Skocz do zawartości

Golf Channel Polska


ŁukaszS11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy kilkanaście kanałów muzycznych, dziecięcych czy dokumentalnych, a jeden o golfie miałby się nie utrzymać? Pan Sowa za długo robi w biznesie, żeby brać się za coś, co nie ma szansy powodzenia...

 Jest taki kanał na S. niby nic nie pokazują, wszyscy się z nich śmieją a trochę czasu już wytrzymali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłby ktoś tak uprzejmy i nagrał start kanału? Ewentualnie puścił jakieś obrazki. :) Cyfrowego Polsatu nie mam już od miesiąca. :(

 

Kanał o golfie? Hahaha.. Nie, no ciekawe, kto będzie to w Polsce oglądać? Szczerze, w Polsce nie ma takiego dużego zainteresowania na ten sport.

I z tego powodu już nie może być kanału dedykowanemu temu sportowi? Śmieszne argumenty. A o widzów się nie martw. Jeżeli Cyfrowy Polsat poszedł w to od razu, to widocznie też widzi w tym jakąś szansę (czyt. zarobek z prowizji z emisji reklam). A golf nie jest jakimś złym sportem. Jest specyficzny i swoją rzeszą fanów, wielbicieli ma. Tak jak futbol amerykański, baseball czy sporty motorowe. Ty nie będziesz oglądać z pewnością, ale już ktoś inny może sobie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłby ktoś tak uprzejmy i nagrał start kanału? Ewentualnie puścił jakieś obrazki. :) Cyfrowego Polsatu nie mam już od miesiąca. :(

 

I z tego powodu już nie może być kanału dedykowanemu temu sportowi? Śmieszne argumenty. A o widzów się nie martw. Jeżeli Cyfrowy Polsat poszedł w to od razu, to widocznie też widzi w tym jakąś szansę (czyt. zarobek z prowizji z emisji reklam). A golf nie jest jakimś złym sportem. Jest specyficzny i swoją rzeszą fanów, wielbicieli ma. Tak jak futbol amerykański, baseball czy sporty motorowe. Ty nie będziesz oglądać z pewnością, ale już ktoś inny może sobie włączy.

Nie napisałem,że nie będę go oglądać. Akurat sobie jutro go zobaczę, ocenię. 

Może widownię będzie mieć jakąś, ale czy ktoś z telemetrem będzie go oglądać? :) Jak taki kanał jak Motowizja ma cienką widownię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szczerze, w Polsce nie ma takiego dużego zainteresowania na ten sport.

 

W Polsce, z danych, które można znaleźć w sieci, w golfa gra ok. 15 tys. osób, a od 9 lat wydawany jest kwartalnik dla miłośników tej dyscypliny. Więc sądzę, że kanał ma rację bytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje porównanie to też jest poważne bardzo. Tylko, że ile z tych osób to przykładowo starsi emeryci, którzy nie mają siły na jakikolwiek wysiłek fizyczny, czy niemowlęta? Pewnie dużo. Każdy jest inny i każdy ma swoje upodobania. Jedni są fanatykami piłki, inni lubią hokej, a jeszcze inni mają gdzieś po prostu sport. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w Wielkiej Brytanii i Irlandii Sky Sports 4 jest dedykowany głównie golfowi, a we Włoszech Sky Sport 2, czy Sky Sport 3 najczęściej pokazują te rozgrywki. ;)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele sobie po tym kanale obiecuję, bo logo kolorowego pawia to już nie przelewki. NBC zawsze kojarzyło mi się z telewizyjnym topem. Dlatego liczę, że to będzie stacja robiona przez pasjonatów dla pasjonatów, a nie kolejny satelitarny zapychacz rodem z USA. 

 

Trzymam kciuki. Jakimś wielkim fanem golfa nie jestem, ale jeśli kanał będzie zachęcał zamiast odpychać to na pewno nie raz do niego zajrzę. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnik i terener, członek PGA, komentował golf w Canal+.

Nie tylko w Canal+, także w Polsacie, Eurosporcie i w TVP. Chcą go wszyscy. Moim zdaniem świetny komentator golfa.

Edytowane przez Barti
Powielanie grafiki zamieszczonej w cytowanym poście jest zbędne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo NBC przejęło w 2015 r. prawa do turnieju The Open Championship na 12 lat! Poprzednio turniej pokazywało ABC przez 55 lat, a od 2008 r. także ESPN. To pokazuje, jak golf jest popularny w USA. A w Polsce liczę, że także się ta telewizja jakoś przyjmie :)

 

 

Wiele sobie po tym kanale obiecuję, bo logo kolorowego pawia to już nie przelewki. NBC zawsze kojarzyło mi się z telewizyjnym topem.

To tutaj będzie Ci się tylko kojarzyło z NBC, bo kanał należy do kogoś innego, kto sobie kupił jedynie licencję do tej marki, a konkretniej do Golf Zone Sp. z o.o.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. W tym kraju nie dało się utrzymać cotygodniowego magazynu o golfie, a oni robią drogi, licencjonowany kanał w HD. Tylko kto to będzie oglądał?

Ty nie musisz,ja z przyjemnością-zwłaszcza transmisje "live"

 

No cóż.. podobnie jak kolega Power jestem zdania, że komercyjnego sukcesu nie będzie :(

 

Żebyś się :censored: nie zdziwił :mrgreen:

 

Telewizja bardzo niszowa, jak i sport o nikłej popularności. Ale przynajmniej można pochwalić za wejście w dniu premiery do największej platformy w Polsce, od razu w jakości HD, a także z niemałymi prawami i transmisjami na żywo :)

 

Ciekawe tylko KTO będzie to komentował ;)

Oraz czy będzie... STUDIO :lol:

Tak- dokładnie,jeśli się go nie rozumie i nie zna zasad i terminów-ja "The Open" oglądam od pierwszej transmisji(pewnie z 10 lat temu) na PS Sport,też myślałem- co to za atrakcja patrzeć jak ktoś z pół metra trafia do dołka,ale gdy w pierwszej transmisji wytłumaczyli mi "jak chłop krowie na miedzy" zasady,zwyczaje i reguły, to wierz mi,ale "The Open" stał się dla mnie dorocznym świętem.

Mam nadzieję że tak jak wtedy tak i teraz zaczną tłumaczyć zasady i niuanse tego sportu a jak się je zgłębi to zupełnie inaczej się to ogląda.

 

To jakaś znana osoba? Pytam o tego Jacka Personę :)

Jaja sobie robisz czy autentycznie nie kojarzysz tej "Person-(y)" :shock:  :?:

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz czy autentycznie nie kojarzysz tej "Person-(y)" :shock:  :?:

Nie jest fanem golfa, więc tym bardziej nie znam dokładnie żadnej osobistości. Jedynie słyszałem o Tigerze Woodsie, bo gry od EA SPORTS były wydawane pod jego nazwiskiem i afera z nim była oraz jedynie znam nazwisko Rory McIlroy. Bo to o co chodzi mniej więcej w golfie to da się ogarnąć. W GTAV jest mini-gra z tą dyscypliną, więc takie bardzo ogólne zasady były omówione i parę rundek się zagrało. Parę razy też na CANAL+ SPORTach zawiesiłem oko na kilkanaście minut na turniej ;)

 

Sport ciekawy, ale pewnie na dłuższą metę wydaje się nużący. Ale raczej dzieje się w nim więcej, niż w takich szachach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu: 1920x1080, 16:9, ok. 3,91 Mbit/s

Jakość dźwięku: 192 kbit/s, MPEG stereo

 

Niby na razie leci w sumie prosta animacja, mało ruchu, ale z drugiej strony przy golfie jest generalnie mało ruchu na ekranie, więc pewnie to będzie gdzieś w tych okolicach oscylować. Co ważne - jeśli jakość miałaby zlecieć na tym tp., to już zleciała, bo na TESTER także teraz jest emisja, gorzej z bitrate nie będzie. Zresztą nie jest to najmocniej skompresowany HD z tego tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli E! HD też już najpewniej nadaje, ale zobaczymy go sobie dopiero w poniedziałek. Jednak przy niespełna 4 Mbps obrazki może wyglądają jeszcze znośnie/dobrze, to z ostrością może być różnie. Jednak przy golfie są szybsze akcje, jak np. strzelają w piłeczkę i kamera nagle za nią i to z niemałym przybliżeniem. A widoczki przy jakichś turniejach są całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że uruchomienie kanału Golf Channel może być dobrym posunięciem. :roll:

Nie jest to, co prawda, sport popularny w Polsce, ale kanał ten może u nas niejako uzupełnić ofertę kanałów sportowych, bo w większości pozostałych to tylko ta piłka i piłka, tzn. nożna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...