Jump to content

Recommended Posts

Przeglądając program TVN Turbo zauważyłem ,że w piątki o 22:15 jest "Boks XXI" :D Właśnie czegoś takiego brakowało w TVN Turbo jak na "męską" telewizję przystało. :D:D

Niestety mam smutną wiadomość m.in dla siebie i dla fanów programu TOP GEAR. :( Niestety, stacja BBC nie zgodziła się sprzedać nowych odcinków programu top gear telewizjom w Polsce. Czy to oznacza koniec najslynniejszego i najlepszego programu motoryzacyjnego dla Nas Polaków? A moze pozostaje kanal BBC ENTERTAINMENT I powtórki na tvn turbo :(

No wielka szkoda... Myślę, jednak że to celowa zagrywka by zwiększyć oglądalność nowo powstałych kanałów BBC... Jak będzie zobaczymy... TVN Turbo stracił dobry program, ale jak znam tą stację zrobią coś żeby ten brak uzupełnić :wink:

Myślę, że kolejne odcinki TG pojawią się w TVN Turbo, ale pewnie dopiero wtedy kiedy widzowie BBC Entertainment się nim przesycą... niestety.

To przecież naturalne następstwo po wejściu BBC na nasz rynek, było to wiadome od początku ;p Redakcja TVN Turbo wiedziała o tym i jak Paweł powiedział, na pewno już coś knują by uzupełnić brak. Jest niestety taka możliwość że już nigdy nie zobaczymy owych odcinków TopGear >.<

To czeka też inne produkcje BBC w zakątkach rynku, BBC ma teraz u nas kanał i zbiera swoje zabawki kŧóre pożyczył polakom.

Myślę, że kolejne odcinki TG pojawią się w TVN Turbo, ale pewnie dopiero wtedy kiedy widzowie BBC Entertainment się nim przesycą... niestety.

Dlaczego na BBC Entertainment, nie czasem na BBC Knowledge? Zdaje się, że będzie leciał na tym kanale a nie na rozrywce.

Dlaczego na BBC Entertainment, nie czasem na BBC Knowledge? Zdaje się, że będzie leciał na tym kanale a nie na rozrywce.
Top Gear ma lecieć na BBC Knowledge :D, a wracając do tematu, to fajnie by było gdyby Monster Garage powrócił :D.

A właściwie to pokazli wszystkie odcinki czy tylko część, jeśli chodzi o Monster Garage. Oni tam cuda niezłe robili :lol:

A właściwie to pokazli wszystkie odcinki czy tylko część, jeśli chodzi o Monster Garage. Oni tam cuda niezłe robili :lol:

wszystkie pokazali.

Mogli by za to na TVN Turbo pokazać "Motorcycle Mania" z JJ :D

W Turbo kilka zmian. Co czwartek o godzinie 22:00 będą emitowane filmy w "Turbo Seansie". We wrześniu zobaczymy: Blues Brothers 2000 (4 września), Wyścig o życie (11 września), Lot donikąd (18 września)

, Zakład o życie (25 września). Z anteni zniknie Motoszoł który zostanie zastąpiony przez Turbo Ring. Więcej o nowych programach: http://tvnturbo.pl/08,1503293,aktualnosci.html

TVN Turbo puścił wczoraj Blues Brothers 2000. Puścił o 15:45. Ciekawe czy kto to oglądał? :D

W końcu nowe odcinki programów. Zakup kontrolowany, dziś z Mają. Tylko Gadżet Lab przerodził się w Gadżet i to z nowym prowadzącym, panem policjantem :smile:

Od kiedy TVN Turbo nadaje w 16:9 :?: Właśnie przełączyłem na ten kanał i widze program w 16:9 :>

Bardzo żadko go oglądam, praktycznie od przypadku do przypadku jednak zawsze nadawał on w 4:3 :P

Od jakichś dwóch, może trzech lat. Można powiedzieć, że wszystkie kanały Grupy TVN nadają w tym formacie.

Figa z makiem. Uważasz, że nagrywając filmik na komórce a później dodając na komputerze pasy u góry i u dołu osiągam ten sam efekt co letterbox? To jesteś w błędzie. Letterbox to po prostu inny rodzaj emisji panoramicznego obrazu.

Od jakichś dwóch, może trzech lat. Można powiedzieć, że wszystkie kanały Grupy TVN nadają w tym formacie.

:shock: OK, ja jakoś zawsze natrafiałem na obraz z czarnymi pasami u góry i dołu...

Screenshoty w takich rozdzielczościach jak nadają.

th_28304_Polsat_News-s0-n0_00116-46-570_122_463lo.jpgth_28305_TVN_TURBO-s0-n0_00816-47-292_122_485lo.jpg

W przypadku PN następuje "ściśnięcie" obrazu a TVN Turbo "rozciągnięcie" przez tuner, a może telewizor? Tuner wysyła taką rozdzielczość jak na screenach i telewizor ją dostosowuje do 720x576 czy robi to tuner? :>

Materiały TVN-ów może i są realizowane w 16/9 ale na pewno nie są tak nadawane. Przynajmniej tak mi się wydaje :D

Figa z makiem. Uważasz, że nagrywając filmik na komórce a później dodając na komputerze pasy u góry i u dołu osiągam ten sam efekt co letterbox? To jesteś w błędzie. Letterbox to po prostu inny rodzaj emisji panoramicznego obrazu.

no to sposób emisji obrazu 1.78:1 (16/9) jako 1.33:1 (4/3)... czyli praktycznie mamy obraz 1.33:1 a nie 1.78:1.... w letterboxksie na ten właściwy obraz przypada tez mniej niż te 625 ;]

Uproszczę. Materiały TVN są ściskane już przed dojściem do playoutu. Czyli gdybym przyniosł któremuś z was kasetę z "W11" to oglądalibyście już ściśnięty obraz. Polsat i TVP ściskają obraz w "emisji". Całe obniżanie loga poniżej pasów jest tylko łaską ze strony nadawcy. Ale zgodzę się - u góry i u dołu mamy czarne pasy. Ale to tylko z racji tego, że nagrany materiał już jest ściśnięty.

Podobnie w TVN24 - obraz ze studia "Teraz my" jest już w wozie, co widać, bo logo oraz pasek znajdują się na normalnych wysokościach.