Skocz do zawartości
Bumerang

[CP] Golf Channel Polska

Rekomendowane odpowiedzi

golf_channel_logo.png

W sobotę 18 marca 2017r. startuje Golf Channel Polska, którego założycielem jest wieloletni prezes UPC - Marek Sowa, były prezes Agory i Axel Springer Polska, spędził ostatnie lata, kursując pomiędzy Polską i USA. Zajmuje się głównie inwestowaniem w spółki technologiczne. Jednak jego wielką pasją od lat jest golf, w którego gra na polach golfowych rozsianych po całym świecie. jest współzałożycielem i szefem rady nadzorczej. Jednym z partnerów w przedsięwzięciu jest Katarzyna Terej, prezes spółki, współzałożycielka agencji PR TBT i Wspólnicy. Licencjodawcą Golf Channel jest NBC Sports Group, który dostarczy większość treści do kanału. Będzie dużo sportu, instruktaż i lifestyle.

— Polska to duży europejski kraj, w którym golf był do tej pory mniej popularny niż nawet u naszych najbliższych sąsiadów, takich jak Czechy, Szwecja czy Niemcy. Skokowy rozwój golfa w Polsce jest tylko kwestią czasu, a my pomożemy go rozpropagować — mówi Marek Sowa. Golf Channel Polska będzie dostępny na początek w pakiecie sportowym satelitarnej platformy Cyfrowego Polsatu, co da mu ok. 1,3 mln gospodarstw domowych zasięgu technicznego, oraz w wybranych sieciach kablowych. Spółka planuje podwoić zasięg w ciągu najbliższych dwóch lat.

Na pierwszy ogień pójdzie wywiad Davida Feherty z Donaldem Trumpem, prezydentem USA, entuzjastą golfa i właścicielem kilku ekskluzywnych pól golfowych, oraz transmisja na żywo z turnieju Arnold Palmer Invitational w ramach rozgrywek PGA TOUR, z udziałem najlepszych zawodników świata. Kanał od początku będzie nadawany w języku polskim, w kolejnych miesiącach powstanie również newsowy magazyn golfowy z aktualnościami z Polski. Zaistnieje także w internecie.

— Golf to nie tylko mężczyźni, grają w niego kobiety, dzieci, wielopokoleniowe rodziny. Dla wielu golfistów sport ten jest świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Chcemy go rozpropagować w Polsce jako sport egalitarny, grają w niego zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci — mówi Marek Sowa.

Do wyobraźni Polaków mogą przemówić wielkie pieniądze, które zarabiają zwycięzcy profesjonalnych turniejów golfowych, a które w Polsce do tej pory były kojarzone raczej z piłką nożną lub tenisem. Zwycięzca FedEx Cup, wieńczącego sezon rozgrywek najlepszych golfistów świata, może zgarnąć 11,5 mln USD w jeden weekend. Tiger Woods, golfista, był przez lata najlepiej zarabiającym sportowcem świata. Polska ma już nawet swoją pierwszą golfową sławę. Adrian Meronk, najlepszy polski golfista, jest już w europejskiej lidze zawodowej. Ma dopiero 24 lata.

W Polsce zarejestrowanych jest 23 tys. golfistów (posiadających tzw. zieloną kartę, uprawniającą do gry), w sezonie rozgrywanych jest kilkaset turniejów golfowych. Turnieje najlepszych zawodowców świata to zmagania sportowców w wieku 20-40 lat, przeciętny golfista amator jest ponad 40-letnim mężczyzną, ale średnia wieku szybko spada.

Z danych Facebooka wynika, że w Polsce jest ok. 530 tys. mieszkańców zainteresowanych golfem, ale potencjalna widownia jest jeszcze większa — olimpijskie zmagania golfistów w Rio de Janeiro oglądało w telewizji ponad 2 mln Polaków.

Tylko w Golf Channel Polska kibice będą mogli oglądać transmisje LIVE z PGA Tour, najbardziej prestiżowej serii zawodów golfowych na świecie.

W ofercie programowej Golf Channel Polska znajdzie się również bogata oferta programów szkoleniowych, rozrywkowych i informacyjnych. Golf Channel Polska będzie transmitowany 24 godziny na dobę, w jakości HD, z polskim komentarzem.

Golf Channel Polska będzie 59. kanałem telewizyjnym w portfolio Polsat Media i wejdzie m.in. w skład pakietu sportowego, zawierającego takie kanały jak Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Eurosport 1, Eurosport 2 oraz Extreme Sports Channel.

Sprzedażą czasu reklamowego zajmie się Polsat Media

Źródło: pb.pl, satkurier.pl

Edytowane przez Bumerang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś się orientuje do kiedy prawa do golfa ma Canal+? GCP w przyszłości pewnie będzie próbowało je przejąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Golf Channel ma prawa do cyklu PGA z USA a nc+ ma prawa do PGA European Tour.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie, bo jak były w PS, The Open, czy Ryder Cup to w sobotę i niedziele, często były pokazane z opóźnieniem. Teraz może się to zmienić.

Edytowane przez kocik89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze Eurosport ma do 2018 Mastersa którego daje na zywo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masakra. W tym kraju nie dało się utrzymać cotygodniowego magazynu o golfie, a oni robią drogi, licencjonowany kanał w HD. Tylko kto to będzie oglądał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym kanale będzie oferta rozdrobniona, czyli tzw. resztki :-).

Edytowane przez mateusz14422

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kanał ma ruszyć jutro w południe, parametrów na razie nie mam, ale spodziewam się 10,911 GHz, pol. V (są tam obecnie dwa testy, TESTER i Test 3 i na obydwu jest coś nadawane, na innych testach w CP nie ma żadnej emisji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masakra. W tym kraju nie dało się utrzymać cotygodniowego magazynu o golfie, a oni robią drogi, licencjonowany kanał w HD. Tylko kto to będzie oglądał?

Chociażby ja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, Polsat, Eurosport i nc+ dzielą się wielkimi szlemami ale główne toury mają tylko nc+ i NBC Golf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też będę oglądał, ale to jest przecież zbyt niszowy temat moim zdaniem na satelitarny, całodobowy kanał HD.

Rynek i tak to zweryfikuje. Jestem mocno ciekaw wyników oglądalności z CP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Allonso

Jak sam kiedyś napisałeś, "nad gustami się nie dyskutuje", ja będę oglądał, jakby trzeba było nawet zapłacić np 2 zł to też zapłacę :-) Jeśli są chętni na Twój Adventure to i będą na Golf Channel, sam gram w golfa i snookera więc jestem tym zainteresowany :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja, po za tym, praw jest sporo dla ESP Masters jest kulą u nogi widziałem świeżą ramówkę. A raczej nc+ nie będzie  się  zabijać o  golfa w nowym przetargu o EGT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oni robią drogi, licencjonowany kanał w HD

Drogi w produkcji i utrzymaniu, czy dla operatorów i abonentów? Jeżeli to będzie dodatkowo płatne to w naszym kraju nie ma szans...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też będę oglądał, ale to jest przecież zbyt niszowy temat moim zdaniem na satelitarny, całodobowy kanał HD.

Rynek i tak to zweryfikuje. Jestem mocno ciekaw wyników oglądalności z CP.

Musisz przyznać że gdybyś z Top Kids,PowerTV, Nuta.TV i Adventure był w Polsat Media to już by dawno wszystko było na sat i na liście w CP ;) Golf Channel będzie w CP bo wybrał Polsat Media i dlatego nie ma problemu z sat i to w HD :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja, po za tym, praw jest sporo dla ESP Masters jest kulą u nogi widziałem świeżą ramówkę. A raczej nc+ nie będzie  się  zabijać o  golfa w nowym przetargu o EGT.

Kulą u nogi? Zarówno 6 jak i 7 kwietnia ponad 3h transmisji na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogliby dać od 20-stej, no ale w sumie jest spoko niedawno patrzyłem to w piątek nic nie było. I dlatego taka opinia, dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieźle! No to ładną umowę Cyfrowy Polsat sobie wynegocjował z NBCUniversal. Najpierw E! HD, a teraz Golf Channel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Emil, przecież to nie tak :) Jakaś firma wykupiła licencję na nazwę i zrobiła wersję polską. Później się dogadywała żeby ktoś ich przytulił :) No i się jakoś dogadali z CP. Polsat niczego z NBC nie negocjował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Stars.TV Golf Channel w Polsce jest tak naprawdę dostępny od dawna poprzez Poznański Echostar a teraz po prostu dojdzie Polska ścieżka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi