Skocz do zawartości

[n C+] TVN Lingua


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał dobrze się zapowiadał, ale zrobiono z niego drugie TVN Gra. Jedyne co na nim oglądałem, to seriale z angielskimi napisami - ale ten pomysł nie wiadomo czemu porzucono. Sama muzyka nie wystarczy, żeby program był oglądany. Brakowało programów z prawdziwego zdarzenia o przyzwoitych godzinach, żeby uczniowie, studenci, ale także osoby bezrobotne mogły się uczyć języka na swoim poziomie. Jeśli zamiast niego pojawi się w Cyfrze+ Discovery TVN Historia - nie będę żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zacieram rączki:] mam nadzieję że dopiero zniknie po 20października:) a nie teraz:P czy w lipcu;/ W sumie mała widownia i tyle.. ale osobiscie kanał mi się podoba:O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mniejsza o to, TVN Lingua jest ciekawy, ale gdy by był w CP albo FTA to by było super, na pewno by na tym nie stracili!

 

Jeśli byli by FTA to prócz krótkiej promocji kanału nie zyskali by nic więcej - oglądalność drogą Free-To-Air nie liczy się w słupkach.

 

A TVN Lingua na pewno za pare lat powróci :lol:

 

Współczuję takiego toku rozumowania... tym bardziej Twojej logiki z kanałami Polsatu. Nawet nie dałem tego w cytacie bo szkoda śmiecić. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli jednak to już pewniak:) ahh no co poradzić kanał zdecydowanie interesujacy i godny uwagii ale zasięg kiepski no to sie nie dziwie że chcą go skasować;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg nie jest przecież aż tak kiepski - n , TnK , Cyfra+.

Według mnie cała sprawę zaniedbały wyższe sfery. Wystarczyło trochę poreklamować kanał w głównym TVNie, tak jak to robią z TVN Style i Siedem, a zaraz wzrosłaby popularność.

Jedyne, co pozostało to ponagrywać sobie trochę programów, żeby po wyłączeniu sobie czasami przypomnieć "stare, dobre czasy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał powinien znaleść się w ofercie CP.To by podwoiło jego zasięg.Trochę dziwne ze ITI chce go wyłączyć.Przecież nie ma na rynku drugiego kanału o takiej tematyce.A co do reklamowania go to raz byl promowany przez serial Na Wspólnej,kiedy Ola zachęcała rudego do nauki angielskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie można się z Tobą zgodzić. Zasięg TVN Lingua był dość dobry, ale nie jest on gwarancją sukcesu o czym przekonał się już nie jeden kanał tematyczny, w tym także TVN Gra (które w założeniach miało nonstop na siebie zarabiać). Małe zainteresowanie językami obcymi + kryzys na rynku reklamowym to nic innego jak najgorszy z możliwych scenariuszy dla kanału telewizyjnego o bardzo zawężonej grupie docelowej. Kanał nie ma szansy zyskać rentowności bo trapi go ten sam problem co inne anteny, nie tylko TVN, ale także Polsatu czy nawet TVP - biura reklamy praktycznie wszystkich nadawców mają problemy z zapełnieniem bloków reklamowych (wszystko z powodu 'kryzysu'), a w przypadku TVN Lingua problem był dużo większy, bo trzeba było dawać rabaty na i tak tanie pakiety (średnio jeden spot kosztował 300-400 zł, a dając rabat, suma była dużo niższa). Kanał albo wychodził na zero (jeśli chodzi o wydatki bieżące) albo po prostu przynosił coraz większe straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał powinien znaleść się w ofercie CP.To by podwoiło jego zasięg.Trochę dziwne ze ITI chce go wyłączyć.Przecież nie ma na rynku drugiego kanału o takiej tematyce.A co do reklamowania go to raz byl promowany przez serial Na Wspólnej,kiedy Ola zachęcała rudego do nauki angielskiego

 

masz rację nie ma w Polsce takiego kanału językowego, to był jedyny z tej kategorii, muzyka fajne programy, szkoda mi go, ale np. OTV lub Wojna i Pokój to ma lepszą widowność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widowność a oglądalność. Nie wszystkie kanały idą tropem zdobywania widowni (czyli powiększania słupków). Dla niektórych ważne są jedynie zyski w tym także z reklam. Niektóre kanały tematyczne są po prostu nierentowne, co powoduje ich usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np. OTV lub Wojna i Pokój to ma lepszą widowność?

OTV jest w zasadzie telewizją niekomercyjną, która nie jest nastawiona na zyski, produkowana jest we współpracy z WOŚP i raczej tutaj oglądalność nie ma większego znaczenia. A że produkcją programu zajmuje się ITI Neovision, to kanał jest dostępny w N bez większych kosztów. Natomiast Wojna i Pokój jest kanałem dość tanim, ponieważ opiera się głównie filmach 'kupowanych' od dystrybutorów, m.in. z Rosji - koszty są małe, a opłaty z pakietu Hity filmowe wystarczające. Oglądalność też tu nie ma znaczenia, bo za kanał płacisz czy go oglądasz czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Jeżeli chodzi o kanał TVN LINGUA to moim zdaniem jest to bardzo dobry kanał edukacyjny a ludzi którzy chcą do szkolić naukę swoich języków :D dziwi mnie to że TVN chce go wyłączyć.Może warto teraz częściej oglądać ten kanał a władze TVN-u zmienią zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto teraz częściej oglądać ten kanał a władze TVN-u zmienią zdanie :D

Mogę Ci zagwarantować, że taki ruch w ogóle nie wpłynie na decyzję TVN-u dot. wyłączenia tego kanału. To, że TVN Lingua zostanie zlikwidowany jest praktycznie pewne, decyzja jest już podjęta, więc żadne "desperackie" próby "ratunku" niczego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie po co dali Lingue do Cyfry skoro i tak g zaraz zlikwidują...

Widać nie pomyśleli i z tego wszystkiego zapomnieli dodać go jeszcze do Cyfrowego Polsatu - może wtedy by się uratował. W końcu i tak TVN podpisał umowę z CP, więc mogli od razu "wcisnąć" tam TVN Lingua, a nie czekać na to co przyniesie przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...