Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema tomma75

Myślę że ta 80-ka powinna wystarczyć ale najprędzej będziesz zezował z Astry 19.2E - u mnie z pozycji 13E nie dało rady złapać satelit z pozycji 28.5E

Jak masz zrobionego zeza na Astrę - monoblock czy na poszczególnych podzespołach?

Horror channel i Vintage Tv lecą z Eutelsata 28A - nie z Astry 2F czy 1N :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie .Czy ktos moglby mi doradzic w kwestii wyboru sprzetu. Bardzo mi zalezy aby odbierac kanaly FTA Freesat : najbardziej zalezy mi na kanalach : VINTAGETV i HORROR CHANNEL . Mieszkam w Chelmie , woj lubelskie . Jaka srednica czaszy wystarczylaby ? .Obecnie mam czasze 80 obecnie mam zeza na ASTRE i Hotbirda. Dzieki z gory za pomoc

Antena 80 cm plus zez na 28,2E to trochę za mało jak na wschodnie warunki Polski. Z kolei idealnie ustawiona powinna wystarczyć do odbioru kanałów takich jak: Vintage Tv czy Horror Channel (tylko z 12643 V 27500), ponieważ na Horror Channel z 11260 H 27500 czy wersje +1 antena ta może okazać się zbyt mała. Ja na tą pozycję proponował bym antenę o rozmiarach 90 lub 100 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na wschodze możesz nie złapać 28.2 z zeza na 80. W kujawsko-pomorskim mam te kanały z zeza na 80cm Corabie no ale to dużo bardziej na zachód. No ale spróbowac zawsze można. Zacznij od pozycji głównej 28.2 i zobacz jak wygląda odbiór - jeśli jakość sygnału nie będzie dobra możesz próbować z zezem. Jeśli średnia czy słaba, to tylko większa antena - i w tym temacie patrz na zysk, bo bywa że zysk w 100 cm nie przekracza zysku dobrej 90-tki. To już trzeba dobrze poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje na tej co mam .Popytalem sie troche tu i tam i wiekszosc mowi ze nie powinno byc problemu z kanalami z Eutelsat 28.5 ,w szczegolnosci z kanalami na ktorych mi zalezy bo sa dosc mocne wiazki. Problemy mialbym z Astra 1N, 2A,F itp a na tych mi nie zalezy .Zastanawiam sie tylko nad jakims niedrogim dekderem ktory pomiescilby kanaly z dwoch satelit .Obecnie mam Opticum x80 ale to chyba za malo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że moja wypowiedź będzie pomocna, a dokładnie to że mieszkam na południowym podlasiu , odbieram satelity z pozycji 28.2/28.5E -

u mnie na zezie sygnał jest taki :

- na Astrze 2A, 2B: moc 90% wszędzie jakość od 70% do 76% na wszystkich TP;

- na Eutelsacie 28A: najsłabsze TP:

- 11222 H 27500 siła sygnału 90% jakość: 45%-56%;

- 11307 V 27500 siła sygnału 90% jakość: 42%-50%;

- 11428 H 27500 siła sygnału 90% jakość: 49%-56%;

- 12524 H 27500 siła sygnału 90% jakość 35%-49%;

Sygnał na pozostałych TP jest silny (czyt. stabilnie odbiera podczas opadów deszczu czy śniegu)

-na Astrze 1N (wiązka Europejska) sygnał bardzo dobry.

Radzę ci zezuj odrazu z Astry 19.2E - z Hotbirda nic ci nie zaświeci na wskaźniku siły i jakośći sygnału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szczegolowe info, szczegolnie ze mieszkasz w okolicach ;) .Dziwi mnie tylko troche to ze kanaly z Eutelsat 28 u nas maja gorsza jakosc i wieksze problemy z odbiorem od Astry 1A, 1N gdzie ludzie pisza ze jest na odwrót np na zachodzie . Sprawdze sobie jeszcze na jakich czestotliowosciach sa moje kanaly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzieki wszystkim za pomoc i sugestie .Zamontowalem 80tke na 28.2 .Zeskanowalem satelite i znalazlo wiekszosc programow .Na poczatku odbieralem prawie wszystkie kanaly z dosc mocnym sygnalem .Najwazniejszy dla mnie jest Horror Channel i Vintage .Vintage z pozycji 12.643 idzie ladnie dosc silnym sygnalem ale Horror Channel z 11262 na poczatku szlo ladnie , silnym sygnalem ale dzis zaczelo dosc mocno ciac .Pogoda sloneczna caly dzien ... Czy moze ktos wie dlaczego tak sie stalo ? Antena nikt nie ruszal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na zezie z 19,2E na antenie 80-90 , nie wiem dokładnie ile ma ale w tym przedziale, łapie tylko środkowe transpondery :

0d 11469H do 12480V, jakość od 34 % - na 11623H do 49% - 12480V, nie wiem czy tylko ustawienie centralnie na 28,5E pomoże czy ma ktoś może jakiś inny pomysł , jak ustawić konwerter względem astry 19E..

chodzi mi o muzyczne : clubland i cs dance , kiedyś w 2011 były na innym tp i sygnał był elegancki koło 35 %,

teren to podkarpackie, miedzy Rze a Przemyślem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda tak: http://imageshack.us/photo/my-images/16 ... 124ed.jpg/ Nie tak dawno udało mi się w końcu uzyskać zgodę administracji na formalną instalację anteny i teraz już jest przytwierdzona do ściany ale w czasach gdy tak sobie stała na balkonie odbierałem wszystkie pozycje poprawnie. Od lewej: 13E, 19.2E i 28.2E. Dopóki było spokojnie i bezwietrznie odbiór był stabilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Teoretycznie tak, ale w praktyce wtedy będziesz miał zeza na ponad 15° i konwerter będzie widział tylko mały ułamek czaszy - rozsądniej przestawić antenę na 19,2°E, wtedy będziesz miał zezy z dwóch stron anteny, ale jeden ok. 6°, a drugi ok. 9° - rozsądniejsze odległości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musialbys kupic taka szyne, na której zamocowalbys ten konwerter na 28,5e. W Polsce jest marny wybor, co innego w niemieckich sklepach internetowych. Niestety wychodzi dość drogo, bo szyna 15-20 Euro + przesylka z 20 Euro. Taka szyne posiadaja anteny Triax TD. Można ja opcjonalnie dokupić. Nie polecam anteny mniejszej niż TD110 a i tak odbior będzie marny z centralnym HotBirdem. Nie pojda Ci wszystkie transpondery z kanalami fta. Ja polecałbym wyprobowac na antenie TD110+multiblock centralnie 23,5e a do tego 28,5e/19e/13e. Hotbird się chyba jeszcze zmiesci ale trzeba by to przetestować, jak z transponderem 11508V i 11411H pod czas deszczu? Na antenie 85cm musniesz tylko Astre 2A a tu wszystko kodowane jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował dokładać Astrę 2 do centralnej Astry i zeza z lewej (patrząc zza anteny) HotBird'a ale nie wiem jaki będzie odbiór T 11508V i 11411H aktualnie mam 60%-70% podobnie wszystkie kanały HD z Astry. To wszystko na standardowym 60cm "talerzu" ustawionym "wskaźniczkiem" bo nie można nazwać tego miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrick - nie, bo nadal masz między Hot Bird-em, a Astrą 28,2 za dużą różnicę kątową. Nie chodzi o to, czy coś jest pomiędzy, tylko jak daleko jest od jednej do drugiej pozycji. Gdybyś za wszelką cenę chciał lecieć prosto z 13°E, to tak jak pisze dx-MAX - TD110 minimum, bo zez zobaczy z tego tylko kawałek. 23,5°E i 19,2°E jednocześnie bym nie próbował - znowu za blisko siebie i promienniki się nie pomieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...