Skocz do zawartości

Dekoder Samsung ICU 100


burner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakby ustawić 1920x1080/50 i oglądać kanały HD? Nie powinno być wtedy tak, że dekoder puści dokładnie to, co nadaje dostawca (Full HD), a telewizor zajmie się upscalingiem do UHD?

Dostawcy, jeśli sygnał jest brany z satelity dają tylko 1080i  - z przeplotem.

Nie wiem skąd Orange bierze źródło swoich kanałów ale przypuszczam, że w większości właśnie z satelity.

 

Mam TV Samsung 55MU6470 więc UHD jest natywną rozdzielczością matrycy.

 

Dekoder przy ustawieniu 3840x2160/50p musi usunąć przeplot i upscalować (telewizor już nic nie robi z tym sygnałem).

Upscalowanie wychodzi mu dobrze, z usuwaniem przeplotu już gorzej - widać czasem z bliska poszarpane krawędzie ruchomych obiektów.

 

Ustawiłem na próbę na wyjściu dekodera 1920x1080/50i.

Jakość grafiki ekranowej dekodera jest wtedy jakby bardziej rozmyta, a jakość obrazu samych kanałów jest też jakby gorsza.

Widać jeszcze bardziej przeplot na kanałach HD i najbardziej na SD.

Kanały UHD już z definicji są nadawane bez żadnego przeplotu - wtedy dekoder dodaje chyba swój przeplot i wygląda to gorzej.

 

Przy ustawieniu na dekoderze 1920x1080/50p kanałów SD nie da się oglądać - pikseloza i migające krawędzie.

Kanały HD wyglądają chyba gorzej niż przy ustawieniu 3840x2160/50p - poszarpane "schodkowe" linie ukośne.

Kanały UHD wyglądają lepiej niż HD, ale są tylko w 1080p - bez sensu.

 

Myślę że nie ma co kombinować, dla telewizora UHD najlepsza jakość wszystkich kanałów będzie przy ustawieniu 3840/2160p lub "Auto".

 

P.S.

Przy próbach wszelkich trybów ...60p ruch nie jest płynny - obraz skacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie rozumiem. Przed chwilą oglądałem mecz Bayern - Kolonia i jakosc na kanale 119 byla powalajaca. Szczegolnie w porownaniu z kanalem 120. Po prostu niebo a ziemia. Mimo tego ze telewizor i dekoder podają ze pracują na rozdzielczości 1920 x 1080 50p. Jeżeli tak ma być ze na meczach na kanale 119 ma być jakosc taka jak dzisiaj, to mnie to pasuje. I niech sobie pisze na ekranie ze jest to rozdzielczosc hd. Dla mnie jest to prawdziwe 4K i mecze można oglądać z 1 metra od ekranu. Wlasnie takiej jakosci oczekiwalem od dekodera orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30 u mnie sytuacja jest wręcz kuriozalna. Na porcie 4 mam hdcp 2.2 ale nie mam częstotliwości 50/60. Z kolei na pozostałych portach 1, 2 i 3 mam częstotliwości 50/60 ale nie mam hdcp 2.2. Czyli teoretycznie Samsung nie kłamie mówiąc, ze wszystkie porty u mnie obsluguja 4K. Tylko ze nie obsluguja tej konfiguracji, ktora ten sam Samsung wymyślił dla dekodera Orange, czyli hdcp 2.2 - częstotliwość 50/60 - kolor 10 bitow.

 

Dla mnie to wszystko dziwne bo i dekodery Orange i NC+ mają ten sam problem z tym protokół HDCP 2.2 i ciągle mają problemy tv Samsung 4k, nie mówię że wszystkie modele ale te z 2015 i nawet z 2016. Nie rozumiem jeszcze jednego że twój TV obsługuje wszystkie wyjścia na HDMI 4K ale tylko jedno obsługuje protokół HDCP 2.2 to tak wygląda jak by tylko jedno wyjście HDMI obsługiwało 4k a reszta full hd 1.4 hdmi.Powiem Ci tak bez serwisu się nie obędzie bo sam sobie nie dasz rady a ja nie mam tv 4k żeby się mądrować i doradzać .Na razie nie kupuj  żadnego konwertera bo wydasz a okaże się coś innego. Zadzwoń jutro do serwisu i powiedź o co chodzi

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie rozumiem. Przed chwilą oglądałem mecz Bayern - Kolonia i jakosc na kanale 119 byla powalajaca. Szczegolnie w porownaniu z kanalem 120. Po prostu niebo a ziemia. Mimo tego ze telewizor i dekoder podają ze pracują na rozdzielczości 1920 x 1080 50p. Jeżeli tak ma być ze na meczach na kanale 119 ma być jakosc taka jak dzisiaj, to mnie to pasuje. I niech sobie pisze na ekranie ze jest to rozdzielczosc hd. Dla mnie jest to prawdziwe 4K i mecze można oglądać z 1 metra od ekranu. Wlasnie takiej jakosci oczekiwalem od dekodera orange.

 

Sprawdź czy w ustawieniach obrazu nie masz czasem włączonego UHD Color . Zrób to na OFF na HDMI 3 i podłącz tam dekoder. U mnie na wersji 7500 jest wtedy w ukrytym menu dekodera D-C-D po wciśnięciu 1 pojawia pojawia się rozdziałka 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lg jest napisane że jeśli dekoder nie wspiera funkcji Ultra HD Deep Colour to może nie działać prawidłowo, obraz może być nie czysty lub wystąpią zakłócenia. W tym przypadku zmień port HDMI lub wyłącz  Ultra HD Deep Colour

 

 

 

http://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-1438173407556-others

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ustawieniach obrazu nie masz czasem włączonego UHD Color . Zrób to na OFF na HDMI 3 i podłącz tam dekoder. U mnie na wersji 7500 jest wtedy w ukrytym menu dekodera D-C-D po wciśnięciu 1 pojawia pojawia się rozdziałka 4K.

Mam włączoną tą opcję na 3-ch pierwszych HDMI, bo ją sam włączyłem. To czy jest ona włączona czy wyłączona nie ma żadnego wpływu na rozdzielczość. Sprawdzałem już wszelkie konfiguracje. Ciągle mam 1920 x 1080 50p, a w menu dekodera dcd-1 nie pojawia się rozdzielczość 4k na liście do wyboru. Na 4-tym HDMI w ogóle nie mam obrazu z dekodera (na tym 4-tym HDMI opcji UHD Color wogóle nie można włączyć, jest wyszarzona). Ręce już mi opadają. Dekoder i telewizor pokazują za każdym razem rozdzielczość 1920 x 1080 50p. Czekam jeszcze na odpowiedź serwisu samsunga, ale mam coraz mniej wiary w powodzenie.

Czy ktoś wie, który rodzaj "próbkowania chrominancji" stosuje dekoder ICU 100 w sygnale 4K: 4:4:4 czy 4:2:2 czy 4:2:0? I czy telewizor który obsługuje tylko rodzaj 4:2:0 wyświetli poprawnie sygnał 4K, gdy dekoder wysyła sygnał 4K z wyższym poziomem tego parametru (czyli 4:2:2 lub 4:4:4)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mck a powiedź mi  próbowałeś podłączałeś coś pod to wyjście HDMI 4 inne źródło w 4k niż dekoder Orange Samsunga ? Na teście HDTV POLSKA podłączali odtwarzacz Blu- Ray śmiga aż równo.

 

znalazłem coś takiego na SAMSUNG POLSKA :

 

Dlaczego w moim TV UHD HU8500 nie działa HDMI 2.0?

 

Domyślne ustawienia odbiornika UHD pozwalają na obsługę HDMI w wersji 1.4. Aby korzystać z portów HDMI w standardzie 2.0 należy w menu użytkownika włączyć tą opcję. W tym celu należy wejść do Menu-> Obraz -> Opcje Obrazu -> HDMI UHD kolor i zmienić ustawienia. Odbiornik zrestartuje się aby zapisać zmiany. Jeżeli standard HDMI 2.0 ma być wykorzystany  na różnych złączach  HDMI, każde z nich trzeba zmieniać osobno. Po każdorazowej zmianie TV się zrestartuje.

 

http://www.samsung.com/pl/support/skp/faq/1054331

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: Czy wie ktoś jakie ma parametry sygnał 4K wychodzący z dekodera ICU 100? Na razie wiem, że 3840 x 2160 50P, HDMI 2.0/HDCP2.2. Brakuje mi jeszcze informacji o głębi bitowej kolorów (8, 10 czy 12 bitów) oraz o chrominancji YCC (420, 422 czy 444). Na infolinii Orange nic nie wiedzą. Mógłby się ktoś podzielić tą wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakie ma parametry sygnał 4K wychodzący z dekodera ICU 100? Na razie wiem, że 3840 x 2160 50P, HDMI 2.0/HDCP2.2. Brakuje mi jeszcze informacji o głębi bitowej kolorów (8, 10 czy 12 bitów) oraz o chrominancji YCC (420, 422 czy 444). Na infolinii Orange nic nie wiedzą...

Głębia bitowa i rodzaj kompresji koloru to już zależy chyba od konkretnego kanału TV i jego zawartości (np jeden film czy program mogą puścić w HDR). Natomiast czy dekoder jest w stanie to wypuścić w takiej postaci na wyjście HDMI to juz oddzielna sprawa, ale skoro spełnia standard HDMI 2.0 to raczej powinien dać radę.

Nie zauważyłem żeby jakikolwiek kanał w Orange nadawał więcej niż 8 bitów na kolor (i chyba prędko to nie nastąpi).

 

Mamy się cieszyć, że jest ultra rozdzielczość. Na wiecej kolorów przyjdzie czas później. Zapewne jak się przekonają czy ktoś to ogląda, chce za to zapłacić i czy im się to w ogóle opłaca.

Na razie to raczej takie testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff! U mnie problem rozwiązany. Jednak udało mi się uzyskać rozdzielczość obrazu 4K z dekodera Orange na moim telewizorze UE55HU8500. Trzeba tylko zastosować jeden „myk”: dekoder nie może być ustawiony na „AUTO”.

Przy ustawieniu w menu dekodera ICU 100 wyboru rozdzielczości na AUTO i przy podłączeniu do mojego jedynego portu obsługującego HDCP 2.2 (port HDMI4 – MHL) ekran jest czarny i nic nie można zrobić. Dlatego najpierw należy dekoder podłączyć do jakiegokolwiek innego portu HDMI od 1 do 3, które nie obsługują HDCP 2.2. Wtedy co prawda rozdzielczość ustawia się na 1920x1080 50P, ale przynajmniej widać obraz. Wtedy wchodzimy do menu dekodera dcd-audio/video-1 i przestawiamy rozdzielczość z domyślnej AUTO na sztywną 1920x1080 50P (jest to co prawda ta sama rozdzielczość ale ustawiona na stałe). Następnie wyłączamy oba urządzenia i podłączamy dekoder z powrotem na port HDMI4-MHL z obsługą HDCP 2.2. W tym przypadku już obraz widzimy, więc możemy podejrzeć menu dekodera dcd-audio/video-1 i tam (w końcu!) widać na liście do wyboru rozdzielczości 4K 3840x2160 50P i 3840x2160 60P, więc przestawiamy rozdzielczość z 1920x1080 50P na 3840x2160 50P (tylko w żadnym wypadku nie na AUTO!) i wychodzimy z menu. I teraz wszystko gra i buczy!

Być może ta metoda przyda się wszystkim, którzy mają podobne problemy co ja wcześniej.

Edytowane przez mck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z ICU 100 jak cofne obraz o pare minut zawiesza (pauzuje) sie w momecie od ktorego zaczalem cofac .

Wczoraj zapauzowalem film wrocilem po 15 minutach puscilem film i po 15 zatrzymal sie.Wyskoczyla pauza i nie moge dalej ogladac moge cofanc ,zmienic kanal ale nie moge ogladac dalej ,mial ktos podobny problem z ICU 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...