Jump to content
sadownik

DVB-T w Warszawie

Recommended Posts

Działa jeszcze Mux z kanałami TVN HD, TVN 7 HD i TTV HD. Mux-8 nie odbieram bo nie mam anteny na to pasmo.

Edited by pawel21

Na pasku TVP Info leci informacja, że od 19:34 nie działają kanały TVP z MUX3. Podobno w całej Polsce. 

Edited by Patjyk

Potwierdzam! U mnie też brak wszystkich głównych MUX-ów prócz MUX8 i MUX-a testowego TVN z ich kanałami w HD. Warszawski SFN Raszyn-PKiN.

Edited by pablo21

Burze są na zachód od Warszawy, w trójkącie Sochaczew - Wyszogród -  Zakroczym. Trudno będzie to zwalić na pogodę

Na pasku TVP Info leci informacja, że od 19:34 nie działają kanały TVP z MUX3. Podobno w całej Polsce. 

Bzdura. Właśnie oglądam TVP Info z DVB-T. Faktycznie piszą na pasku o awarii w całym kraju, ale u mnie (Warmińsko-Mazurskie) działa.

Edited by jaszek

Nie całkiem bo na MUX2 sygnał co chwila pływa. Jeszcze jakieś problemy techniczne mają jak widać?

Burze są na zachód od Warszawy, w trójkącie Sochaczew - Wyszogród -  Zakroczym. Trudno będzie to zwalić na pogodę

Bzdura. Właśnie oglądam TVP Info z DVB-T. Faktycznie piszą na pasku o awarii w całym kraju, ale u mnie (Warmińsko-Mazurskie) działa.

U mnie w Krakowie cały czas działa bez przerw.

U mnie na pograniczu małopolskiego i podkarpackiego wszystkie mux-y działały i działają.

Nie po raz pierwszy mamy przykład że jeżeli jest jakiś problem w Warszawie, to wg mediów dotyczy to całego kraju. :wink:

Znowu występują problemy z Mux-ami z Warszawy. Jest dostępny tylko z kanałami TVN HD, TVN7 HD i TTV HD.

Edited by pawel21

W Warszawie inny lokalnych kanałów nie ma. Tylko te 3, co wymieniłeś. :)

Jeśli Ci chodzi o resztę to u mnie wszystko jest OK.

Może się kiedyś doczekam jakiegoś lokalnego prywatnego kanału dla Mazowsza lub Warszawy.

Edited by Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Na terenie Polski występuje obecnie bardzo silne tropo, które może zakłócać odbiór DVB-T. Dziś ktoś mi pisał, że w okolicach Warszawy odbiera MUX3 z Chwaszczyna zamiast MUX1 z Raszyna (ten sam kanał 48).

Na forum Emitel-a pojawiła się informacja od odbiorców z Warszawy, że eksperymentalna emisja tzw. Mux-TVN została przeniesiona z k.53 na k.29.

Kilka dni temu zauważyłem że zniknęły mi z telewizora wszystkie programy z MUX1. Antena ustawiona na PKiN.

Reszta muxów odbiera bez problemu, a z kanału 58 zero sygnału. Jakieś zmiany w nadawaniu czy dziwna awaria u mnie?

10 minut temu, kodif napisał:

zniknęły mi z telewizora wszystkie programy z MUX1

Samoczynnie zniknęły Ci z listy kanałów?

nie, najpierw była ciemność na wszystkich TV z mux1, potem po przeskanowaniu zniknęły - ale to nie dziwne - skoro nie ma sygnału to tv je usunął.

Zmian w emisji nie było.

Przyczyn może być kilka - m.in. usterka w Twojej instalacji, w pobliżu pojawił się nadajnik LTE.

Czy na k.58 brak siły i jakości, czy tylko jakości? Jaką masz antenę?

Ten kto wymyślił ten cały MUX 8 to powinien antynobla dostać. Ile się trzeba natrudzić z odbiorem tego badziewia to głowa boli.

Mieszkając w Warszawie muszę ustawić antenę centralnie na odbiornik żeby to w ogóle łapało. Jest z tym problem, bo okna mam z takiej strony że antena musi być prostopadle do budynku. Bardziej w lewo już jej nie przekręcę, bo jest tam już ściana :/

Tylko w takim ustawieniu kanały z MUX 8 odbierają. Mało tego - siła sygnału na MUX 8 jest wtedy równa 80% a i tak się czasami tnie.

Tak więc antena jest w tym wymuszonym przez MUX 8 ustawieniu i wskutek tego sygnał na pozostałych MUXach (które mają lepszy sygnał w innym położeniu) jest słaby.

Przy MUX 1 i 3 czasami sprawia to problemy, czasem lekko się tnie, natomiast MUX 2 mimo siły sygnału rzędu zaledwie 30% nie tnie się w ogóle i odbiera płynnie.

Nie wiem, być może winna jest jeszcze np jakość kabla, a może wpływ ma jeszcze inny czynnik, ale po prostu ustawienie odbioru MUX 8 przy jednoczesnym dobrym odbiorze to jakiś koszmar.

• Like 1

Posted (edited)

W odbiorze sygnału cyfrowego kluczowym parametrem jest jakość sygnału nie siła.

Użyj dłuższego wysięgnika/mocowania aby swobodniej obracać anteną i ustaw kierunek anteny na najwyższe wskazanie jakość sygnału.

Również w Warszawie odbieram sygnał wszystkich mux z odbicia i nie ma z tym problemu o ile instalacja antenowa jest dostosowana do warunków odbioru w danym miejscu.

W moim przypadku jest to drugie piętro dokładnie po przeciwnej stronie niż PKIN.

Z jakiej anteny korzystasz i z jakim wzmacniaczem (o ile jest potrzebny)?

Edited by support458

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo. Bez wzmacniacza. Pierwsze piętro, dość daleko od PKiN (okolice metra Młociny).

Problemem w jakości może być też przelotka okienna przytrzaskiwana w oknie. Spróbuję ją wymienić na nowszą i zobaczę czy to coś da.