Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mnie mocno zaskoczyłeś :shock: Patrząc na mapkę zasięgu EuroBird'a 1 - 28.5E, to Wrocław ma zdecydowanie lepszą lokalizację, jeżeli chodzi o pokrycie wiązek tego satelity.

Ja we Wrocławiu mam największy problem z 12523H, 12523V - sygnał min. 45%, max. 47-49% :? ...
Rozumiem, że jeżeli sygnał spadnie lekko poniżej tych uzyskanych wartości, to zaczynają się problemy?

 

W związku z tym jestem ciekawy, jakie wyniki są uzyskiwane w innych rejonach Polski. Prosiłbym również o podanie wielkości zastosowanej anteny.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Nawet przy 15% jakości sygnału obraz i dzwięk są idealne... Instalator zaopatrzony w miernik sygnału był u mnie drugi raz bo poinformowałem go, iż sygnał jest słaby... Próbował innego konwertera, nic się nie zmienia... Antena 85cm... Myślę, że taki urok tych transponderów... Najważniejsze, że kanały śmigają...

 

EDIT: Nawet ustawienie konwertera głównego na tę pozycję nie wiele dało... Sygnał polepszył się średnio o 10%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Co ciekawe, im gorsza pogoda, tym mam lepszy sygnał z w/w częstotliwości... Nie wiem jak to się dzieje :crazy:

Inna sprawa, to najlepszy sygnał jest zazwyczaj między godziną 4 rano do godziny 15... Później sygnał spada i max. wynosi 35-40%, min. 20-30%... Tak czy inaczej na HF8800HD wszystko działa idealnie, nawet przy tak niskim sygnale :jupi:

 

PS Sorki, że post pod postem, ale chciałem temat ruszyć na nowo :mrgreen: @Rafix, a jak sprawy u Ciebie wyglądają... Sprawdza się to co tutaj napsałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak samo i u mnie. Wieczór i noc to najgorsze momenty. Z rana sytuacja wyraźnie się polepsza. Na szczęście też nie mam dużych problemów z odbiorem kanałów z najsłabszych częstotliwości. Szczęście w nieszczęściu, bo Anglicy stosują bardzo niskie FEC=2/3. Dlatego przy bardzo małym sygnale istnieje możliwość prawidłowego odbioru. Jakby dali FEC=1/2 to już w ogóle byłoby dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jest jeszcze jedna wada, jaką zauważyłem. Otóż mój HF8800 nie wyszukuje automatycznie wszystkich kanałów SKY box office (kodowane)... Ciekawi mnie czy to tylko u mnie tak jest, czy również w innych tunerach tak się dzieje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyszukiwaniem różnie. ;) Tuner FTA czasem nie potrafi odczytać nazw (i wpisuje jako nazwę PID video), a DVB Dream może pominąć jakiś kanał (po powtórnym skanowaniu jest OK). Dotyczy to dowolnego transpondera, reguły brak i zdarza się to sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Już problem się rozwiązał... Wystarczyło tuner zrestartować... Chyba się chłop podwiesił lekko. Teraz wyszukuje wszystko prześlicznie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A u mnie coś się porobiło z częstotliwością 12524H, 27500, 3/4 :shock: Sygnał niby powyżej 50%, czyli dobry... A jedyne co widzę, to pikseloza... Wcześniej nie miałem problemu z odbiorem kanałów nadawanych z tego transpondera... O co tu może chodzić... Jakaś awaria, czy nagle przestał wystarczać sygnał, który uzyskuję... Co ciekawe dla polaryzacji V tego samego transpondera sygnał wynosi 35% i wszystko idzie bez problemu :shock: Tuner mi :crazy: , czy może to u wszystkich tak jest :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To co to może być? Konwererter do wymiany :roll: po paru dniach :roll: Teraz zamiast pikselozy czarny ekran :cry: Od czasu do czasu komunikat brak audio i video, ale sygnał na takim poziomie jak u Ciebie... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, to jest jeden z pięknych uroków tej pozycji satelitarnej. Nie ma chyba tygodnia, by "pidów" dla kanałów nie zmieniali... W przypadku tunerów, które same automatycznie dostosowują się do zmian to jeszcze można przymknąć oko, ale w przypadku odbiorników, które nie mają takiej umiejętności? Tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Zrobiłem tak, nawet wywaiłem z pamięci całą częstotliwość i dalej to samo. Sygnał ideal, a obraz tnie :shock: Wcześniej nawet przy 30% jakości było OK. Co ciekawe nawet przy wyszukiwaniu kanałów nie ma nazw, jak wcześniej, tylko jakieś tak cyfry poprzedzone CH-... :? Stawiam, że coś się porobiło z konwerterem... Bo innego pomysłu nie mam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, coś namotali w przekazie z tego transpondera. Problem po stronie nadawcy a nie konwertera.

Możesz próbować kilkukrotnie zeskanować częstotliwość i może "zaskoczy". Możesz też lekko zmienić częstotliwość (wpisać o kilka MHz mniej lub więcej). Albo poczekaj aż znowu coś zmienią i będzie dobrze ;)

 

Jutro (jak nie zapomnę) to przyjrzę się temu transponderowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@pitter właśnie włączyłem tuner i wszystko śmiga :shock: Nie wiem o co chodzi, ale normalnie jest jak było, działa i jest fajnie :jupi::jupi::jupi: No to problem nieakutalny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnośnie BBC Interactive: czy np. na kanale BBC News 24 działa 'red button' (czyli takie coś http://www.bbc.co.uk/digital/fla/interact_demo.shtml) czy tylko to całe 'interactive' ogranicza się do tych 7 kanałów? Na jakiej zasadzie to wszystko działa - mamy tylko 7 kanałów czy to jest jakoś połączone w multifeedy czy coś w tym stylu? Mogłby ktoś wrzucić jakieś screeny (poza tymi, które już są wcześniej)? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BBC 24 News działa RED button. Ale jest on taki sam jak na BBC Parlament. Czyli ograniczony, brakuje w nim sekcji w menu dostępu do transmisji live z wydarzeń sportowych na BBC Interactive. Menu Sport Interactive - BBC Interactive, jest dostępne z RED button jedynie w przekazie BBC1, BBC2. Czyli na ASTRA 2D, słaba wiązka w Polsce. Tak u mnie się zgłaszana na SKY+ Digibox Amstrad DRX180 (V2) 40GB HDD. Ja ten przekaz, odbieram wieczorami w godz. 18:30 - 21:00 mniej więcej. Więc, gdy w tym czasie przełączę na BBC1 i wybiorę RED button, to poźniej już nie mam problemu z oglądanie przekazów sportowych w BBC Interactive bo one są dosyłane z ASTRY 2A, a te są silnie odbierane w Polsce. A problem jest właśnie z załadowaniem serwisu interaktywnego bo on startuje w przekazie BBC1 - ASTRY 2D i tylko wtedy można z menu wybrać: Sport Interactive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Po ciężkich bojach złapałem w końcu Astrę/Eurobird 28st - przy ustawieniu głównym na HB 13! Antena 90cm, mam 5 konwerterów - EuroBird9, HotBird13, Astra19, Astra23.5 i teraz jeszcze Astra28. Lokalizacja Maków Podhalański (60km na półudnie od Krakowa). Konwerterów mam 5, bo szukam kanałów HD. Chciałbym złapać też na 28st. kanał ITV HD z paczki FreeSat.

Na 28 st. odbieram tylko część częstotliwości, z reguły wszystkie powyżej 11,390GHz. Poniżej wogóle.

Pytanie jest takie, czy warto jeszcze męczyć się z "lekkim" przesunięciem czaszy, czy dać sobie spokój?

Przestawienie główne na 19 st. nie wchodzi w grę, bo tracę wówczas możliwość odbierania Eurobird9.

Czy zmiana czaszy z 90cm na powiedzmy 110cm da coś? Czy też odpuścić sobie?

A gdyby doinwestować i zmienić konwerter na np. Invacom TWH-031, który ma 0,3dB ? Koszt większy (ponad 250zł), no ale czy coś to może dać ? (podają że to jest 10dB więcej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz teraz konwerter na 28°E? Jeśli jakiś zwykły, to śmiało możesz go wymienić na np. Maximum SF 100 – kosztuje około 70 zł i trochę sygnału na nim się zyskuje. Można też pokręcić nieznacznie konwereterm wokół jego osi, patrząc jednocześnie co się dzieje z sygnałem. Anteny raczej bym nie ruszał, bo inne satelity mogą się "rozsypać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz konwerter GI-202 Twin Platinum X - ten z oferty Hollexu. Założyłem ten, bo używam 2 tunerów. Ale jeśli rzeczywiście ten Maximum SF-100 0,2dB byłby lepszy, to go zmienię. Nie wybierałem wcześniej nic lepszego, bo patrzyłem na Twiny.

No nic, to w takim razie wyprobuję go. Dam znać, jak go wymienię.

 

Edit: 12.06.2008

 

No i po zmianie konwertera na Maximum SF-100 żadnej różnicy w sygnale w stosunku do GI-202 Platinum X :shock: . W końcu zmieniłem antenę z Coraba 90cm na Triaxa 100cm, ustawiłem centralny konwerter na Astrę 19 i udało się złapać piękny sygnał z 28. Wszystko śmiga pięknie oczywiście oprócz Astry D. W sumie 5 konwerterów w tym (9, 13, 19, 23,5 i 28) Siła sygnałów z większości transponderów powyżej 80%! :brawo:

Tak więc zmiana samego konwertera pewnie dałaby coś jedynie przy ustawieniu bezpośrenim na większej czaszy dla słabych sygnałów. No ale to już temat na inny dział... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...