Skocz do zawartości

Zdjęcie

[CP] Golf Channel Polska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
305 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bumerang

Bumerang

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 262 postów
  • Od: 28 lip 2015

Napisano 17 marzec 2017 - 14:05

golf_channel_logo.png

W sobotę 18 marca 2017r. startuje Golf Channel Polska, którego założycielem jest wieloletni prezes UPC - Marek Sowa, były prezes Agory i Axel Springer Polska, spędził ostatnie lata, kursując pomiędzy Polską i USA. Zajmuje się głównie inwestowaniem w spółki technologiczne. Jednak jego wielką pasją od lat jest golf, w którego gra na polach golfowych rozsianych po całym świecie. jest współzałożycielem i szefem rady nadzorczej. Jednym z partnerów w przedsięwzięciu jest Katarzyna Terej, prezes spółki, współzałożycielka agencji PR TBT i Wspólnicy. Licencjodawcą Golf Channel jest NBC Sports Group, który dostarczy większość treści do kanału. Będzie dużo sportu, instruktaż i lifestyle.

— Polska to duży europejski kraj, w którym golf był do tej pory mniej popularny niż nawet u naszych najbliższych sąsiadów, takich jak Czechy, Szwecja czy Niemcy. Skokowy rozwój golfa w Polsce jest tylko kwestią czasu, a my pomożemy go rozpropagować — mówi Marek Sowa. Golf Channel Polska będzie dostępny na początek w pakiecie sportowym satelitarnej platformy Cyfrowego Polsatu, co da mu ok. 1,3 mln gospodarstw domowych zasięgu technicznego, oraz w wybranych sieciach kablowych. Spółka planuje podwoić zasięg w ciągu najbliższych dwóch lat.

Na pierwszy ogień pójdzie wywiad Davida Feherty z Donaldem Trumpem, prezydentem USA, entuzjastą golfa i właścicielem kilku ekskluzywnych pól golfowych, oraz transmisja na żywo z turnieju Arnold Palmer Invitational w ramach rozgrywek PGA TOUR, z udziałem najlepszych zawodników świata. Kanał od początku będzie nadawany w języku polskim, w kolejnych miesiącach powstanie również newsowy magazyn golfowy z aktualnościami z Polski. Zaistnieje także w internecie.

— Golf to nie tylko mężczyźni, grają w niego kobiety, dzieci, wielopokoleniowe rodziny. Dla wielu golfistów sport ten jest świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Chcemy go rozpropagować w Polsce jako sport egalitarny, grają w niego zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci — mówi Marek Sowa.

Do wyobraźni Polaków mogą przemówić wielkie pieniądze, które zarabiają zwycięzcy profesjonalnych turniejów golfowych, a które w Polsce do tej pory były kojarzone raczej z piłką nożną lub tenisem. Zwycięzca FedEx Cup, wieńczącego sezon rozgrywek najlepszych golfistów świata, może zgarnąć 11,5 mln USD w jeden weekend. Tiger Woods, golfista, był przez lata najlepiej zarabiającym sportowcem świata. Polska ma już nawet swoją pierwszą golfową sławę. Adrian Meronk, najlepszy polski golfista, jest już w europejskiej lidze zawodowej. Ma dopiero 24 lata.

W Polsce zarejestrowanych jest 23 tys. golfistów (posiadających tzw. zieloną kartę, uprawniającą do gry), w sezonie rozgrywanych jest kilkaset turniejów golfowych. Turnieje najlepszych zawodowców świata to zmagania sportowców w wieku 20-40 lat, przeciętny golfista amator jest ponad 40-letnim mężczyzną, ale średnia wieku szybko spada.

Z danych Facebooka wynika, że w Polsce jest ok. 530 tys. mieszkańców zainteresowanych golfem, ale potencjalna widownia jest jeszcze większa — olimpijskie zmagania golfistów w Rio de Janeiro oglądało w telewizji ponad 2 mln Polaków.

Tylko w Golf Channel Polska kibice będą mogli oglądać transmisje LIVE z PGA Tour, najbardziej prestiżowej serii zawodów golfowych na świecie.

W ofercie programowej Golf Channel Polska znajdzie się również bogata oferta programów szkoleniowych, rozrywkowych i informacyjnych. Golf Channel Polska będzie transmitowany 24 godziny na dobę, w jakości HD, z polskim komentarzem.

Golf Channel Polska będzie 59. kanałem telewizyjnym w portfolio Polsat Media i wejdzie m.in. w skład pakietu sportowego, zawierającego takie kanały jak Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Eurosport 1, Eurosport 2 oraz Extreme Sports Channel.

Sprzedażą czasu reklamowego zajmie się Polsat Media

Źródło: pb.pl, satkurier.pl

Użytkownik Bumerang edytował ten post 17 marzec 2017 - 14:06

#2 nix124

nix124

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 101 postów
  • Od: 26 maj 2014

Napisano 17 marzec 2017 - 14:42

Ktoś się orientuje do kiedy prawa do golfa ma Canal+? GCP w przyszłości pewnie będzie próbowało je przejąć.

#3 kunkore

kunkore

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7212 postów
  • Od: 20 paź 2012

Napisano 17 marzec 2017 - 14:49

Golf Channel ma prawa do cyklu PGA z USA a nc+ ma prawa do PGA European Tour.

INEA:
-Super HD PVR-Canal+Select-Internet 500mb
Chłopak i Dziewczyna to normalna rodzina
KKS Lech Poznań

#4 kocik89

kocik89

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1002 postów
  • Od: 06 mar 2013

Napisano 17 marzec 2017 - 15:09

Fajnie, bo jak były w PS, The Open, czy Ryder Cup to w sobotę i niedziele, często były pokazane z opóźnieniem. Teraz może się to zmienić.

Użytkownik kocik89 edytował ten post 17 marzec 2017 - 15:11

#5 kunkore

kunkore

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7212 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:20

Jeszcze Eurosport ma do 2018 Mastersa którego daje na zywo.

INEA:
KKS Lech Poznań

#6 PowerTV

PowerTV

Konto oficjalne

• Konto oficjalne
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 postów
  • Od: 05 gru 2013

Napisano 17 marzec 2017 - 15:22

Masakra. W tym kraju nie dało się utrzymać cotygodniowego magazynu o golfie, a oni robią drogi, licencjonowany kanał w HD. Tylko kto to będzie oglądał?

Grupa MWE Networks

NADAWCA KANAŁÓW: POWER TV HD - ADVENTURE HD - NUTA.TV HD - TOP KIDS HD

PARTNER TECHNICZNY: TVR HD - TO!TV.

www.winnicki.tv

#7 mateusz14422

mateusz14422

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2684 postów
  • Od: 03 maj 2013

Napisano 17 marzec 2017 - 15:23

W tym kanale będzie oferta rozdrobniona, czyli tzw. resztki :-).

Użytkownik mateusz14422 edytował ten post 17 marzec 2017 - 15:24

#8 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 marzec 2017 - 15:23

Kanał ma ruszyć jutro w południe, parametrów na razie nie mam, ale spodziewam się 10,911 GHz, pol. V (są tam obecnie dwa testy, TESTER i Test 3 i na obydwu jest coś nadawane, na innych testach w CP nie ma żadnej emisji).

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#9 kunkore

kunkore

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7212 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:26

W tym kanale będzie oferta rozdrobniona, czyli tzw. resztki :-).

jeśli dla Ciebie taka oferta to resztki to ja nie wiem co to znaczą resztki

http://www.pgatour.c...s/schedule.html

INEA:
KKS Lech Poznań

#10 SatZnawca

SatZnawca

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Od: 21 wrz 2016
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 marzec 2017 - 15:28

Masakra. W tym kraju nie dało się utrzymać cotygodniowego magazynu o golfie, a oni robią drogi, licencjonowany kanał w HD. Tylko kto to będzie oglądał?

Chociażby ja :)

#11 kunkore

kunkore

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7212 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:29

NC+ ma prawa do European PGA a NBC Golf do pozostałych.

INEA:
KKS Lech Poznań

#12 mateusz14422

mateusz14422

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2684 postów
  • Od: 03 maj 2013

Napisano 17 marzec 2017 - 15:31

jeśli dla Ciebie taka oferta to resztki to ja nie wiem co to znaczą resztki
http://www.pgatour.c...s/schedule.html

Miałem na myśli to, że część praw ma Polsat,Eurosport i nc+.

Użytkownik mateusz14422 edytował ten post 17 marzec 2017 - 15:32

#13 kunkore

kunkore

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7212 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:32

tak, Polsat, Eurosport i nc+ dzielą się wielkimi szlemami ale główne toury mają tylko nc+ i NBC Golf.

INEA:
KKS Lech Poznań

#14 PowerTV

PowerTV

Konto oficjalne

• Konto oficjalne
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 postów
  • Od: 05 gru 2013

Napisano 17 marzec 2017 - 15:34

Ja też będę oglądał, ale to jest przecież zbyt niszowy temat moim zdaniem na satelitarny, całodobowy kanał HD.

Rynek i tak to zweryfikuje. Jestem mocno ciekaw wyników oglądalności z CP.

Grupa MWE Networks

NADAWCA KANAŁÓW: POWER TV HD - ADVENTURE HD - NUTA.TV HD - TOP KIDS HD

PARTNER TECHNICZNY: TVR HD - TO!TV.

www.winnicki.tv

#15 Gość_Allonso_*

Gość_Allonso_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 17 marzec 2017 - 15:35

Jak sam kiedyś napisałeś, "nad gustami się nie dyskutuje", ja będę oglądał, jakby trzeba było nawet zapłacić np 2 zł to też zapłacę :-) Jeśli są chętni na Twój Adventure to i będą na Golf Channel, sam gram w golfa i snookera więc jestem tym zainteresowany :-)

#16 kocik89

kocik89

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1002 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:42

Ja, po za tym, praw jest sporo dla ESP Masters jest kulą u nogi widziałem świeżą ramówkę. A raczej nc+ nie będzie  się  zabijać o  golfa w nowym przetargu o EGT.

#17 KENZO

KENZO

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 707 postów
  • Od: 05 sty 2009

Napisano 17 marzec 2017 - 15:44

oni robią drogi, licencjonowany kanał w HD

Drogi w produkcji i utrzymaniu, czy dla operatorów i abonentów? Jeżeli to będzie dodatkowo płatne to w naszym kraju nie ma szans...

Dołączona grafika

#18 kocik89

kocik89

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1002 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:50

Kanał będzie na test 3 widzę logo

#19 SatZnawca

SatZnawca

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Od: 21 wrz 2016
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 marzec 2017 - 15:51

Ja też będę oglądał, ale to jest przecież zbyt niszowy temat moim zdaniem na satelitarny, całodobowy kanał HD.
Rynek i tak to zweryfikuje. Jestem mocno ciekaw wyników oglądalności z CP.

Musisz przyznać że gdybyś z Top Kids,PowerTV, Nuta.TV i Adventure był w Polsat Media to już by dawno wszystko było na sat i na liście w CP ;) Golf Channel będzie w CP bo wybrał Polsat Media i dlatego nie ma problemu z sat i to w HD :)

#20 kunkore

kunkore

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7212 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 16:00

Ja, po za tym, praw jest sporo dla ESP Masters jest kulą u nogi widziałem świeżą ramówkę. A raczej nc+ nie będzie  się  zabijać o  golfa w nowym przetargu o EGT.

Kulą u nogi? Zarówno 6 jak i 7 kwietnia ponad 3h transmisji na żywo.

INEA:
KKS Lech Poznań