Skocz do zawartości

Mycie anten satelitarnych


Rekomendowane odpowiedzi

Moją antenę niestety muszę myć ! Ptaki bardzo ją sobie upodobały - pewnie myślą że to białe , okrągłe to miejska ubikacja . Antenka jest nisko i dostęp mam do niej łatwy . Gdy zima już ustąpi to ją wymyje z użyciem jakiegoś płynu do naczyń . Nie martwię się że zacznie korodować . Jak to nastąpi ,to wtedy coś wymyślimy . Mycie , konserwacja , naprawy naszych anten to naprawdę nic złego. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie gołębie , tylko wróble i jakieś większe . Nie znam się na ptaszkach , ale gołąbki rozpoznam. Mój teść karmi ptaki ,bo ta zima była długa i ostrzejsza niż ostatnich kilka co najmniej zim. Fajną osłonę przedstawiłeś Wanderer ! Dzięki. Gdzie można zdobyć tą ,,koronę" ? Może sobie sprawię.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ! Ptasie odchody niszczą powłokę lustra i w dodatku szpecą - jeśli antenka jest w reprezentacyjnym miejscu. Moją antenę umyłem po raz kolejny godzinę temu. Wpadłem na jeden pomysł , a mianowicie za talerzem przywiązałem cienki kijek i nasadziłem na niego plastykową butelkę po mineralce . Przy lekkim podmuchu wiatru butelka tłucze o patyk i powstaje mało uciążliwy dżwięk. Zobaczymy na jak długo.. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ! Jeśli antenka jest kolorowa , lub ma na sobie jakieś przesłanie w formie reklamy to i tak wyblaknie , nawet bez ingerencji wrednych , acz pożytecznych skrzydlatych. To tylko kwestia kilku lat. Aura robi swoje. Niedawno stosowałem numer z plastykową butelką i muszę przyznać że przez około 10 dni śladów ptasiego załatwiania nie było.Niedawno pojawiła się jedna kupa.Liczę się z tym że tą batalię z nierównym przeciwnikiem przegram.Co wtedy ? Kubeł,szmata..A tak na poważnie to mycie anteny to nie jest dla mnie jakiś większy problem.Po raz kolejny zachęcam wszystkich nie tylko do mycia talerzy , lecz także do konserwacji,malowań upiększań itd. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję ''Tytan" do łazienek w sprayu. Trochę spryskuję miejsca , czekam chwilę i gąbką zmywam kupy. Po zmyciu tym płynem należy polać wodą antenę , by spłukać Tytana.Środek ten kosztuje kilka złotych. Możesz podprowadzić troszkę z szafki ,lub kupić. Można stosować inne płyny niż ten - płyny szorujące np do piekarnika , do naczyń i inne. W ostateczności ,jeśli kupy nie jest dużo to sama woda też starczy. Możesz spytać jakiejś białogłowy co jest mocne w walce z osadem. Pamiętaj by jedną dłonią przytrzymywać talerz w czasie mycia , chyba że lubisz na nowo ustalać pozycje satelity.Może się tak stać , gdy obejma łącząca antenę z jakimś masztem jest skorodowana. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Myć, żeby była czysta to trochę bez sensu. Czy umyć i czy to może zaszkodzić? Skoro na czaszę pada kwaśny deszcz i nic się specjalnego nie dzieje, to spokojnie można umyć. Kwestia czy to ma sens. Sens miałoby wypolerowanie powierzchni, która stała się matowa i chropawa. Często się zdarza, że zamarzający śnieg oblepia czaszę zamiast z niej spłynąć. W zeszłym roku musiałem zdrapać śnieg i lód chyba z 5 razy. A gdy antena była nowa i gładka, to takich problemów z nią nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam... Właśnie umyłem swoją! Kurdę - "Lutek" to cudotwórca! Posiadam jakieś mniej znane 120cm ALU z początku lat 90 (już offsetowa). Prócz skorodowanych uchwytów - kilku zacieków od śrub - lustro wygląda jak nowe! Naprawdę polecam, tyle że - użyłem prócz Ludwika jeszcze troszke rozpuszczonego w gorącej wodzie proszku do prania. Dodałem też "polerkę" woskiem... JOVIK: czy Ty w ogóle orientujesz się ile kosztuje dzisiaj 120cm alu offset??? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...