Jump to content

Recommended Posts

oni robią drogi, licencjonowany kanał w HD

Drogi w produkcji i utrzymaniu, czy dla operatorów i abonentów? Jeżeli to będzie dodatkowo płatne to w naszym kraju nie ma szans...

Ja też będę oglądał, ale to jest przecież zbyt niszowy temat moim zdaniem na satelitarny, całodobowy kanał HD.

Rynek i tak to zweryfikuje. Jestem mocno ciekaw wyników oglądalności z CP.

Musisz przyznać że gdybyś z Top Kids,PowerTV, Nuta.TV i Adventure był w Polsat Media to już by dawno wszystko było na sat i na liście w CP ;) Golf Channel będzie w CP bo wybrał Polsat Media i dlatego nie ma problemu z sat i to w HD :)

Ja, po za tym, praw jest sporo dla ESP Masters jest kulą u nogi widziałem świeżą ramówkę. A raczej nc+ nie będzie  się  zabijać o  golfa w nowym przetargu o EGT.

Kulą u nogi? Zarówno 6 jak i 7 kwietnia ponad 3h transmisji na żywo.

Mogliby dać od 20-stej, no ale w sumie jest spoko niedawno patrzyłem to w piątek nic nie było. I dlatego taka opinia, dzięki za info.

Nieźle! No to ładną umowę Cyfrowy Polsat sobie wynegocjował z NBCUniversal. Najpierw E! HD, a teraz Golf Channel.

Emil, przecież to nie tak :) Jakaś firma wykupiła licencję na nazwę i zrobiła wersję polską. Później się dogadywała żeby ktoś ich przytulił :) No i się jakoś dogadali z CP. Polsat niczego z NBC nie negocjował.

@Stars.TV Golf Channel w Polsce jest tak naprawdę dostępny od dawna poprzez Poznański Echostar a teraz po prostu dojdzie Polska ścieżka.

Ale mimo wszystko kanał jest powiązany z NBC.

We Francji Golf Channel nadaje są od lat, bo od września 2010 r. Także na licencji, bo w pełni należy do AB Groupe. W Czechach i na Słowacji także jest na licencji i chyba ta wersja też zadebiutowała u nas, ale tylko w anglojęzycznej wersji: https://satkurier.pl/news/101355/.

Ciekawe czy ta wersja Golf Channel jest gdzieś jeszcze poza Echostar Studio oraz czy polska zastąpi ją z automatu :)

@kunkore No ciekawe czy tak będzie, bo polski Golf Channel ma należeć do spółki jakiejś Sowy, a operowany przez Frame by Frame. A ta wersja co jest obecnie u nas, to chyba ta sama, co u naszych południowych sąsiadów, tyle że po angielsku.

Edited by Emil.1603

@Kunkore, nie. To zupełnie oddzielny kanał, robiony w Polsce i nadawany z Polski.

Coś jak było z Polsat Food Network i Food Network HD. Scripps tworzył polską wersję oddzielnie, a że sobie jacyś mniejsi operatorzy dodali paneuropejską wersję Food Network HD, to już inna sprawa i inny kanał.

@STARSTV, widzę że dobrze poinformowany jesteś, a nie sądzę żeby Cię golf interesował. Czyżbyś wiedział o tym wcześniej z jakichś kuluarów mediowych? :P

Edited by Emil.1603

Widzę sobie NBC zabezpieczyło prawa na wiele krajów, w tym Czechy czy Polskę. Sprawdź też czy we Francji jest to samo czy coś innego ;)

Emil, w golfa nie gram :) A jestem poinformowany bo jeszcze miesiąc temu sytuacja była taka, że to miało być nadawane z mojej serwerowni a my mieliśmy być udziałowcem w projekcie. Na szczęście nie jesteśmy ;)

Kunkore, bo to jest na licencji. Ale kanał jest oddzielny a nie pod wersję angielską podłożone polskie audio. To zupełnie oddzielny fizycznie kanał.

A dlaczego nie jesteście? Projekt nieopłacalny dla Was? ;)

Czyli jaka formalnie spółka jest właścicielem polskiej odsłony Golf Channel? Bo w komunikacie widziałem tylko nazwiska - pana i pani oraz Frame by Frame odpowiadające za operacje (znane z Motowizji czy dystrybucji Romance TV Polska).

No cóż.. podobnie jak kolega Power jestem zdania, że komercyjnego sukcesu nie będzie :(

Telewizja bardzo niszowa, jak i sport o nikłej popularności. Ale przynajmniej można pochwalić za wejście w dniu premiery do największej platformy w Polsce, od razu w jakości HD, a także z niemałymi prawami i transmisjami na żywo :)

Ciekawe tylko KTO będzie to komentował ;)

Oraz czy będzie... STUDIO :lol:

jestem zdania, że komercyjnego sukcesu nie będzie :(

Mamy kilkanaście kanałów muzycznych, dziecięcych czy dokumentalnych, a jeden o golfie miałby się nie utrzymać? Pan Sowa za długo robi w biznesie, żeby brać się za coś, co nie ma szansy powodzenia...

To jakaś znana osoba? Pytam o tego Jacka Personę :)

Edited by Emil.1603

Kanał o golfie? Hahaha.. Nie, no ciekawe, kto będzie to w Polsce oglądać? Szczerze, w Polsce nie ma takiego dużego zainteresowania na ten sport.

Guest Allonso

To jakaś znana osoba? Pytam o tego Jacka Personę :)

Zawodnik i terener, członek PGA, komentował golf w Canal+.

8.jpg

Edited by Barti
Cytowanie treści innego postu umieszczamy nad treścią swojego postu, a nie pod nią. Poprawiono post.