Skocz do zawartości

TV w Niemczech


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

. Ale nawet tam gdzie jest kabel na większości domów są talerze - tylko że są malutkie i z czarnej siatki, na ścianie trudno zauważyć, a nie 80cm białe lotniskowce z wypier+++nym czerwonym logo cyfry albo jakiegoś sat-serwisu :)

 

Ciekawe dlaczego nie przeszkadzają ci talerze z logo P*****u ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej uwadze umknął jeden ciekawy kanał z 19.2E. Jest nim austriacki kanał sportowy - ORF Sport Plus, dzieli czas antenowy z pogodowym TW1. Lyngsat podaje, że kanał nie jest dostępny drogą satelitarną.

Częstotliwość: tp.115 (12663 H SR=22000 FEC=5/6). Fakt że austriacki ale po niemiecku cuś tam nadają :roll:

Przecież w Austrii językiem urzędowym jest niemiecki. Więc jak mają nadawać "po austriacku" :?::)

Co do Lyngsat.com - wyślij im maila z parametrami kanału (SID, PID-y i systemy kodowania też), to jak potwierdzą jego obecność, dodadzą go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamesBond007, to był taki lekki żarcik :lol: a zresztą temat jest o TV w Niemczech a nie o telewizji w Austrii :wink:

 

Kodować to nic raczej nie kodują, aby obejrzeć ORF Sport Plus na satelicie, należy zajrzeć do programu dnia na TW1 bo pojawiają się o różnych porach. Tak więc może to jest przyczyną że lyngsat nie zaznaczył go w swoich wykazach. W sumie na bieżąco aktualizują - a kanał sportowy jest już dostępny od 1 maja 2006 roku (informację wyczytałem tutaj>>)

 

Program na tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego nie przeszkadzają ci talerze z logo P*****u ? :lol:

To z cyfrą to był tylko przykład. A poza tym czy polsat to jakieś brzydkie słowo że trzeba je ukrywać? :)

 

Nie to że 'przeszkadzają' mi talerze tylko chciałem zwrócić uwagę na różne podejście: w Polce antena musi być jak największa i najbardziej widoczna żeby wszyscy widzieli że mam 'satkę' (plus bezpłatna reklama dla nadawcy)

a w takiej Anglii talerze są tak skonstruowane żeby były jak najmniej widoczne. Zaś na domach wielorodzinnych w ogóle nie można instalować indywidualnych anten - jest zamontowany 1 talerz z konwerterem x4 lub x8 i końcówka kabla doprowadzona do każdego mieszkania (i wtedy Polacy mają problem skąd wziąć sygnał z 13E :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Entavio i Premiere Star - dwie oddzielne platformy cyfrowe. Co się dzieje w Niemczech?!

 

W ostatnim czasie znów głośno zrobiło się na temat startującej cyfrowej platformy w Niemczech - Entavio. Przypomnijmy, Entavio wcześniej miało się składać z kanałów, które obecnie są nadawane FTA z Astry 19.2E. Jednak na początek, ofertę tą zasili część kanałów, jakie można oglądać w pakiecie Premiere. Na razie jest brak konkretów, jakie to będą programy.

Systematycznie, pojawiają się również nowe informacje dotyczące kolejnej platformy cyfrowej w Niemczech - Premiere Star, przygotowywanej przez Premiere.

 

 

Wiem, powyższe informacje jakie podałem nie mieszczą się w głowie. Jak to? Entavio będzie nadawał kanały od Premiere? To dlaczego Premiere uruchamia nowy pakiet pod nazwą Premiere Star? Dlaczego obydwie sieci nie mogą się ze sobą po prostu połączyć i wspólnie zbudować podobny projekt? Przecież będą dla siebie konkurencją!

 

Wśród tych wielu nieścisłości jest jeszcze jeden ciekawy wątek. Obydwie platformy startują 1 września 2007 roku.

 

Oferta Premiere Star:

 

RTL Living, RTL Crime i Passion - trwają negocjacje z RTL Group

Sat1 Comedy oraz Kabel Eins Classic - umowa została już podpisana z ProSiebenSat.1 Plus (ProSiebenSat.1 Media)

Cartoon Network, TCM, Boomerang - istnieje już umowa z Turner Broadcasting

NASN

Kinowelt TV

 

Docelowo, oferta ma zawierać około 20 programów. Niewykluczone jest, że pojawią się nowe programy - operator wciąż prowadzi negocjacje z kolejnymi nadawcami.

 

 

I jeszcze na koniec parę słów o Entavio...

Kilka dni temu, na satelicie Astra 19.2E uruchomiono planszę informacyjną Entavio. Główne hasło poprzedzające start, brzmi:

ENTAVIO - SEE YOU

 

Na stronie internetowej nadawcy, czytamy:

"Witamy w cyfrowej rozrywce przyszłości. Ta przyszłość zaczyna się 1 września 2007 roku, wraz ze startem Entavio.

 

DO ZOBACZENIA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc już wszystko się wyjaśniło odnośnie dwóch nowych płatnych platform startujących 1 września. Na ofertę Entavio w początkowym okresie będą się składać kanały od Premiere Star. W późniejszym okresie dołączą stacje obecnie niekodowane ze stajni MTV i RTL.

 

:arrow:https://satkurier.pl/?platformy_cyfr ... 6&id=37565

 

Po co psuć coś co bardzo dobrze się trzyma. Ggrrrrrr.... :o

 

A więc dwie platformy będą tylko z nazwy bo oferta ta sama. Węszę tutaj jakiś spisek, czuję w przyszłości fuzję Premiere Star i Entavio z Premiere. A więc nasuwa mi się wniosek, że to Premiere tutaj chce namieszać i skończyć z bezpłatnym oglądaniem najciekawszych kanałów :?

 

Całe szczęście nie oglądam kanałów Viacom'u, na paczkę "RTL" też rzadziej zwracam uwagę, wolę kanały grupy ProSiebenSat.1 Media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze nie żegnamy tak do końca :) Planowana jest emisja równoległa kanałów niekodowanych i kodowanych MTV i RTL. Myślę, że około rok jeszcze będzie wszystko FTA.

 

Dobrze, że jeszcze nic nie wspominają o Eurosporcie i DSF. Podkreślam - Nie padły jeszcze żadne konkrety co do kodowania kanałów sportowych z Astry 19.2E.

 

Niestety, jednak zaczał się ten gorący okres, w którym oferta programowa Entavio będzie budowana. Kolejne dni mogą przynosić kolejne nieciekawe wieści dotyczące polepszania "ich" oferty. Dlatego też, z większą uwagą czytam niemieckie portale i fora dyskusyjne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa roku zakończyła się dla grupy ProSiebenSat.1 Media bardzo pomyślnie. Obroty wyniosły 1,053 Miliardów Euro. Kto o zdrowych zmysłach będzie zmieniał coś, co bardzo dobrze funkcjonuje. Zawsze myślałem, że to tylko w Polsce liczą się układy i pieniądze, ale za granicą jest chyba podobnie.

 

Wiele gospodarstw domowych w Niemczech odbiera kanały drogą satelitarną. Oglądalność z satelity jest bardzo duża, a to z kolei przekłada się na wpływy z reklam, które są gigantyczne. Dzięki temu, stać "ich" na wykupienie licencji na nadawanie programów poza teren Niemiec. Mało tego, jeszcze na tym zarabiają!

 

W pewnym momencie zaczyna się mieszać SES ze swoim nowym pomysłem (Entavio), mało tego! Pojawia się współpraca razem z Premiere. Platforma tworzy nową platformę. Dzięki temu powstają dwie kolejne sieci cyfrowe telewizji płatnej, które będą posiadały identyczna na początku ofertę programową, tyle, że pod inną nazwą. Paranoja! Jaki jest sens istnienia Premiere Star i Entavio oddzielnie? Żaden! Później tylko dojdzie do fuzji a wreszcie do całkowitego wchłonięcia do Premiere. I tym o to sposobem, Premiere rozbije bardzo rentowny rynek kanałów FTA w Niemczech i wszystko znajdzie się w tej wrednej platformie.

 

Póki co, ProSiebenSat.1 Media nie potwierdziło swojej obecności w nowym projekcie. Jednak jeszcze kilknaście dni temu czytaliśmy w serwisach, że niepewne jest włączenie kanałów od MTV i RTL do Entavio. Bardzo szybko są dementowane kolejne doniesienia, pojawiają się nowe wątki. Myślę, że dzień 29 sierpnia będzie jednym z ważniejszych terminów, kiedy to pojawią się naprawdę konkrety.

 

Nie ukrywam, że przyszłość telewizji satelitarnej należy do płatnych pakietów. Myślę, że za kilka lat w Europie będzie można oglądać tylko kanały religijne i telezakupowe.

 

I choć na samym początku posta przyczepiłem się do zysków jakie mają kanały koncernu ProSiebenSat.1 które nie chcą w to wchodzić, to ta sprawa równie dobrze dotyczy RTL Group. Tylko nie rozumiem jednej sprawy - po co niszczyć coś, co przez lata wykreowało swój wizerunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie "Entavio" pojawiły się dokładne informacje na temat dekoderów oferowanych wkrótce przez tą platformę:

 

:arrow:HUMAX, BLU-FOX CI

:arrow:HUMAX, BLU-FOX S

:arrow:KATHREIN, UFS 535si

 

Początkowo, oferta będzie się składała z trzynastu kanałów, które będą dostępne również w Premiere Star. Są to:

TCM

Cartoon Network

Sat 1 Comedy

Kabel 1 Classic

AXN Deutschland

Kinowelt TV

RTL Living

Animax Deutschland

Playhouse Disney

Toon Disney

Boomerang

MTV Music

NASN

Pakiet będzie cały czas rozbudowywany o kolejne pozycje, o czym już informowano.

 

Abonament miesięczny wyniesie 1,99 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.... Są takie osoby, które znają języki obce... U nas na Górnym Śląsku to akurat byłoby zainteresowanie entavio...

Niestety chyba trzeba będzie pośrednika. Ich założeniem jest ograniczenie dostępu do kanałów na teren Niemiec, nie będą więc chyba sprzedawać abonamentu za granicę... A miała być Europa bez granic, widocznie operatorzy pay-tv jeszcze tego nie wiedzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żart :?::!:

I tutaj trochę pokręciłem :oops: ponieważ sam pakiet Premiere Star od nadawcy Premiere będzie kosztował 13,99 Euro. Ta cena została podana do opinii publicznej juz na początku sierpnia. Chyba czas udać się na dożywotnią emeryturę :?

 

Pakiet Entavio bez kanałów Premiere Star wyniesie właśnie 1,99 Euro. Abonent, który zdecyduje się na dodatkową ofertę Premiere Star zapłaci 18,98 Euro więcej. I to też wydaje mi się nielogiczne. Do tego dochodzi jeszcze jakaś opłata aktywacyjna - 9,99 Euro. Tak więc tanio nie będzie! Kurka, jaka wpadka :oops: Mam nadzieję, że teraz już nic nie pokręciłem. Więcej info>>>

 

 

Tanie?! :shock:

 

Ja zadam trochę inne pytanie dotyczące CN w niemczech. Czy oni już mają oddzielny CN? Czy nadal mają tylko 6 godzinny blok na Kabel1?

Chyba nadal mają blok programowy na KabelEins. CN nadaje obecnie w pakiecie Arena i jest to wersja europejska, która zostanie przejęta przez Premiere Star od 1 września.

 

I jeszcze mała ciekawostka...

Od 4 września, ostatecznie cały pakiet Arena legnie w gruzach, czyli kolejna platforma Pay-TV na tym rynku po easy.tv. ----> źródło: TN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Arena" nie konczy dzialalnosci, tylko przemienia nazwe swoich programow. Tylko nazwa "Arena" zostanie wzieta przed nazwami programow.

 

A na temat "entavio":

Mysle ze sobie kupie takiego dekodera, ale narazie nie bede kupowal karty na zaden pakiet. Niemieckie programy narazie pozostana FTA, tylko dodatkowe funkcje jak "Blucom" beda oferowane zakodowane. A tych funkcji nie potrzebuje.

 

Chociaz niktore kanaly jak np. "S1 Comedy" lub "K1 Classics" by mnie interesowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...