Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem?!;-) Mam ten plusik, że mieszkam w Londynie, więc problemów z odbiorem nie mam (antena ~40cm) ale... mam stary dekoder echostar DVR-747 i może to jest problemem. Otóż mam wrażenie, że na tych satelitach często dochodzi do różnych zmian - migracji kanałów. Potem na dekoderze wyświetla mi się informacja, że ogladam przykładowo itv1+1 a oglądam inny program np channel4. Innymi słowy nazwa zostaje a program migruje:-( Macie pomysł czemu i jak to uaktualnić?

Dziękuje z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na orbicie następują zmiany, po prostu na pozycji w Twoim tunerze, na której kiedyś nadawał ITV1+1 obecnie emitowany jest Channel 4. Innymi słowy mówiąc obecnie innym kanał korzysta z tych samych PIDów, co poprzednio ITV1+1, dlatego też wyświetla Ci się niepoprawna nazwa. Kanały możesz zaktualizować z poziomu Menu. Na pewno jest tam opcja automatycznego przeszukiwania satelity, jak i opcja ręcznego skanowania. Kompletną listę kanałów nadających na 28.2 E łącznie z parametrami odbioru znajdziesz tutaj:

http://flysat.com/astra28.php.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nikogo w błąd nie wprowadzam, nie wiedziałem, że Echostary tak się zachowują :!: Większość tunerów automatycznie dokonuje zmiany nazw kanałów po skanowaniu transpondera. Wyjaśniłem z czym związany jest problem oraz podałem wariant, który moim zdaniem powinien ten problem naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zamontowałem sobie zeza na pozycję 28,5E, jednak mam problem z dwiema częstotliwościami: 11836 H i 12207 V (nieszyfrowane Pick TV, Forces TV, Community Channel. Challenge i Sky News). Pomimo wielu prób sygnał na poziomie 0%. Wg flysat.com nadają one w wiązce europejskiej. Czy poziom sygnału na w/w częstotliwościach jest aż tak słaby? Dodam, że na transponderze, na którym nadaje Viva UK sygnał jest stosunkowo silny (wg wskazań tunera 73%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgasza się sygnał na tej częstotliwości jest słabszy. Ale jest to wiązka Europejska więc da się odebrać.

Pytanie jak dużą masz antenę? Ja mam 28E na zezie od 26E na 120cm i też muszę się trochę pomęczy aby był sygnał, dający dobry odbiór, a gdy tylko pada to sygnał już zacina albo brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na 120 cm są problemy, to u mnie pewnie nic tego nie będzie  :/ . Ja posiadam antenę 80 cm i zezuję aż z 13E. Wiem, że optymalnie byłoby zezować z 19,2E, ale obecnie troszkę bardziej zależy mi na 4,8E :wink: . Ustawię antenę centralnie na Astrę 2 i jeżeli wówczas nie będzie sygnały na wymienionych częstotliwościach, to na zezie też nie mam co się bawić w dostrajanie. @marrak, a w której części Polski mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doprecyzowałem ustawienie konwertera i udało mi się odebrać 11.836 H i 11.914 H. W szczególności zależało mi na tym drugim, bo tam nadaje jedna w mutacji Pick TV (z irlandzkimi reklamami). Sygnał w przypadku pierwszego transpondera jest stosunkowo dobry (68-70% wg wskaźnika Arivy), natomiast w przypadku drugiego na średnim poziomie - 55 % i BER na poziomie 500-900*10^(-08), jednak w przypadku mojego tunera dla częstotliwości z FEC 5/6 szatkowanie obrazu zaczyna się przy wartości BER ok 2800*10^(-08). Niestety, pomimo kilku prób nie udało mi się odebrać 12.207 V, nie ma nawet "strzępów" sygnału  :/ . Dodam, że przy okazji robienia Blind Scan udało mi się zaprogramować jako bonus jedną częstotliwość z Astry 5B (31,5E) - 11 817 H, gdzie nadają rumuński VTV oraz niemiecki DW :grin: . Sygnał, pomimo różnicy kątowej pomiędzy satelitami na poziomie 3 stopni jest silny (70% i BER na poziomie 0-20*10^(-08)). Pozostałe częstotliwości z tego ostatniego satelity nie są osiągalne.

Edytowane przez patryk92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie kanałów muzycznych z wiązki europejskiej. Jak wygląda na chwilę obecną odbiór tych transponderów na antenie 90 cm?No i także jak z  jakością nadawania w sd.Pytam ponieważ mam na chwilę obecną odłączony od obrotnicy dekoder i schowany w szafie od pewnego czasu i się zastanawiam nad obrotem anteny na tą pozycję sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ok.Dawno już nie zaglądałem na Astra 28,2.Chyba jednak założę zeza na tą pozycję,niżeli mam kręcić obrotnicą.A to ze względu na to że pod antenę mam podpięty  jeszcze Evobox pod unicable,a on dużo nagrywa.W drugim pokoju dekoder multiroom HD 2000 w układzie zeza HB+Astra 19,2.Kilka lat temu przed założeniem obrotnicy miałem odbiór satelit właśnie na zezach na tej antenie w układzie miltifeed.Sirius(Astra 4,8e),HB(centralny ), Astra 19,2,Astra 28,2 i wszystko działało spokojnie na przełączniku diseq 4/1. Więc teraz zapewne też odbiór powinien być w miarę stabilny.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...