Jump to content

Recommended Posts

Cytat z powyżej wymienionego artykułu:

W Niemczech są dwie platformy cyfrowe - Sky Deutschland i HD+.

Nie wiem co autor tego artykułu miał na myśli, zapewne satelitarne Pay TV. Telewizja kablowa nawiasem mówiąc też jest cyfrowa i kodowana (oprócz programów państwowych i niektórych prywatnych, zależnie od usługodawcy).

Sądze ze Polski rynek telewizyjny będzie taki sam jak w Niemczech

Raczej nie wierzę, pozwolę sobie zacytować samego siebie:

Nie zapominajcie, że Niemcy dysponują rok w rok sumą 7,5 miliardów Euro (7.500.000.000,00 €) tylko na same stacje państwowe. I to nie jest żaden żart !!!

Zbierają ją na zasadzie naszej opłaty Radiowo-Telewizyjnej.

Dla porównania, co z taką sumą można rocznie zrobić:

- zbudować 11 statków "Allure of the Seas" - największy statek pasażerski na świecie

- zbudować 6 wieżowców "Burj Khalifa" lub 6 luksusowych hoteli "Burj Al Arab" w Dubaju

- 4 razy w roku wysłać "Space Shuttle"

- zbudować 4 największe elektrownie słoneczne, jak ta w Kaliforni

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Związku z Mundialem w Brazylii i brakiem licencji na satelicie HotBird w miejsce ZDF wszedł kanał zdf_neo, a w miejsce Das Erste pojawiła się plansza informująca telewidzów, że ze względu na brak licencji kanał w czasie Mundialu nie będzie dostępny na satelicie.

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Niemcy to rynek FTA miliony tunerów FTA a całkowity brak stacji muzycznej typu Eska.TV czy 4Fun. Tak tak rozumiem YT internet itd Allle np w UK jest co najmniej kilkanaście stacji muzycznych w Polsce to samo. Ostatnio tak nawet myślałem że jakaś stacja nawet polska powinna wstrzelić się w tą niszę albo retransmitować polski sygnał albo stworzyć na Astrze stację muzyczną - zarobek na pewno by był na + :)

• 2 years later...

Niemieckie Tele 5 nieco mnie zawiodło, gdyż 17 maja tego roku zmieniło swoje dotychczasowe bardzo dobre logo na coś takiego:
5l9hYzn.jpg
Dla porównania, poprzednie logo stacji wyglądało tak:
B7ZQVbV.jpg

Logo jak logo, ale ramówka szału moim zdaniem nie robi, w dni powszednie do 15:00 telezakupy, potem filmy i seriale. Jak ktoś Star Treka lubi to może się tym kanałem zainteresować, bo od 15 do 20 można go sobie pooglądać. Ale jeśli chodzi o wyniki oglądalności, to ledwo co 1% udziałów w rynku mają.

Inna sprawa że to jest obecnie inny kanał niż na początku jego istnienia, gdy była to bodajże trzecia w kolejności prywatna stacja niemiecka. Nie ma teraz kapitału włoskiego, który finansował stację.

• 6 months later...

Ten artykuł wywołał u mnie niemal atak szału:

https://satkurier.pl/news/168411/bawarska-telewizja-lokalna-od-104-przez-satelite-tylko-w-hd.html

Dlaczego? Ponieważ tak jak napisałem pod artykułem:

Niemcy czyszczą SD (kanały nadające w tym standardzie), a u nas uruchamia się nowe kanały w SD (MTV Music), a niektóre przenosi z HD na SD (FilmBox Extra) !!!!!! Pop.......ny ten kraj !!!!!!

Edited by A&G
  • 1 month later...

Ruch na satelicie godny mistrza! Tak właśnie powinno to wyglądać: kampania 2 miesięczna informująca jakie korzyści niesie za sobą przełączenie się do HD oraz konsekwencja w działaniu czyli w tym co ogłoszono pierwotnie.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tagesschau 24 zyskał dzisiaj nowy ticker, belki (dotychczas były tylko i wyłącznie belki z ''Tagesschau'') oraz zegar u góry ekranu.

Edited by Frontowiec

Jak informuje portal DigitalFernsehen.de, w 2020 roku ARD/ZDF mają wyłączyć swoje stacje telewizyjne w jakości SD, gdzie podobny krok mają uczynić (ale najprawdoodobniej w 2025 roku) stacje prywatne typu RTL, Sat.1 czy ProSieben.

http://www.digitalfernsehen.de/WDR-SD-Abschaltung-2020-realistisch.166008.0.html

Edited by Frontowiec
  • 2 weeks later...

Nie tylko na Das Erste i ZDF można obejrzeć Mundial 2018, ale również na kanałach One i ZDFinfo - a to dlatego, że teraz są równolegle 2 mecze na Mundialu w ciągu dnia.

Tak swoją drogą jest to ciekawa taktyka, ponieważ dotychczas to mecze podczas Mundialu leciały równolegle na obu głównych antenach publicznych.

Edited by Frontowiec