach na forum widzę że przez to wgrywanie sprzęt często sie wiesza i dzieją sie z nim różne mało ciekawe rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku FX nie aktualizujemy oprogramowania, ale na specjalne życzenie klienta możemy to zrobić - podczas zamówienia w polu uwagi dodatkowe wystarcza dopisać prośbę o aktualizację do najnowszej dostępnej wersji, ale jak już napisano wyżej - jeśli nie eksperymentuje się z softem od innych tunerów/edukacyjnym nic złego stać się nie może. Trzeba tylko pamiętać o przywracaniu ustawień fabrycznych po załadowaniu nowszej wersji (zalecenie od Fergusona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie teraz nie ma to większego znaczenia, szczególnie jak ktoś kupuje dla HB i Astry... Tutaj najższe SR tp 3333... Jednak faktycznie wiele nowych tunerów Fergusona radzi sobie z SR od 2000... mimo iż podawany jest przedział od 1000-45000 :? W dużej mierze znaczenia ma tutaj bardzo prezcyzyjne ustawienie anteny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja kiedyś miałem problemy z odebraniem SR 2800 czy jakoś tak... na Fergusonie 2018se... Myślę, że przy takim SR ogromne znaczenie ma wielkość anteny, jakość konwertera i na koniec porządne ich ustawienie - czyt. idealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A co tam jest jeszcze niedopracowane? Mam zamiar kupić ten dekoder i muszę znać fakty.

...

Poruszając się po liście kanałów wskakuje ci od razu dany kanał. A powinie dopiero po naciśnięciu OK. Przynajmniej tak byłoby poręczniej.

...

 

Mam Fergosona 7600 i jeśli w ustawieniach zmienię przełączanie kanałów na ,,opóźnione", to po naciśnieciu OK tj. przy małym ekranie po prawej, mogę skakać po kanałach bez ich przełączania. Zmiana następuje dopiero po wciśnięciu OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...