Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli centralnie będzie Astra 19.2E i zez na 28.2E to będzie dobrze: mam taki układ i działa idealnie (akurat znajduję się w zasięgu wiązki brytyjskiej i wszystko działa na TD78...)

 

http://w592.wrzuta.pl/obraz/4KLpVSaH1Iz/imag0124 tak to wyglądało dopóki mi spółdzielnia nie wyraziła zgody na instalację anteny sat. centralnie 19.2E, po lewo (patrząd od przodu anteny) 28.2E, a po prawo 13E. Przyznam, że działało bardzo stabilnie dopóki nie wiał wiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrick - wszystko zależy skąd jesteś. Na Mazowszu układ z centralnym Hot Birdem i zezezm na 28,2E na antenie 115 cm działał ale słabsze transpondery nie zawsze były osiągalne. Przy centralnej Astrze i zezach na 13E i 28,2E będzie lepiej ale nawet wtedy niektóre kanały będą miały mały zapas na złe warunki przy zastosowaniu niewielkiej anteny. Oczywiście o wiązce brytyjskiej zapominamy bo odebrać na tak małej antenie jej się nie da i na dodatek na zezie.

 

Co do szyny: nie jest to żaden luksus i poza bajerem i wygodą nie ma plusów. Lepiej zastosować zwykły zez rurkowy jeśli antena a to pozwala, albo uchwyt uniwersalny. Nie ma złotej zasady, że to będzie lepsze czy to ale zez kosztuje 10 zł a szyna dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrick - nie, bo nadal masz między Hot Bird-em, a Astrą 28,2 za dużą różnicę kątową. Nie chodzi o to, czy coś jest pomiędzy, tylko jak daleko jest od jednej do drugiej pozycji. Gdybyś za wszelką cenę chciał lecieć prosto z 13°E, to tak jak pisze dx-MAX - TD110 minimum, bo zez zobaczy z tego tylko kawałek. 23,5°E i 19,2°E jednocześnie bym nie próbował - znowu za blisko siebie i promienniki się nie pomieszczą.

 

Promienniki się pomieszczą. Zalezy od konwertera. To sa 4 stopnie odleglosci. Znam kogos, kto ma taka instalacje na TD110. Proponuje na 23,5E i 19E cos takiego: LNB HQRF 202 Twin BEST Lens . To do 19E i 23E w pełni wystarczy. Mam te konwertery zamontowane na 1W, 5E (i 7E). Chodza bez problemu na Skandynawach, nawet przy zlej pogodzie. Tak czytam te niektóre wypowiedzi o specjalistach i zezie 28E na antenach 90cm. Do tego centralny Hotbird? Hmm, pozostawie to bez komentarza. :censored: Planuje zakup anteny do sypialni Famaval 100cm aluminiowej. Zastanawiam się jeszcze na zezem, czy wziasc ten oryginalny od Famaval, który jest w Hollexie? >> http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... aval-sp-lh Myslalalem, kupic takie dwa i wykorzystać 3 uchwyty konwerterow na jednym. Czytalem kilka negatywnych wypowiedzi na temat tego multifeeda ale można na nim ustawić kat skosny, wiec nie jest chyba taki najgorszy a uchwyty konwerterow sa obrotowe. Najlepszym rozwiazniem będzie ten multifeed: http://www.satking.de/Empfangstechnik/S ... llbar.html Niestety nie jest on za bardzo estetyczny. Szkoda, ze nie można takich rozwiazan kupic w Hollexie. Moglby się Hollexiq trochę postarać. :jupi: Centralnie na antenie 100cm zamierzam wyprobowac wlasnie 23E a inne pozycje to 28E/19E/13E. Planuje wykorzystać na 28E i 13E Inverto Black Ultra Twin a na 23E i 19E wlasnie Best HQRF 202. Zez na 28E jest w Polsce bardziej skomplikowany, jak się wydaje. Zawsze nie chodzi kilka transponderow, na których sa najciekawsze kanaly fta. :mrgreen: Czy nie lepiej wtedy kupic po prostu antene wieksza o 10cm?? :lol2: Zalezy gdzie się mieszka? Bo na balkonie w bloku na osiedlu nie robi to przecież zadnej roznicy a już w ogole, gdy ma się dom jednorodzinny.

 

@patrick

A Ty tu jeszcze piszesz o zezie 28E z centralnym Hotbirdem na antenie 60cm? Ty chyba sobie z nas tu zarty strojisz? :>

 

Hej, u mnie na Gądowie chodzi na multifokusie e85 astra 1N, bo 2F nie łapie nic, ale od lutego ponoć wszystko z 1N przeniosą astrę 2E i będzie po zawodach, oczywiście antena patrzy na 28.2 i inverto black ultra, w nocy nie da się HD oglądać

 

Potwierdzam, centralny 28E na Multifocus E85, Astra 1N sygnal 60% - Dolny Slask. Ale już na zezie Triax TD110 z multiblockiem obserwuje szybki zanik sygnalu na TP z Eurobirda28 - 11222H. Sa tu muzyczne kanaly Magic, Heat, Now Music oraz FilmOn, Horror Channel +1 i CBS Action UK oraz kilka stacji radiowych z Londynu. Od czasu kiedy Astra 2F przejela pasmo 12GHz na 28E sygnal nowych kanalow w tym pasmie polepszyl się, bo było jeszcze gorzej. Jeżeli niedokładnie ustawicie antene na TP z Astry 2F - 12522H (muzyczne kanaly: Heart TV, Capital TV, Clubland TV, Planet Pop itd) i 12552V (Travel Channel, More>Movies), to te kanaly tez pogubicie i polowy oferty fta znika a ja pisze o antenie 110cm. O centralnym Hotbirdzie można nawet zapomnieć. To nie ma sensu. Pamietajcie, ze Astra jest na 28E,2E a Eurobird28 na 28,5E to robi naprawdę roznice, gdy się ustawia antene a sygnal jest na styk. Proponuje ustawiac antene definitywnie na TP 11222H, bo jak ustawicie na 12552V na max to Wam 11222H zniknie a 12552V jest najsłabszym transponderem na Astrze 2F, wiec trzeba delikatnie.

 

To sa tylko takie moje doświadczenia w skrocie. Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

nie wszystkie programy (oczywiście z szerokiej wiązki) bez problemów,ale odbierzesz.

Jak rozumiem,konwerter ma być zamontowany w ognisku anteny.

Jak się "zanęcisz",to zawsze możesz wymienić na większą,ale może nie będzie potrzeby,

bo Twoja,Kolego,lokalizacja jest przychylna:

http://www.lyngsat-maps.com/footprints/ ... Super.html

Byłoby chyba nietaktem pisanie o starannym ustawieniu anteny,skew,etc.

Więc nic nie piszę... :smile:

W czasach,kiedy nie było STARS TV oglądałem z Astry 2 VINTAGE TV przy użyciu

małej,siatkowej antenki Sky.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrick

Tak Astra 2 a szczególnie cala 2A pojdzie na antenie 60cm bez problemu. Nie tyczy się to koniecznie Ciebie ale przede wszystkim młodych ludzi, którzy sobie chcą poeksperymentować z brytyjska pozycja satelitarna 28E. Jeżeli brakuje kaski, to spróbujcie sobie kupic jakas antene 90-110cm gdzies uzywana, okazjonalnie. Może gdzies dostaniecie nawet za friko z demontazu? Polecam Wam ta "stara" antene Corab. To sa te z rurka i tak zwanymi hokejkami. To sa uchwyty na konwerter. Niestety Corab nie produkuje już tych anten a ramie robia teraz prostokątne. Szkoda, bo te z rurka i uchwytem hokejowym swietnie nadawaly się do multifeeda i był to super multifeed made in Poland. Ponoc na tej antenie można swietnie ustawic 28E/19E/13E. Chcialem sobie taka kupic, szukałem i koniec. Nie można starej wersji anteny Corab znalesc w internecie.

 

Tutaj Kolega @kosmos2011 wkleil swietne fotki i pozwole sobie pokazac przykład dobrego i taniego rozwiązania: viewtopic.php?f=7&t=364&p=320258

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednym z mocniejszych jest 12207 V 27500 oraz 12304 H 27500.

Gdy ustawisz ten transporter ustawiaj stopniowo i patrz czy odbiera 12524 V 22000 potem 11261 H 27500 i na końcu najsłabszy transponder 11222 H 27500.

Będziesz miał prawidłowo ustawioną antenę gdy będą odbierały wymienione wyżej parametry, nie zapomnij o prawidłowej korekcji także konwertera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem Astre2 to co odbieram z Lubuskiego na standardowej antence CP to cały Eutelsat 28A oraz Astra 2A (132 kanały) i niestety nic poza tym, da radę jeszcze coś odebrać na zwykłej antence 60-70 cm?

 

PS. niestety dodatkowa antena zakłóca wiązkę Hodbirda ponieważ była umiejscowiona po prawej stronie Hodbirda. Póki co zdemontowałem, nie wiem czy zamiana stronami anten pomoże, czy lepiej bawić się w zeza na 60 cm antence z centralną Astrą 19.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...