Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nabyłem 6600 CR1 i mam kilka pytań. Może ktoś będzie wiedział.

-Można wywołać listę kanałów i przesuwać się po niej ale tak by kanały w okienku się nie przełączały?

-Czy można jednym przyciskiem przełączać między dwoma kanałami? Teraz trzeba nacisnąć recall i OK.

-Miałem Mediasata i sam zwężał obraz na C+, PS, Polsat2. Ferguson nie chce. Ustawiłem 16/9 i nic.

-Jeśli dam wyszukiwanie to nic nie stanie się z obecnymi listami?

-Od czasu do czasu pojawia się Batteries na ekranie. Akumulatorki wrzuciłem nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Miałem Mediasata i sam zwężał obraz na C+, PS, Polsat2. Ferguson nie chce. Ustawiłem 16/9 i nic

Musisz ustawić 4:3 Letterbox

Można wywołać listę kanałów i przesuwać się po niej ale tak by kanały w okienku się nie przełączały?

Niestety nie da się.

-Czy można jednym przyciskiem przełączać między dwoma kanałami? Teraz trzeba nacisnąć recall i OK.

Niestety nie da się.

-Jeśli dam wyszukiwanie to nic nie stanie się z obecnymi listami?

Nie powinno ale wyszukane kanały musisz później dodać do list ulubionych

-Od czasu do czasu pojawia się Batteries na ekranie. Akumulatorki wrzuciłem nowe.

Pierwszy raz słyszę o takim komunikacie ale fakt jest taki, że ferguson nie dopracował pilota. W moim przypadku trzeba było bezpośrednio kierować pilota w stronę tunera. jest kilka rozwiań tego problemu ale trzeba tuner rozkręcić (utrata gwarancji) i podgiąć troszkę diodę odbiorczą (ja tak zrobiłem i teraz jest o niebo lepiej) to samo można zrobić z pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:3 Letterbox nie pomogło :(

 

Batteries samo znikło. Chyba coś sobie aktualizował czy cuś ... :D

 

 

Ogólnie to myślałem że szybciej będzie działał ten Ferguson. A tu szybkość porównywalna z Mediasatem.

 

Aha. Kiedy wywołuję listę kanałów to obraz w okienku jest fioletowo-zielony w paski. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:3 Letterbox działa tylko po ustawieniu wyłączyć i włączyć tuner :D

Obraz w małym okienku też już jest dobry. Może ten tuner musi się wygrzać na początek? :D

 

Tak się zastanawiam ile zarabiają na tych najtańszych tunerach sprzedawcy jeśli kosztują one 240-260 zł? 100 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Co masz na myśli pisząc, że zablokowało tuner... Co pojawia się w TV? I co jest widoczne na wyświetlaczu tunera? Wgrałeś soft na nowo, czy przerwana została ta operacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wgramy tzw. soft edukacyjny i chcemy później powrócić to oryginału to po wgraniu softu oryginalnego tuner sie blokuje na wyświetlaczu pojawia się WWW, pilot nie reaguje na nic a na ekranie wyświetla sie plansza z informacją o wersji softu itp. i chyba koledze pawlo160 taki właśnie się przydarzył problem. A jak to mniej więcej rozwiązać napisałem mu już na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja zezwalam na to... Jak coś to najwyżej ja dostanę bana, bo sam jestem ciekaw jaki jest na to sposób... Wrzucę to później do podpiętych, jak nas wszystkich w tej sprawie pouczysz... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją trzy sposoby na powrót do oryginalnego oprogramowania po zabawach w softy tzw. edukacyjne:

 

Sposób 1

Wgrywamy oryginalny soft FxLoade-rem (chyba nie trzeba tłumaczyć jak to sie robi ;). Po tej czynności tuner zalicza zwieche tzn. nie reaguje na pilota, na wyświetlaczu pojawia się WWW na ekranie wyświetla sie plansza z informacją o wersji softu, itp. jednym słowem nic nie możemy zrobić. Wyłączamy tuner i następnie włączamy FXEditor i wgrywamy niby pustą listę taką jak na fotce 1f0652c338bba1c4m.jpg

czyli: wybieramy Narzędzia ->Wyślij do Tunera -> (dostajemy info Download Database File wiec dajemy OK) i klikamy na Wyślij do tunera (najczęściej jest to plik NewDB generowany przez program), po czym włączamy normalnie tuner. Lista się załaduje i mamy oryginalny soft.

 

Uwaga: ten sposób nie działa na wszystkich modelach FX-a :(

 

Sposób 2

Wgrywamy stopniowo po kolei oryginalne softy począwszy od 1.56, 1.59, 1.70 aż do najnowszego. Metoda ponoć najlepsza i sprawdzona tylko jest jeden problem bo trudno jest znaleźć wszystkie wymagane org. softy .

 

Sposób 3

Najskuteczniejszy ale i kosztowny bo trzeba wysłać tuner do serwisu Fergusona zgłaszając problem co i jak a koszt takiej usługi to 100zl + przesyłka w obie strony.

 

P.S Jeśli komuś nie uda się wgrać oryginału to pozostaje jedynie czekać na wymyślenie innego sposobu i korzystać na razie z softu edukacyjnego "jak to mówią pobożnie" (tak napisali mi z serwisu Fergusona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A co tam jest jeszcze niedopracowane? Mam zamiar kupić ten dekoder i muszę znać fakty.

Działa tylko EPG DVB a przydałoby się to z Cyfry+. Zresztą działa nie do końca dobrze. Na kanałach TVN-u, na pasku wyświetla poprzednią i następną audycję :)

Poruszając się po liście kanałów wskakuje ci od razu dany kanał. A powinie dopiero po naciśnięciu OK. Przynajmniej tak byłoby poręczniej.

Pilot nie należny do najmocniejszych.

Pewnie jeszcze coś by się znalazło ale to w miarę nowy tuner i soft dopiero będzie dopracowywany. No i nie spodziewajmy się cudów za 250 zł.

Jeśli macie ciut więcej kasy to zastanówcie się na jakimś GI. Ładowanie softu, listy kanałów jest tam lepsze, prze USB. W FX trzeba się nagimnastykować z RS, zwłaszcza jeśli ktoś ma tuner daleko od komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zawieszaniu się C+ też pierwsze słyszę. Może na sofcie edukacyjnym, bo na pewno nie na firmowym (o ile go nie zepsuli :P ). Wzięliśmy na testy jednego z FX 7600 2CR z pierwszej serii i wsadziliśmy mu C+, erotykę, Polsat i ZetaCAM i żadnej zwiechy - obsługa modułów i kart jest raczej dopracowana. Kolega serwisant robił przeróżne eksperymenty, żeby go zawiesić (zamienianie kart i modułów miejscami) i wytrwał, więc jest dość wytrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...