Skocz do zawartości

IR Cama TV


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe speaker z tej stacji zajmuje tylko lewy kanał dźwięku +sub, w prawym można usłyszeć wyłącznie polskich komentatorów z c+. Jeśli ktoś dysponuje głośnikami zewnętrznymi może sobie nieco ułatwić oglądanie.

Sprawdzałeś czy taka sytuacja występuje co mecz, czy to tylko wczorajszy wyjątek?

 

 

A czy wiecie może co to był wczoraj na 'jedynce' za program po 20:45? Miał być wówczas mecz Roma-Atletico, a tam leciał jakiś program, którego jest zrzut na Instagramie - to jest (obecnie piąte w kolejności) zdjęcie z napisem na środku "Sneak Peek". W podpisie transmisji jest coś o Apple, a kilka fotek niżej jest zdjęcie iPhone'a 8. Choć później już nie sprawdzałem, to w/w meczu chyba nie pokazali, bo zrzutu na Instagramie nie ma, a przecież dodają każdy, który transmitują - jest tylko z meczu Barca-Juve.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co prawisz, ja nie załapałem się na początek. Uchwycił ktoś może screenshot z tego "studia"?

Tego studiem nazwać nie można bo był kawałek stołu jakiś koleś co klenczy nad kablami i tyle, a w oddali stojak z lampą oswietleniowa bardziej wyglądalo jak by brali sygnał z jakiegoś przekazu i zamiast meczu na przekazie pojawił się technik co robi coś z przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy taka sytuacja występuje co mecz, czy to tylko wczorajszy wyjątek?

Drugi raz to wychwyciłem, wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Po odłączeniu lewego głośnika, można oglądać bez tego egzotycznego jojczenia.

 

Tego studiem nazwać nie można bo był kawałek stołu jakiś koleś co klenczy nad kablami i tyle, a w oddali stojak z lampą oswietleniowa bardziej wyglądalo jak by brali sygnał z jakiegoś przekazu i zamiast meczu na przekazie pojawił się technik co robi coś z przewodami.

Tak właśnie przypuszczałem, dlatego samo słowo oznaczyłem w cudzysłowie. Nie zdziwił bym się jak by to było nawet z większej przyczepy nadawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz to wychwyciłem, wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Po odłączeniu lewego głośnika, można oglądać bez tego egzotycznego jojczenia.

 

Tak właśnie przypuszczałem, dlatego samo słowo oznaczyłem w cudzysłowie. Nie zdziwił bym się jak by to było nawet z większej przyczepy nadawane.

 

Też widziałem wczoraj ich "profesjonalne centrum nadawcze"  :lol2: Jakiś mały komputer (?), kilka kabli, biurko, plecak.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu stream ich zawiódł bo pokazują tylko Liverpool - Sevilla xd

Mieli wczoraj trochę bałagan; na obu kanałach zaczęli pokazywać Liverpool-Sevilla z parominutowym opóźnieniem (bodajże z kanału Irib Varzesh; robili oni podgląd na mecz Tottenham-Borussia gdy padały w nim gole). Opóźnienie na Cama 1 względem naszego C+S2 wynosiło ok. 1min40s. Z kolei na 'trójce' ten mecz leciał do - jeśli dobrze pamiętam - trzydziestej któreś minuty, później przerwali i nadawali reklamy (co ciekawe na jedynce ten mecz leciał cały czas), a od drugiej połowy zaczęli emitować Tottenham-Borussia, czyli tak jak mieli w planie; tu opóźnienie względem C+ wynosiło niecałe 20 sekund.

 

Opublikowali plan weekendowych transmisji /a właściwie to niedzielnych, bo w sobotę nie pokażą nic/ :

17.09, g.14:30 Chelsea-Arsenal, 17:00 Man Utd-Everton, 21:00 PSG-Lyon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na tym kanale leci UFC, ewidentnie z torrentów. Nawet nie zmieniają nazw plików, bo na kanale prezentują nazwę gali z dopiskiem "(MasterWrestling)". To pewnie jakaś grupa publikająca torrenty, bo niby co innego?

 

BU7CxG.jpg

 

Ten kanał to jakaś groteska. Nawet parę lat temu, gdy na satelicie było więcej "dziwacznych" kanałów, takie coś było nie do pomyślenia. Oczywiście, były różne irańskie stacje, gdzie natrafiało się na pirackie filmy czy np. gale WWE, ale było to jakieś bardziej "nieregularne". W tym przypadku oni ściągają wszystkie dostępne nowości z torrentów i sobie emitują na satelicie :wink:

Edytowane przez saliman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na "Trójce" leci mecz Getafe - Barcelona, transmisję biorą z jakiegoś hiszpańskiego kanału (na chwilę obecną strasznie się tnie i często nie ma obrazu), i rzeczywiście - perski komentarz leci tylko na jednym kanale audio (lewym), ale za to jak głośno... :/ Ciekawostka: jak się dobrze przyjrzeć, to czasem w prawym dolnym rogu pojawiają się reklamy... po albańsku :mrgreen: [EDIT: nie dziwne, że po albańsku - jak się przyjrzałem, to słabo widoczne logo przy wysuwanych reklamach przypominało logo stacji... Supersport]

 

A co do brania filmów, transmisji meczów itp. z torrentów, i w ogóle powstawania takich stacji jak IR Cama (tyczy się to nie tylko stacji tej grupy) - trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy*:

  • o ile dobrze pamiętam, w Iranie nie ma regulacji dotyczących praw autorskich (tam nie ma ratyfikowanej konwencji berneńskiej)
  • w Iranie legalnie może nadawać tylko IRIB (nadawca publiczny)
Brak regulacji dotyczących praw autorskich sprawia, że na różnych kanałach po persku można emitować właściwie wszystko bez żadnych licencji i - co za tym idzie - bez żadnych konsekwencji (stąd m.in. tyle najnowszych produkcji kinowych i transmisji sportowych ściąganych z torrentów na IR Cama 3). Podobnie jest z reklamami - nie wiem, jak to dokładnie wygląda na IR Cama 1-3, ale na innych dziwnych perskich stacjach czasami można zobaczyć spoty reklamowe złożone z mnóstwa innych reklam i zdjęć (sam kiedyś widziałem na jakiejś podobnej stacji reklamę z... użytym fragmentem spotu Biedronki - nawet było widać logo rodzimego dyskontu :shock:)

 

Natomiast co do nadawania stacji: sądzę, że przez to, że w Iranie legalnie może nadawać tylko IRIB (który zapewne zbyt interesującej oferty programowej nie ma), dzieje się coś podobnego do tego, co było w Polsce na początku lat 90., tylko w jeszcze bardziej amatorski sposób - jak grzyby po deszczu powstają coraz dziwniejsze stacje z ciekawą "ramówką". Nadawców trudno zlokalizować (prawdopodobnie emisja w większości przypadków idzie gdzieś z Europy), a nawet jak ktoś się przyczepi do takich kanałów, to pod przykrywką nadawania "wyłącznie dla Iranu" przenoszą się na inne transpondery, gdzie nikt ich nie wyłączy (przypuszczam, że właśnie dlatego grupa IR Cama przeniosła się na 10775 H, czyli na pojemność należącą do providera ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, i tutaj mam problem - czy to po części dlatego, że ZEA też nie ma regulacji dotyczących praw autorskich?). Tworzenie takich stacji bardzo ułatwia technologia - sądząc po opisie wyglądu "studia nadawczego", wystarczy jeden komputer, program do ściągania torrentów, jakiś program do odtwarzania relacji live, kupa kabli i voilà! - piracka stacja gotowa :mrgreen:. No, prawie... trzeba mieć jeszcze pieniądze, tylko skąd tacy nadawcy je mają? Tego to chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą :>

 

*Być może wszystko to, co jest poniżej, to tylko moje domysły, ale obecnie taka argumentacja wydaje mi się najbardziej logiczna

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, ligue 1, a w reklamie przedsezonowej nie wspominali o niej a tu patrz, transmisja. To dobrze ale szkoda że drugi tydzień nie pokażą hiszpanii. Z resztą ważne że pokazują najciekawszą ligę, angielską. :)

Ligi francuską i niemiecką w swych transmisjach rzeczywiście zaniedbują. Tak na tą chwilę to przypominam sobie że z Bundesligi to puszczali chyba tylko mecz inaugurujący tegoroczne rozgrywki (który zresztą transmitował również ZDF), a z francuskiej to chyba nic innego oprócz Superpucharu. (Chyba że coś umknęło mojej uwadze.) Widać, że najbardziej upodobane mają ligi angielską, włoską, hiszpańską i Ligę Mistrzów. Idąc dalej, można stwierdzić że nie wykorzystują w pełni swojego czasu antenowego - tak na dobrą sprawę to jakby chcieli to mogliby nadawać mecz za meczem, mają przecież do dyspozycji trzy kanały. Poza tym to pozostało im do dopracowania znajdowanie niezacinających się streamów lub szybkie zastępowanie zaciętego działającym, bo widzowie rozczarowani.

 

 trzeba mieć jeszcze pieniądze, tylko skąd tacy nadawcy je mają? Tego to chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą :>

Tego to raczej nie wie nikt oprócz nich samych. Czy z samych reklam, bez jakiś sponsorów, wystarcza im na utrzymanie się i nadawanie i to z niejednego satelity?

 

 

PS. @marek113, @Camilieu - z tymi albańskimi reklamami na dole ekranu to już wielokrotnie wcześniej miało miejsce - tak na szybko przypominają mi się reklamy np. Western Union, DigitAlb, jakiś gier liczbowych. I za każdym razem reklama po albańsku, a język komentarza - zawsze inny.

Edytowane przez moimzdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów powtórka sytuacji. Czas antenowy wolny, a w rozpisce brak czy to meczu Atletico z Sevillą czy West Hamu z Tottenhamem. Ten koleś który wybiera jakie mecze transmitować to chyba niezbyt obeznany we futbolu, bo można odnieść wrażenie że zna tylko dwie ligi europejskie: angielską i włoską, o istnieniu innych to albo nie wie albo zapomniał. Po co na ich fb reklama LaLigi i Bundesligi, skoro już ile czasu nic z nich nie transmitują? Na ich możliwości do transmisji meczów to jest to normalnie centralnie marnotrawienie czasu; mają trzy kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pokazują to na co mają czas. Nie wiem kto za tym stoi , ale jak to robi jakiś amator no to wiadomo,że w ciągu dnia nie da rady skomentować 4-5 spotkań. Pokazują to co ich ciekawi. Mecz Atletico oglądam na Eleven- żadna strata dla Iranu,że tego meczu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich profilu na Instagramie, pomiędzy migawką z rozpoczęcia meczu PSG-Bayern a programem na dziś, jest wstawione foto na którym jest napisane coś po arabsku na białym tle. Oto jeden z komentarzy do tego zdjęcia: "ahmed.darw Please we need the match quickly". Wniosek z tego taki, iż musi to być coś w rodzaju przeprosin za brak transmisji wymienionego przez ciebie @donn_pedro spotkania. Zresztą nie jest to pierwsza umieszczona przez nich tego typu informacja, bo i nie raz i nie dwa co zapowiadali że dany mecz pokażą, a tu brak transmisji. Pewnie nie mogli znaleźć stabilnie działającego streamu...  :?  oj słabo szukają.., a później muszą przepraszać zawiedzionych (niedoszłych) widzów zapewne zalewających ich pytaniami w stylu 'pisaliście że pokażecie taki i taki mecz, a czemu nie ma?'. Dziwię się, że pomimo powtarzających się tego typu sytuacji nadal nie potrafią pokapować się żeby znajdować kilka streamów danego meczu i w razie awarii jednego w chwilę zastąpić go następnym, działającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...