Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję aby jakieś 8) CBA 8) zajęło 8) się tą cyfryzacją 8). Ktoś powiniwnien za ten bajzel (szczególnie w Warszawie gdzie szczują odbiorców na większą skalę mpegiem 2.) beknąć. Niech wkońcu powiedzą zarówno TVP jaki i POT z jaką kompresją będą nadawać dvb-t. Po co ludzie mają wydawać pieniądze na telewizory z tunerem dvbt w mpeg2.

 

Może nowi jak już wyczyszczą tych dyplo[beep]ków z ważnych funkcji w państwie, coś określą jaśniej i przyspieszą cały proces.

Choć jest tyle do posprzątania po tych smutnych ludziach ,że telewizja będzie pewnie najmniej ważna narazie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos modułów transkodujących, o co wcześniej pytał @Wanderer, a mi umknęło.

 

Wszystkie trzy moduły pozwalają na transkodowanie - pierwszy nie widzi żadnych kart, drugi widzi Conax, a trzeci Viaccess. Przetestowałem je na odbiorniku Technisat na przekazie lokalnych wersji France 3 z satelity Atlantic Bird 3 - w Krakowie testów DVB-T brak, nie mówiąc o MPEG-4. Nasuwa mi się jednak ważny wniosek - nie każdy odbiornik pracował z modułem poprawnie - tak samo może być z TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne jest, ale i tak nie ma tam MPEG-4 - więc z testów nici. Do tego sygnał na granicy odbioru, bo nasza redakcja znajduje się w nienajelpszym punkcie. Lepszy byłby nadajnik w Krakowie i najlepiej na starcie z MPEG-4, żeby było na czym testować choćby moduły z procesorem NP4 od Neotion :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos modułów transkodujących, o co wcześniej pytał @Wanderer, a mi umknęło.

 

Wszystkie trzy moduły pozwalają na transkodowanie - pierwszy nie widzi żadnych kart, drugi widzi Conax, a trzeci Viaccess. Przetestowałem je na odbiorniku Technisat na przekazie lokalnych wersji France 3 z satelity Atlantic Bird 3 - w Krakowie testów DVB-T brak, nie mówiąc o MPEG-4. Nasuwa mi się jednak ważny wniosek - nie każdy odbiornik pracował z modułem poprawnie - tak samo może być z TV...

Już, już miałem złożyć zamówienie w Hollex-sie a tu znajduję coś takiego.

Chyba znowu będę musiał poczekać. :?

http://www.inside-digital.de/news/4175.html

 

neotion2.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możliwe, że to DVB-H i pewnie działa od październikowej wystawy, nie skanuję pasma codziennie.

Oceniam moc promieniowaną na 1kW, moja antena (HB9CV) na tym kanale z założenia ma już 0 lub wręcz ujemny zysk a poziom zmierzony niewiele mniejszy od kanału 48.

Przynajmniej wczoraj zawartość tego multipleksu nie prezentowała nic ponadto, co widać na zrzucie z TSReader - danych przepływa mało i AVC tam przynajmniej w definicjach nie ma.

A tytuły owszem ciekawe, być może Panorama miasta będzie kamerą sterowaną z komórki jako pokaz interaktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukiwań odpowiedniego softu i Warszawskie 666MHz już bez tajemnic :)

Emisja zawiera TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP SPORT oraz TVP HISTORIA

Oto dwa obrazki, które mówią (prawie) wszystko:

http://img410.imageshack.us/img410/8823 ... alluc0.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/4579 ... ll2rt3.jpg

Przy okazji poziom sygnału POT zmniejszył się - przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...