Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, odbieracie na kanale 45 z nadajnika PKIN Warszawa kanał Polsat News HD ? Mój telewizor Sony KDL-40W5500 wyszukał ale nie ma obrazu, na pasku pokazuje się informacja o zawartości kanału (co jest nadawane), po czym za chwilę pisze: kanał niedostępny.

Ciekawa sprawa, mam drugi telewizor samsung UE32D5000, który kupiłem w 2011 r. i na nim bez problemu działa Polsat News HD. Oba TV podłączone do tej samej instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W multipleksie testowym jest mały błąd, który może utrudniać wyszukiwanie na niektórych TV/STB.

W tablicy PAT TSID jest ustawiony na 1, a w pozostałych tablicach na 36873. To się nie zgrywa (a powinno) i urządzenia, które to weryfikują - mają problem, serwis może być np. bez nazwy.

 

Jeśli ktoś ma kontakt do nadawcy - dajcie mu znać, może ktoś skoryguje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Sharpa LC-32LE240E i LG42LB670V-ZA oba połączone po hdmi z ADB 2850ST.

Na jednym i drugim tv., Polsat News HD z k. 45 w Warszawie, wyświetla się trochę dziwnie.

W cyklu sekundowym, obraz zabarwia się a to na zielony a to na czerwony (coś jak składowe, RGB) - inne kanały działają poprawnie w tym Polsat News SD

Czy to kwestia procesu testowego czy wina ADB 2850ST?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

MUX testowy TVN DVB-T/MPEG-4 na k29 nadajnik PKiN z Wa-wy nie ma/nie nadaje od dzisiaj a MUX testowy TVN DVB-T2/HEVC nadajnik PKiN na k45 z Wa-wy jest i odbieram bez problemów. Prawdopodobnie koniec testów MUX-a TVN w DVB-T gdzie były nadawane kanały: TVN HD, TVN7 HD i TTV HD.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 22:07, truszek napisał:

I dobrze, że zakończył. Dla mnie to było dublowanie multipleksu od jakiegoś czasu. Tak naprawdę jest teraz ten multipleks w nowym systemie DVB-T2 i nie tylko w Warszawie. Za niecały rok taki sam los spotka ogólnopolskie multipleksy i one też będą dostępne tylko w DVB-T2. Zresztą od 2016 roku bodajże nie nadawali EPG na multipleksie, co było bardzo uciążliwe. Na nowym multipleksie TVN T2 EPG jest i jest szerszy zasięg. Choć fakt, że MUX TVN HD zapisywał swoją zawartość tak: TVN HD na nr 5, TVN7 HD na nr 8, TTV HD na numerze 13. Nie wiem jak teraz będzie, bo fajnie by było, żeby numeracja była taka: 5 - TVN HD, 8 - TVN 7 HD, 13 - TTV HD, 38 - Metro HD, 88 - TVN Fabuła HD (za kanałami TVP z MUX 5, pozostałe stacje w miejsce stacji SD)

Edytowane przez Michał99
dopisanie rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowy MUX DVB-T2/HEVC BCAST-Polsat ma rezerwacje z nadajnika warszawskiego na k23 a nie na k29.  Na k29 w przyszłym 2022 roku ma przenieść się ogólnopolski MUX2 w DVB-T2/HEVC z k48.

Wszystko jest rozpisane tutaj jak będzie wyglądać:

https://satkurier.pl/news/182638/bedzie-6-multipleksow-dvb-t2hevc-w-polsce.html

 

TVN Discovery Polska musiało ten kanał częstotliwości zwolnić bo i tak nie mieli rezerwacji przedłużonej i nadawali na sucho bez niczego bo w UKE cały czas toczyły się procedury co to dalszego udostępniania tego kanału częstotliwości. Pewnie dlatego UKE na to pozwalało chwilo skoro i tak testowali w HD tam za friko. :-)

Zobaczymy co dalej tutaj będzie na k29 zanim przeniosą MUX2 w DVB-T2/HEVC?

Ogólnie MUX-y testowe chyba już nie mogą nadawać testowo na docelowych częstotliwościach przyszłych MUX-ów ogólnopolskich i dlatego nadają na pierwszych wolnych częstotliwościach, które nie kolidują i to z małymi mocami? Przykładem jest MUX testowy TVN-u na k45 z nadajnika Wa-wa/PKiN Emitela. Wcześniej ten kanał częstotliwości używał do testów Polsat i emitował Polsat News HD i Polsat Film HD.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 23:52, Michał99 napisał:

I dobrze, że zakończył. Dla mnie to było dublowanie multipleksu od jakiegoś czasu. Tak naprawdę jest teraz ten multipleks w nowym systemie DVB-T2 i nie tylko w Warszawie. Za niecały rok taki sam los spotka ogólnopolskie multipleksy i one też będą dostępne tylko w DVB-T2. Zresztą od 2016 roku bodajże nie nadawali EPG na multipleksie, co było bardzo uciążliwe. Na nowym multipleksie TVN T2 EPG jest i jest szerszy zasięg. Choć fakt, że MUX TVN HD zapisywał swoją zawartość tak: TVN HD na nr 5, TVN7 HD na nr 8, TTV HD na numerze 13. Nie wiem jak teraz będzie, bo fajnie by było, żeby numeracja była taka: 5 - TVN HD, 8 - TVN 7 HD, 13 - TTV HD, 38 - Metro HD, 88 - TVN Fabuła HD (za kanałami TVP z MUX 5, pozostałe stacje w miejsce stacji SD)

A kanały SD wtedy mógłbym sobie usunąć. Tak było do momentu gdy stacje TVN, TVN 7 i TTV były naziemnie w HD także w standardzie DVB-T MPEG-4 (stacje SD byly usunięte) Mam nadzieję, że jak przeprogramuję dekoder to teraz z tego drugiego multipleksu kanały TVN-u w HD powędrują na główną listę, a nie na odległą pozycję 1000, co było dla mnie uciążliwe, np. oglądając Metro czy TVN Fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...