Skocz do zawartości

Dekoder Samsung ICU 100


burner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.09.2018 o 19:51, andii57 napisał:

Mam pytanie do użytkowników którzy mają Samsung ICU100 połączony do amplitunera z zestawem głośników,  dalej do telewizora z HDMI ARC. Czy w takim połączeniu dźwięk jest odtwarzany bez żadnych problemów?

Od kilku miesięcy mam do amplitunera podłączone 2 dekodery: ICU100 i Ultrabox 4K. Wszystko z dźwiękiem (z funkcją ARC również) jest w porządku - działa jak powinno. Niestety w porównaniu z dekoderami nc+, ICU100 ma "wykastrowaną" opcję zapamiętywania ścieżki dźwiękowej dla każdego kanału osobno. To samo jest z napisami. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj na jednym z moich dekoderow samsung icu 100 pojawiło sie oprogramownaie 49 a na drugim, icu 100, który mam w ramach multiroomu nadal stare 46. Dziwne jest  że samemu nie można zaktualizować. Zauważyłem też, ze w końcu jak przelaczam kanały to na pasku tekstowym epg zawsze wyświetlają się nazwy programów a nie jak do tej pory na co drugim kanale : " informacje niedostępne". Czy wam też to się w końcu naprawiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery aktualizują partiami , prawdopodobnie po numerach seryjnych np. 00001-00100 . Trzeba czekać  na ; swoją kolejkę ; samemu nie można aktualizować dekoderów Orange. 

Wersja oprogramowania 01.49.40 wprowadza:

  • zmianę listy kanałów,
  • nową prezentację paska informacyjnego kanałów,
  • możliwość podglądu kolejnych audycji i programów na pasku informacyjnym przy użyciu strzałek,
  • nową wizualizację streszczenia (info),
  • możliwość całkowitego zblokowania dostępu do wybranego kanału kodem,
  • możliwość ustawiania własnej kolejności kanałów ulubionych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KERMIz napisał:

Dzisiaj na jednym z moich dekoderow samsung icu 100 pojawiło sie oprogramownaie 49 a na drugim, icu 100, który mam w ramach multiroomu nadal stare 46. Dziwne jest  że samemu nie można zaktualizować. Zauważyłem też, ze w końcu jak przelaczam kanały to na pasku tekstowym epg zawsze wyświetlają się nazwy programów a nie jak do tej pory na co drugim kanale : " informacje niedostępne". Czy wam też to się w końcu naprawiło?

 

Masz drugi ICU jako Multiroom ? przecież wszędzie mi mówią że tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, erwinsans napisał:

 

Masz drugi ICU jako Multiroom ? przecież wszędzie mi mówią że tak się nie da.

Zakładałem orange światłowód zaraz po premierze tego dekodera i wtedy w ofercie multiroom dostawalo się dwa icu100. Widocznie z biegiem czasu za wiele starego sprzętu zaczęło zawalac im magazyny i przestali dawać icu 100 jako dodatkowy multiroomowy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z funkcją PVR w tym dekoderze. Podłączyłem dysk 320 GB w kieszeni z USB 3.0, dekoder normalnie go sformatował. Natomiast przy próbie nagrania mam komunikat "Wystąpił problem w czasie nagrywania na [nazwa kanału, np. TVN HD]. Sprawdź czy dysk przeznaczony do nagrywania został prawidłowo podłączony do portu USB z tyłu dekodera". Dekoder był restartowany, dysk formatowany ponownie zarówno na komputerze (mac i windows) oraz z menu infolinii. Dodam, że sprawdzałem na dwóch dyskach. Miał ktoś taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dysk od Orange, 320 GB. Co jakiś czas wyświetla mi komunikat, że nie ma dysku, a po wyłączeniu z sieci i włączeniu, dysk na nowo się znajduje. Jakieś pomysły?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądając transmisje F1 lub mecz nadawany w 4k  osobiście jestem bardzo zadowolony . Pozostałe kanały to już różnie wyglądają  i dużo zależy od nadawcy . W moim przypadku zauważyłem że do odbioru kanałów HD  w dekoderze lepiej jest wybrać 1080 niż ustawiać ICU 100 w  Auto  lub 4 k   skalowanie zostawiając odbiornikowi TV . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki.

Czyli rozumiem, że jeśli podłączę dekoder do amplitunera/soundbara to później kabel HDMI, który będzie połączony między TV, a aplitunerem/soundbarem, musi być w wersji przynajmniej 2.0? Czy kabel ten musi spełniać jakieś wymogi HDCP (np. musi być równo 2.2, 2.2 lub wyżej, a może dowolny)?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedykolwiek w tym dekoderze serwis Canal + VOD był jakoś normalnie poukładany, tzn. z podziałem na kategorie (osobno filmy, seriale wg serii itp, tak jak np. HBO OD)?

Obecnie dla VOD Canal+ wszystko jest wrzucone do jednego zbiorczego folderu, nie ma możliwości wyszukiwania, czy innego szybkiego przejścia np. na literkę "S".

Gdy chcę wybrać film na "S" to muszę się przedrzeć przez kilkaset pozycji. Dramat.

 

Zauważyłem też, że filmy w serwisach VOD można oznaczyć jako ulubione, ale gdzie potem ma się do nich szybszy dostęp? Gdzie później znajdę listę z moimi ulubionymi pozycjami VOD?

Ja nie znalazłem....

 

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, andii57 napisał:

Kabel w wersji 2.0 ( są 2.0 a , 2.0 b). HDCP to zabezpieczenie stosowane w urządzeniach audio video.  Jeżeli np. soundbar/amplituner nie będzie spełniał tych wymagań to nie prześle dalej sygnału.

 

Czyli jak rozumiem przy szukaniu soundbara/amplitunera sprawdzać czy sprzęt spełnia wymóg HDCP 2.2, a co z kablem HDMI? Jeśli kupię jakikolwiek 2.0a/2.0b/2.1 to jest pewność, że wymóg ten zostanie spełniony? Jeśli sprzęt/kabel będzie miał w opisie wyższą wersję HDCP (widzę na wiki coś o 2.3) to może być czy musi być 2.2? A tak swoją drogą czy kabel HDMI 2.1 można np podłączyć do dekodera czy jeśli w specyfikacji dekodera jest 2.0 to musi być 2.0 i nie może być wyższy jak np 2.0a, 2.0b, 2.1?

 

Edytowane przez royalmichael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...