Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaszek

Burze są na zachód od Warszawy, w trójkącie Sochaczew - Wyszogród -  Zakroczym. Trudno będzie to zwalić na pogodę


Na pasku TVP Info leci informacja, że od 19:34 nie działają kanały TVP z MUX3. Podobno w całej Polsce. 

Bzdura. Właśnie oglądam TVP Info z DVB-T. Faktycznie piszą na pasku o awarii w całym kraju, ale u mnie (Warmińsko-Mazurskie) działa.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burze są na zachód od Warszawy, w trójkącie Sochaczew - Wyszogród -  Zakroczym. Trudno będzie to zwalić na pogodę

Bzdura. Właśnie oglądam TVP Info z DVB-T. Faktycznie piszą na pasku o awarii w całym kraju, ale u mnie (Warmińsko-Mazurskie) działa.

U mnie w Krakowie cały czas działa bez przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W Warszawie inny lokalnych kanałów nie ma. Tylko te 3, co wymieniłeś. :)

Jeśli Ci chodzi o resztę to u mnie wszystko jest OK.

Może się kiedyś doczekam jakiegoś lokalnego prywatnego kanału dla Mazowsza lub Warszawy.

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ten kto wymyślił ten cały MUX 8 to powinien antynobla dostać. Ile się trzeba natrudzić z odbiorem tego badziewia to głowa boli.

Mieszkając w Warszawie muszę ustawić antenę centralnie na odbiornik żeby to w ogóle łapało. Jest z tym problem, bo okna mam z takiej strony że antena musi być prostopadle do budynku. Bardziej w lewo już jej nie przekręcę, bo jest tam już ściana :/

Tylko w takim ustawieniu kanały z MUX 8 odbierają. Mało tego - siła sygnału na MUX 8 jest wtedy równa 80% a i tak się czasami tnie.

Tak więc antena jest w tym wymuszonym przez MUX 8 ustawieniu i wskutek tego sygnał na pozostałych MUXach (które mają lepszy sygnał w innym położeniu) jest słaby.

Przy MUX 1 i 3 czasami sprawia to problemy, czasem lekko się tnie, natomiast MUX 2 mimo siły sygnału rzędu zaledwie 30% nie tnie się w ogóle i odbiera płynnie.

Nie wiem, być może winna jest jeszcze np jakość kabla, a może wpływ ma jeszcze inny czynnik, ale po prostu ustawienie odbioru MUX 8 przy jednoczesnym dobrym odbiorze to jakiś koszmar.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odbiorze sygnału cyfrowego kluczowym parametrem jest jakość sygnału nie siła.

Użyj dłuższego wysięgnika/mocowania aby swobodniej obracać anteną i ustaw kierunek anteny na najwyższe wskazanie jakość sygnału.

Również w Warszawie odbieram sygnał wszystkich mux z odbicia i nie ma z tym problemu o ile instalacja antenowa jest dostosowana do warunków odbioru w danym miejscu.

W moim przypadku jest to drugie piętro dokładnie po przeciwnej stronie niż PKIN.

Z jakiej anteny korzystasz i z jakim wzmacniaczem (o ile jest potrzebny)?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...