Skocz do zawartości

TV w Niemczech


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat bo nie wiedziałem za bardzo gdzie by o tym napisać :? Proponuję tutaj ogólną dyskusję na temat telewizji w Niemczech, kanałach zarówno FTA jak i tych kodowanych.

 

 

Terra Nova

 

Kanał tematyczny nadający programy popularnonaukowe i podróżnicze jakiś czas temu ogłosił iż zamierza zakończyć nadawanie. Powodem takiej decyzji są problemy finansowe.

 

Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, z dniem 11 lipca kanał Terra Nova zakończył emisję z satelitów Astra 19.2E i HotBird 13.0E. Na ekranach widnieje jedynie plansza z informacją o zakończeniu programu oraz podziękowania widzom za gościnność w ich domach.

 

Żeby tak samo dotrzymywano słowa i uruchamiano nowe stacje w wyznaczonym pierwszym terminie, tak samo jak ma to miejsce w przypadku końca kanałów TV. Bo jak wiemy, z uruchamianiem nowych kanałów to różnie bywa - często program albo nie startuje albo z dużym poślizgiem.

 

 

Wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden fakt. Na moim tunerze w EPG pojawia się program od godziny 16.00, zawartość EPG jest taka sama w przypadku emisji z obydwu satelitów. Zerkam na stronę domową kanału i znajduję jedną ciekawą rzecz: http://terranova.de/tv-programm/tagestipp/

 

Czyżby TerraNova dzisiaj pojawi się ponownie z programem? Ciekawe, wobec tego czekam do 16.00 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w Niemczech, analogowa telewizja satelitarna jest ciągle popularna (o dziwo :shock: ). Ale jeszcze będzie można oglądać te kanały maks 2 lata, potem wyłączą :?

 

@burli, a to jest bardzo możliwe co piszesz :wink: Zresztą za kilka godzin się okaże jaka jest prawda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Niemcy mają zdecydowanie najbogatsza i najlepszą ofertę FTA w Europie. Jakość większości tych kanałów też jest bardzo dobra (porównajcie z włoskimi :wink: ). Wystarczy wymienić takiej niemieckojęzyczne kanały jak:

VOX,Das Vierte, ZDF, Das Erste, DW TV, RTL2, RTL,SUPER RTL, ARTE, 3 Sat, KI.KA, MTV, Viva, Nick, N-TV, EuroNews, Eurosport, Deluxe Music, Tele 5, Sat 1, DSF, Pro 7, Kabel 1.

 

Żaden inny kraj się nie umywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy posiadają dużo dobrych kanałow FTA, nawet takie, za które u nas trzeba płacić.

 

Jakie kanały masz na myśli (niemieckie FTA za które płacimy w Polsce?)

 

 

ile ich zostanie, po uruchomieniu platformy Entavio

 

A masz jakieś konkretniejsze info o Entavio (kiedy startuje, jakie kanały wejdą do niej i przestaną być FTA), bo plotek to już słuchamy od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jovik pewnie chodzi mu o MTV i Eurosport tylko w naszych wersjach językowych.W Niemczech mają je za free ,a u nas trzeba za nie bulić :D
Dokładnie tak, do tej listy dochodzi jeszcze Comedy Central.
Tak absolutnie nie należy porównywać, zresztą to nawet nie są te same kanały.
Eurosport jest ten sam.
A masz jakieś konkretniejsze info o Entavio (kiedy startuje, jakie kanały wejdą do niej i przestaną być FTA), bo plotek to już słuchamy od roku.
Wiem tylko tyle, ile przeczytałem w serwisach, a jeżeli te informacje się potwierdzą, to zostaną zakodowane kanały RTL Group, Viacomu, Eurosport i DSF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jovik pewnie chodzi mu o MTV i Eurosport tylko w naszych wersjach językowych.W Niemczech mają je za free ,a u nas trzeba za nie bulić :D
Dokładnie tak, do tej listy dochodzi jeszcze Comedy Central.

To ja jeszcze dorzucę kilka kanałów:

NICK, KIKA - my mamy kodowany ZigZap

Niemcy mają jeszcze sportowy DSF - u nas brak kanału sportowego FTA.

Gusto.tv -w Polsce o podobnej tematyce jest Kuchnia.tv.

GigaTV - u nas jest Hyper

N24, n-tv, EuroNews, DW - u nas jak na razie nie ma żadnego kanału informacyjnego FTA, za pewne po wakacjach to się zmieni (brawo).

ENTERTAINMENT CHANNEL - my możemy za to pochwalić się kodowanym E!

AutoMoto.tv w Niemczech jest FTA - odpowiednik w Polsce - TVN Turbo jest już kodowany.

Niemcy mają pogodowy TW1 a polacy mają szyfrowany TVN Meteo

RTL, RTL2, Tele5 Niemcy, Pro7 .... - w Polsce w zasadzie wszystkie kanały o takim profilu sa zakodowane, chociażby TVN, Polsat, TV4.

Das Erste, ZDF - w Polsce mamy TVP1, TVP2 (oczywiście szyfrowane).

 

Czy coś umknęło jeszcze mojej uwadze? :roll:

 

edit: dodałem jeszcze dwa brakujące odpowiedniki.

 

 

 

Już po 16:00. TerraNova nie nadaje. :?

Narobiłem sobie nadziei i się zawiodłem. A było wyłączać Onyx. :cry: Teraz już nic nie będzie :(

 

 

 

A masz jakieś konkretniejsze info o Entavio (kiedy startuje, jakie kanały wejdą do niej i przestaną być FTA), bo plotek to już słuchamy od roku.
Wiem tylko tyle, ile przeczytałem w serwisach, a jeżeli te informacje się potwierdzą, to zostaną zakodowane kanały RTL Group, Viacomu, Eurosport i DSF.

Na chwilę obecną możemy spać spokojnie. Ofertę Entavio (albo jak się ta platforma inaczej zwie :roll: ) zasilą kanały tematyczne produkowane przez RTL Group (RTL Living, RTL Crime), kanały grupy ProSiebenSat1 (Sat1 Comedy, Kabel1 Classics), jeszcze jakieś Bomerang, NASN, Kinowelt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie kanały ogólne, tzn. rtl, rlt2, pro7, sat1 i vox nie mówiąc o publicznych (ard i zdf) na pewno pozostaną fta. Natomiast kanały tematyczne jak rtl living już teraz są kodowane. Nic się nie zmieni.

 

Fakt że bogaci Niemcy mogliby w końcu zaopatrzyć się w odbiorniki cyfrowe (50 euro sztuka) i zaprzestać nadawania w analogu, zwalniając transpondery. Ale skoro chcą mieć analog i stać ich na to, to cóż nie możemy im zabronić. I tak 90% domów w Niemczech korzysta z kablówki, z satelity odbierają tylko w nielicznych zapadłych miejscach gdzie jeszcze kabel nie dotarł (jakieś 10 lat temu byłem w malutkiej wiosce w Bawarii może z 15-20 domów i był tam kabel!) i za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 10 lat temu byłem w malutkiej wiosce w Bawarii może z 15-20 domów i był tam kabel!

 

U nas w 40 tyś. (a może i większych miastach) nie ma kabla :D Ja nawet już jest to często tylko no blokach. Jeśli po drugiej stronie ulicy jest duże osiedle domków/szeregów to tam już tylko satka, twierdzą, że im się nie opłaca. Eh, daleko nam mimo wszystko do Zachodu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak 90% domów w Niemczech korzysta z kablówki, z satelity odbierają tylko w nielicznych zapadłych miejscach gdzie jeszcze kabel nie dotarł (jakieś 10 lat temu byłem w malutkiej wiosce w Bawarii może z 15-20 domów i był tam kabel!) i za granicą

Z kablowki tylko korzystaja 49% i z satelity 46%. Nie kazdy chce placic za kablowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja najbardziej żałuję, że nie ma już VIVA ZWEI, lub VIVA PLUS (po zmianie ramówki i nazwy). Choć ten pierwszy miał swój urok :wink: Poza tym brak też MTV 2 POP. Ale faktycznie niemcy maja dobre kanały FTA. Włosi idą na ilość i często ich kanały to bardzo słabej jakości jeśli chodzi o obraz i tematykę oraz prezentowane programy zapchajdziury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablowki tylko korzystaja 49% i z satelity 46%. Nie kazdy chce placic za kablowke.

Nie wiem czy to wiarygodne dane. W niemieckim mieście bardzo rzadko zobaczysz talerz sat. (zresztą trzeba na niego pozwolenia które trudno dostać), chyba że w dawnym DDR. Rzadko widać także zwykłą antenę naziemną. Tylko czasem jadąc przez raczej mniej centralne okolice widać wioskę w której talerz jest na każdym domu, od razu widać że tam nie dociera kabel

 

Inaczej jest w Anglii (gdzie mieszkam), kabel jest mniej rozpowszechniony, tylko w miastach a i to nie wszędzie. Ale nawet tam gdzie jest kabel na większości domów są talerze - tylko że są malutkie i z czarnej siatki, na ścianie trudno zauważyć, a nie 80cm białe lotniskowce z wypier+++nym czerwonym logo cyfry albo jakiegoś sat-serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wiarygodne dane.

Znalazlem ta strona: http://www.agf.de/fsforschung/methoden/empfangsebenen/

Kabel: 54%, Satelita: 42%. Nie ma duza roznice.

 

Mieszkam w miescie i znam duzo ludzi ktore nie chca placic za kabel, bo im jest za drogo. I w starych domach tez rzadko jest kabel.

W niemieckim mieście bardzo rzadko zobaczysz talerz sat.

A ja widze wszedzie. Ale niekiedy sa dobre ukryte i w centrum sa na dachu. I anteny zbiorowe tez sa bardzo popularne i nie zalezne od kablowek.

 

(zresztą trzeba na niego pozwolenia które trudno dostać),

Chyba w Niemczech nie jest gorzej niz na Bialorusi.

Jak masz wlasny dom, to nie potrzebujesz pozwolenia. Tylko jak nie masz swoj wlasny dom to juz moze byc trudniej (z wlascicielem).

 

Rzadko widać także zwykłą antenę naziemną.

W miescie antena nie jest potrzebna, bo wystarczy mala antena domowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodycznie mnie wypunktowałeś :)

Jak bywałem w Reichu w latach 90 to wszystkich miejscach gdzie mieszkałem oglądano tv z kabla. Mieszkałem u faceta na środku tzw. Industriegebiet, postawił sobie tam dom przy swojej firmie, dookoła były same zakłady żadnego innego domu a do miasta ze 3 km i mimo to miał kabel który oczywiście był rozgałęziony do każdego pokoju w domu.

Słyszałem także że w większych miastach władze miejskie zakazały indywidualnych talerzy, na każdą instalację trzeba mieć pozwolenie (nie żeby byli przeciw telewizji ale ze względów estetycznych).

Ale może od tego czasu się zmieniło, Niemcy nieco zbiednieli i zaczęli oszczędzać na opłatach za kablówkę, więc przerzucili się na anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej uwadze umknął jeden ciekawy kanał z 19.2E. Jest nim austriacki kanał sportowy - ORF Sport Plus, dzieli czas antenowy z pogodowym TW1. Lyngsat podaje, że kanał nie jest dostępny drogą satelitarną.

Częstotliwość: tp.115 (12663 H SR=22000 FEC=5/6). Fakt że austriacki ale po niemiecku cuś tam nadają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...