Skocz do zawartości

Plus - oferta na kartę


Rekomendowane odpowiedzi

A jakieś wskazania sygnału tablet pokazuje? Chociaż ile kresek zasięgu? Albo masz słaby sygnał LTE albo zapchana stacja bazowa. Tak jak już wcześniej radzono, przełącz na sztywno na 3G. Nie będzie tu oszałamiających prędkości LTE, ale będzie stabilnie. Streaming powinien chodzić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzieliście takie cuda? Zauważyłem kiepski zasięg sieci Plus w ścisłym centrum Ostródy (wewnątrz budynków) na klasycznych telefonach (tylko z 2G) i myślę, że to niemożliwe, bo w samym centrum stoi BTS Plusa. A jednak możliwe, zobaczcie:

 

BTS-y wszystkie (Plus&Aero2):

6358506799700.jpg

 

BTS-y obsługujące 2G:

 

7f9313dbbe295.jpg

 

Jak widać w Ostródzie nadajniki 2G są tylko na obrzeżach miasta a nie ma ich w ścisłym centrum, gdzie jest ścisłą zabudowa. Jaja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dokładnie 4, żaden w centrum. A BTSów Plusa w mieście jest 7, tylko że na nich jest tylko UMTS i LTE.

Dobrze zaznaczyłem. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kfm877 napisał:

Poza tym ile %klientów korzysta jeszcze z tej technologii...

Mnóstwo seniorów, mających proste klawiszowe telefony. Sporo pracujących fizycznie również, bo smartfon się nie nadaje. 

 

Godzinę temu, kfm877 napisał:

Do 900MHz starczą 4 BTSy

NetWorkS! ma w mieście i bezpośredniej okolicy 9 BTS-ów z GSM na dwóch pasmach - 900 i 1800. Nawet Play ma więcej - 3 BTS-y na GSM 900 i 7 na 1800. 

 

Godzinę temu, kfm877 napisał:

Sygnał na tej częstotliwości rozchodzi się lepiej niż na 2100

A 2100 w ogóle jest wykorzystywane do GSM? Co ma piernik do...

 

Gdyby wystarczało cztery, przy czym żaden w centrum miasta, to bym tu nie pisał. W centrum Ostródy na parterach starych poniemieckich kamienic z grubymi ścianami jest problem z zasięgiem GSM. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, coś jest na rzeczy z tym GSM-em w Plusie. Przejrzałem kilka podobnej wielkości miast na mazurach i praktycznie w każdym jest podobna sytuacja, że 1-2 BTS-y w ścisłym centrum nie mają GSM-u (nawet pozwoleń UKE nie ma). Polityka nieco dziwna. Cięcie kosztów ? Play (mający najnowocześniejszą infrastrukturę) nawet na nowych masztach odpala GSM (co prawda przeważnie tylko 1800, ale jednak). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostróda to specyficzne miasto, kto był, to wie. Miasto dzieli się mniej więcej na pół przez linię kolejową Toruń-Iława-Olsztyn. Miasto na północ od torów leży nisko, na poziomie jeziora Drwęckiego. Tu jest BTS Plusa mający GSM, który jest najbliżej centrum. Na południe od torów jest duuużo wyżej. To m. in. zabytkowa część miasta, z poniemieckimi starymi kamienicami i z dość zwartą zabudową szeregową. Choć właśnie tu, w samym centrum, jest BTS Plusa, to nie nadaje on GSM, tylko UMTS i LTE. Efekt - w centrum w sklepach poniżej parteru zasięgu prawie nie ma lub wcale nie ma, na parterach max 2-3 kreski.  Najbliższy centrum BTS z GSM, o którym pisałem, jest dużo niżej, więc średnio tu dociera. Pozostałe są na przedmieściach.

 

Ostróda to spore miasto, ok 35 tys. mieszkańców.

 

To mi niestety wygląda na jakieś oszczędności.

Play na chyba wszystkich swoich stacjach ma GSM, 1800 MHz, ale jest. W Orange i T-Mobile również nie wychwyciłem braków. Tylko w Plusie tak jest, że nie na każdej stacji jest GSM, a jak jest, to nierzadko tylko 900 MHz.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djadijos napisał:

2G to przeżytek już, lepiej by inwestowali w 3G oraz w 4G LTE.

:crazy: Większy przeżytek to 3G. To ta technologia jest bez sensu w dobie 4G LTE, VoLTE, i pukającej technologii 5G. Seniorzy nie chcą i nie potrzebują smartfonów. Dla wielu z nich telefon ma dzwonić i nic więcej. 

Poza tym życzę powodzenia w zapewnieniu odpowiedniego pokrycia wysokimi częstotliwościami, :) zwłaszcza w górach i lasach

 

4 godziny temu, TomPL napisał:

Byłem ostatnio w Galerii, po zejściu na poziom -1 (kręgielnia) zasięg GSM spada do zera. W tym samym miejscu 3G sygnał prawie maks..

BTS Plusa jest na przychodni zdrowia przy ul. Kościuszki. To rzut beretem od Galerii Mazurskiej. Niestety, nie ma tam GSM.

A tak na marginesie, oto prędkości LTE w mojej okolicy (okolice Miłomłyna, Warmińsko-Mazurskie):

 

T-Mobile:

203204127

 

Play (zasięg własny):

 

203204559

 

Plus:

 

203206962

 

Testowane na otwartej przestrzeni neetbookiem, modem Huawei E3372h-153 (od Play). Jak widać wiele, bardzo wiele, zależy od lokalziacji.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony z 3G, te dla seniorów, są sporo droższe od klasycznych, z 2G. 

5 minut temu, TomPL napisał:

A czy takie proste aktualnie w sprzedaży telefony za ~100-150zł mają 3G? Np. Nokia 105 albo 130

Nie mają. Sądzę, że te z 3G zaczynają się od mniej więcej 250 zł. Nowa Nokia 3310 ma 3G.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...