Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Lista słabszych transponderów satelity EuroBird 1 - 28.5°E (informacja dotyczy jedynie mieszkańców zamieszkujących wschodnie krańce Polski. Należy stosować anteny o średnicy przynajmniej 80-90 cm. Im bardziej na zachód, tym odbiór znacznie się polepsza)

 

11.221 H :!:

11.260 V

11.264 H :!:

11.307 H :!:

11.343 V

11.344 H

11.389 H :!:

11.426 V

11.428 H :!:

12.523 H :!:

12.523 V

12.560 V

12.643 H

(dla wszystkich powyższych częstotliwości: SR=27500 FEC=2/3)

 

Dodatkowo, niektóre transpondery zostały oznakowane "wykrzyknikami". Oznacza to, że antena (min. 80-90 cm) musi być idealnie ustawiona na tę pozycję satelitarną, aby uzyskać choć minimalny sygnał do odbioru. Te dodatkowo oznaczone transpondery są jednocześnie najsłabsze we wschodnich krańcach kraju, a więc czasami mogą wystąpić problemy z odbiorem nawet na antenach 80-90 cm.

 

Są to dane dla Polski północno-wschodniej (Białystok). Dla części wschodniej i południowo-wschodniej, sytuacja może wyglądać trochę inaczej. Użyłem anteny - 85 cm.

Co zrobić by złapać je w Poznaniu?Wszystkie z dwiema polaryzacjami nie łapie na Triax TD88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam b.dobry sygnał dla 11.488V ale nie wyszukuje mi żadnego kanału.Jakość sygnału na poziomie 99% (wskazanie Fergusona 8900) wskakuje po dłuższym zastanowieniu dlatego przy skanowaniu ręcznym nie zdąży złapać tej jakości.Faktycznie nic tam nie ma? ITV HD -sprawa dość problematyczna i opisana w innym wątku,Jest do niego jakaś gotowa lista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bawilem sie z zezami, bo mam jedną antene 60cm to śmigam od hotbirda do atlantic birda 5W, a druga antena 90cm z DisEQc to moim zdaniem niegłupi pomysl. a jeszcze pytanko , bo ja lubie ustawiac antene na "czuja" - kąt elewacji jest taki sam jak hotbird ? bo z tego co wiem amos i thor ma inny, antena lekko w dół ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przepraszam, że to z przykrością mówię, ale częstotliwość 11261/V-(MPEG2) nawala i to mocno, że nawet sygnału nie mogę odebrać, powinien być przy tym transporderze, wykrzyknik postawiony! :D - Sytuacja z Południowo-Wschodniej Polski.

2. Ale za to poprawia się sytuacja i to już sygnał jest bardzo dobry, nawet do 70% do mnie dochodzi, że częstotliwość 12522/V-(MPEG2) już można bardzo dobrze odebrać na cztery-siedem godzin we wschodniej Polsce.

3. Nawet częstotliwość 12607/V i 12607/H-(MPEG2) "nawala" po południu, gdyż się obraz z dźwiękiem zacina się u mnie, ale lekko.

4. Szkoda, że brakuje w tym zestawieniu tp.: 11307/V-(MPEG2). Tam sygnał się też zacina, tak samo jak w przypadku trzecim.

 

Sprawdzałem to w domu u mnie na wsi. Wychwycilłem to na antenie 90cm i tunerze Sky Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam E250

1. Nic nie nawala oprócz Twojej głowy.

2. Nie wypisuj bzdur, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

3. Odbiór na moim zezie jest prawidłowy ze wszystkich częstotliwości. Ustaw se tę antenę dokładnie to będzie wszystko dobrze odbierać.

4. Twoje forumowe dokonania już zdążyły mi zapaść w pamięć - negatywnie niestety.

5. Naucz się pisać po polsku. Przeczytaj ze 2-3 razy to co napisałeś i popraw stylistykę bo tego się nie da czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W Twojej lokalizacji dobrze ustawiona antena 75 cm już powinna zapewnić poprawny odbiór słabszych częstotliwości. Lepiej zastosować jest 90 cm. Jeśli chciałbyś oglądać je na zezie robionym z 19,2 E to dopiero 110 cm da Ci komfort oglądania.

 

Wlasnie jestem w temacie w/w - tj. antena 90cm z kierunkiem glownym 19E i zezem na 28E.

 

Wszystko fajnie ladnie - sygnal dochodzi do 90%, wszystkie transpondery blind scan znalazl (poza tymi z 2D oczywiscie) - natomiast ani pol kanalu nie zostalo znalezionego od transpondera 11426V wzwyz.

 

Czy ktos moze ma pojecie co jeste grane? Bo ja sam juz zglupialem... co moze byc przyczyna?

 

-----

 

PROBLEM ROZWIAZANY SAMODZIELNIE - w tunerze skonczylo sie wolne miejsce na kanaly (6000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jaki sens jest w ciągłej zmianie PID-ów jakie m.in. występują na tej pozycji orbitalnej. Tunery w większości przypadków same korygują ustawienia i nie zawsze po zmianie PID-ów trzeba ponownie programować kanały. Dlaczego tuner sam zmienia PID-y? Co za to odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tuner sam zmienia PID-y? Co za to odpowiada?
Odpowiada za to parametr SID (Service Identification), który pobiera dane realizowanego streamu (wartości PID V, PID A i PID PCR). Jeżeli tuner w parametrach technicznych pokazuje też wartość SID (a nie wszystkie go pokazują), to gdy nastąpi zmiana w PID V, A i PCR, tuner sam automatycznie wartości nowe odszuka i zapisze. Niektóre tunery, jak np. większość modeli ze stajni Globo nie podają parametru SID i właśnie w przypadku zmiany podstawowych danych o strumieniu video i audio dla kanału, tuner wyświetli czarny obraz. Wtedy trzeba jeszcze raz taką stację sobie wyszukać. Dobrze, że te zmiany najczęściej dotyczą kanałów na satelitach 28,2E/28,5E, jeszcze jakoś da się z tym żyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...