Jump to content

NoMedia - magazyn komentatorski SAT Kuriera


Recommended Posts

Mam wrażenie, że pan Sulisz w jednym i tym samym garniturze pracuje, śpi, wręcza statuetki na SAT Kraku a od teraz prowadzi NoMedia :D

A na poważnie: nie wygląda zbyt dobrze taki odzieżowy "rozstrzał". Ty Konradzie na luzie natomiast pan Janusz pozapinany pod szyję. Razi w oczy. Warto też pomyśleć czy nie lepiej zainwestować w jakiś montaż zamiast nagrywania ciągłego. Lepiej by się oglądało coś, co zostało przeszlifowane. Natomiast merytorycznie bardzo dobrze, tu nie można mieć raczej większych zastrzeżeń ;)

Link to post
Share on other sites

Z poślizgiem daję znać - to jest właśnie to co zapowiadałem w wątku wideotestów. Na razie to bardziej taki eksperyment. Przygotujemy kilka odcinków pilotażowych i zobaczymy, czy taka forma ma sens ;)

 

Idea z rozjazdem ubrań była celowa - w ogóle to chodziło o to, żebyśmy byli jakby naprzeciw siebie z odmiennymi poglądami i się ścierali. Wyszło jak widać nie do końca jak w planie ;) Montaż jest zainwestowany - nie składaliśmy tego my, tylko zewnętrzna firma, ale znowu ideą było mało cięcia, bo nie ukrywam, że inspiracją były takie rozmowy swego czasu tworzone przez ekipę Antyweb, gdzie dwie osoby po prostu luźno rozmawiają tak, jak to się robi na co dzień o bieżących sprawach. Możliwie naturalnie. Z naturalnością też jest to do podciągnięcia, bo widać, że stres unosi się w powietrzu, ale z drugiej strony powiem, że zrobiliśmy to kompletnie z marszu, bez większych prób (bo chodziło o to, żeby nie planować co się powie, pogorszyłoby to efekt) i za pierwszym podejściem.

 

Wpadki są, ale przecieramy szlaki, zobaczymy czy ten magazyn wejdzie na stałe. Jeśli się spodoba, to tak i byłby gdzieś mam nadzieję co 2 tygodnie. Odcinki docelowo będą krótsze.

Link to post
Share on other sites

Idea z rozjazdem ubrań była celowa - w ogóle to chodziło o to, żebyśmy byli jakby naprzeciw siebie z odmiennymi poglądami i się ścierali. Wyszło jak widać nie do końca jak w planie ;) Możliwie naturalnie. Z naturalnością też jest to do podciągnięcia, bo widać, że stres unosi się w powietrzu, ale z drugiej strony powiem, że zrobiliśmy to kompletnie z marszu, bez większych prób (bo chodziło o to, żeby nie planować co się powie, pogorszyłoby to efekt) i za pierwszym podejściem.

Jeżeli tak, to musiałby być na luzie ktoś dużo młodszy  :mrgreen:  i/lub powinien być ramowy scenariusz w punktach.

 

W opisie na YT i na stronie powinien być plan programu wraz z tym, o czym się mówi od danej do danej minuty.

 

 

Montaż jest zainwestowany - nie składaliśmy tego my, tylko zewnętrzna firma, ale znowu ideą było mało cięcia, bo nie ukrywam, że inspiracją były takie rozmowy swego czasu tworzone przez ekipę Antyweb, gdzie dwie osoby po prostu luźno rozmawiają tak, jak to się robi na co dzień o bieżących sprawach.

To akurat plus - powinno być mało cięć, wk :censored:  mnie youtuberzy, którzy co chwila robią cięcie.

Edited by kisiel95
Link to post
Share on other sites

Sama formuła tego magazynu jest ciekawa, bo do merytorycznej części nie ma się co czepiać. Jeżeli chodzi o kwestie wizualne to ewentualnie można by pomyśleć nad jakimiś blokami - jinglami, które by oddzielały każdy segment odcinka (np. 5 głównych tematów, po których jest kilka sekund oddechu dla wszystkich :P )

Ten kontrast wizerunkowy o którym pisał Peter wyżej w pewnym sensie jest do zniesienia, aczkolwiek lepiej chyba przyjąć jedno konkretne założenie - albo na luzie albo bardziej oficjalnie. ;) Nawiasem mówiąc, koszula zawsze jest spoko. :D:)

Nie wiem - nie padło to w materiale - jak systematycznie będą pojawiać się nowe odcinki* - czy raz na tydzień, czy co dwa tygodnie w poniedziałki o 9 rano etc.? Chodzi o wyrobienie wśród widzów pewnego rodzaju nawyku oczekiwania na nowy materiał. Inna sprawa to większa możliwość interakcji widzów z tematami podejmowanymi przez Panów. Tzn. załóżmy odcinek jest w poniedziałek, więc w czwartek/piątek zapodajcie np. tutaj w tym temacie krótkie założenia tematyczne - o czym będziecie rozmawiać - żeby forumowicze mogliby się do tego odnieść, kilka najciekawszych spostrzeżeń moglibyście zacytować, skomentować i skonfrontować własne spojrzenie na daną sprawę z danym komentarzem danego usera. Taka zajawka oczywiście też powinna znaleźć się gdzieś w poscie na Facebooku. Im większe audytorium, tym więcej ciekawych (domniemywam :D ) opinii. :)

 

* Szef napisał o odcinkach co dwa tygodnie. OK. Czasowo nie było najgorzej, ale taki format publicystyczny byłby optymalny w okolicach 20-22 minut. ;)

Na razie to tyle spostrzeżeń. Jest potencjał, bo taka fachowa "publicystyka" jest nam również potrzebna. :)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że tak odpowiadam z poślizgami, ale deadline na głowie i robię tysiąc rzeczy na raz ;) Ale czytam, zbieram, dziękuję za wszystkie pomysły no i tak:

 

W opisie na YT i na stronie powinien być plan programu wraz z tym, o czym się mówi od danej do danej minuty.

 

Słuszna uwaga, dodane i będziemy tego pilnować przy kolejnym odcinku :)

 

Sama formuła tego magazynu jest ciekawa, bo do merytorycznej części nie ma się co czepiać. Jeżeli chodzi o kwestie wizualne to ewentualnie można by pomyśleć nad jakimiś blokami - jinglami, które by oddzielały każdy segment odcinka (np. 5 głównych tematów, po których jest kilka sekund oddechu dla wszystkich :P )

Mam podobne odczucie, przeanalizujemy to do kolejnego odcinka, wrzucę to pod dyskusję, gdy będziemy go przygotowywać :)

 

Nie wiem - nie padło to w materiale - jak systematycznie będą pojawiać się nowe odcinki* - czy raz na tydzień, czy co dwa tygodnie w poniedziałki o 9 rano etc.? Chodzi o wyrobienie wśród widzów pewnego rodzaju nawyku oczekiwania na nowy materiał.

To dopisałem później ;) Wstępny plan jest właśnie co 2 tygodnie, ale jeszcze będziemy nad tym dyskutować - zależy od ilości wyświetleń i ostatecznie podejmiemy decyzję po zakończeniu serii pilotażowej. Zgadzam się, że regularność byłaby wskazana i zwrócę na to uwagę. Ten odcinek pojawił się we wtorek, ale będziemy celować właśnie w poniedziałki - początek tygodnia i przy okazji nowy materiał. Zobaczymy jak to wyjdzie i co z tego wyjdzie ;)

 

Inna sprawa to większa możliwość interakcji widzów z tematami podejmowanymi przez Panów. Tzn. załóżmy odcinek jest w poniedziałek, więc w czwartek/piątek zapodajcie np. tutaj w tym temacie krótkie założenia tematyczne - o czym będziecie rozmawiać - żeby forumowicze mogliby się do tego odnieść, kilka najciekawszych spostrzeżeń moglibyście zacytować, skomentować i skonfrontować własne spojrzenie na daną sprawę z danym komentarzem danego usera. Taka zajawka oczywiście też powinna znaleźć się gdzieś w poscie na Facebooku. Im większe audytorium, tym więcej ciekawych (domniemywam :D ) opinii. :)

To myślę jest fajny pomysł, też do rozważenia, chociaż też myślę, że ogólnie moglibyśmy np. mówiąc o abonamencie skorzystać z już istniejących opinii na forum i zacytować kogoś z zaskoczenia ;)

 

Dzięki za komentarze, dodatkowo z portalu wyszła słuszna uwaga, że na ekranie mogłyby się pojawiać przy prezentacji sprzętu jakieś podstawowe informacje o nim, w tym model, czego zabrakło w dyskusji (teraz jest to w opisie wideo) - to także do rozważenia ;)

Link to post
Share on other sites

Aha, bo dyskutujemy w tym temacie, a nikt nie zapodał linku do pierwszego odcinka. :P

Zakładam, że większość z nas zagląda na główną Satkuriera, ale na pewno są forumowicze, który tej praktyki nie czynią, więc dla porządku:

Link to post
Share on other sites

Ja bym jedyne, co mógł zasugerować to czerpanie dobrych wzorców z podobnych programów, czyli nieistniejącego programu "Gap się", czy z obecnie tworzonego radiowego programu pt. "Medialni". Może tutaj znajdziecie jakieś podpowiedzi i pomysły, co do tworzenia audycji o mediach.

Link to post
Share on other sites

NoMedia to naprawdę ciekawa idea. Oglądałem pierwszy odcinek i jak na debiut programu wyszło naprawdę nieźle. Choć myślę, że jeszcze sami do końca nie wiecie jak to wszystko będzie jeszcze wyglądać, przebiegać i w którą stronę to pójdzie. Wiadomo, że tego typu programy wymagają czasu żeby się wzajemnie dotrzeć i żeby wszystko dookoła się dotarło, ale to tylko kwestia czasu. Jeśli mógłbym coś zasugerować to... może jakiś gość specjalny? Ktoś z branży, ktoś będący blisko czegoś co obecnie jest na czasie? Moglibyście mu poświęcić pół programu na przykład. Teraz tylko kwestia jak wyglądałaby taka rozmowa? Czy byłby to jakiś zbiór pytań z waszej strony do niego czy może luźna rozmowa całej trójki nt. bieżących spraw, newsów jak w programie Filmwebu pt. "Movie się". Nie musi to być ktoś znany, byle tylko miał głowę na karku, wiedzę i gadane. 

Link to post
Share on other sites

Tak - pomysł z gośćmi z branży to dobra idea, odnotuję to i przekażę, dzięki :)

Kolejny odcinek wrzucimy przypuszczalnie na początku kwietnia i nagramy po nim jeszcze jeden no i zrobi się podsumowanie, czy idziemy w to na poważnie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli nie wydarzy się coś nieprzewidzianego, to dziś ok. 13:00 nagrywamy odcinek 2, premiera w przyszłym tygodniu.

 

Wstępny plan tematów:

 

Media

- Cyfrowy Polsat zwraca uwagę KRRiT na piractwo online

- wzrost platform DTH, coraz wolniejszy, ale nadal widoczny - blisko nasycenia rynku?

- WP modyfikuje ramówkę, redukuje ekipę, zmiany w kierownictwie, prezes WP przyznaje, że wyniki nie są zadowalające

- nowy SAT Kurier 3-4/2017 już w kioskach :)

 

Satelity

- Insight UHD w Skylink

- coraz bliżej 5 kwietnia i zmiany w emisji kanałów TVP

- pozycja 23,5°E robi się interesująca z punktu widzenia fanów polskich stacji radiowych - ESKA

 

Nowości sprzętowe

- jeśli zdążą dotrzeć (są w drodze), to będą pokazane GigaBlue HD X2 i HD X3, pojawi się zapowiedź dwóch modeli UHD od GigaBlue (nie zdążyły, dotarły zaraz po nagraniu, ale nie uciekną - do kolejnego odcinka będą w sam raz ;) )

- antena Hirschmann FESAT 120K alu (wycofane)

- nowe LNB Televesa, już nie żółte - quad SPU44EN

- ciekawa "konfigurowalna" antena naziemna Emme Esse Uni-Line 560HVD UHF+VHF (wycofane)

- może parę słów o Monoblocku Triple od Opticuma na 3 pozycje sat

 

Być może pojawi się pierwszy krótki materiał poradnikowy - byłby wpleciony między bloki jako chwila oddechu. Zależy jak wyjdzie z czasem, bo mamy tylko jakieś 2 godziny na nagranie wszystkiego (zabrakło czasu). Lista tematów jest szersza niż to co się pojawi docelowo - wyrzucimy co nam się nie dopasuje ;) Można na szybko komentować, może coś z Waszych opinii zdążymy uwzględnić ;)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ap ropo abonamentu RTV. Gdyby dali porządne kanały droga satelitarna tak jak jest to na satelicie niemieckiej czy brytyjskiej to każdy z chęcią płaciłby abonament.U nas to jeszcze trochę i mango nawet zakodują.Zero meczy FTA itd. a popatrzcie na zagraniczne kanały.

 

Pozdrawiam 


To tak nawiązując do pierwszego odcinka. Sam program fajny.Podoba mi się.Oby tak dalej:-)

Link to post
Share on other sites

@Mr. Orbita, szczerze mówiąc to dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że Ty to nie Ty. Znaczy się nie wiem co mi się ubzdurało, ale przez cały ten czas odkąd jestem tu na forum myślałem, że pod Twoim nickiem kryje się Pan Janusz Sulisz  :wink:

 

BTW. Tak z ciekawości to czy redaktor naczelny ma tutaj jakiś profil na forum? 

 

PS. Fajny odcinek. Podoba mi się ten lekki nieład dookoła, telewizory, jakieś branżowe pudła, sprzęt na stole, czuć swojski satelitarny klimat. Tak trzymać. Bałem się, że zamkniecie się w jakimś sztucznym, komputerowo utworzonym studiu i czar z fajnego programu pryśnie. Póki co jest miło, kameralnie. Lubię to!  

Link to post
Share on other sites

Ten sprzęt to akurat taki se, szczególnie w drugim odcinku, bo się człowiekowi przykro robi, że sam nie może się tym pobawić :mrgreen: Mi też się podoba, szczególnie temat poszczególnych pozycji czy też transponderów, aż szkoda, że nie poruszyliście tematu dosyłów TVP przy okazji 23.5E.

Link to post
Share on other sites

Oglądnąłem odcinek nr 2 i powiem że i Mr. Orbita i p. Janusz poczuli wiosnę. Orbita na głowie, zaś red. Sulisz w swoim już niesztywnym ubiorze. ;) Tak trzymać! Btw. Konrad, fajna koszulka! :)

 

Nie miałem sposobności zapoznania się z tematami wcześniej (niestety) to zaprezentuje swoje trzy grosze "post factum".

 

Cyfrowy Polsat wydając to oświadczenie ws. abonamentu ma przede wszystkim na uwadze swój własny interes, ponieważ abonament abonamentem - OK - ale wymaganie od operatorów płatnych platform cyfrowych danych własnych abonentów w celu usprawnienia i sprawdzenia kto płaci, a kto nie płaci abonamentu RTV to strzał we własną piętę. Piętę operatora. Podważy ona zaufanie dotychczasowych i potencjalnych klientów do Polsatu, który to mógłby "sprzedać" te dane dalej. Innymi słowy, jest to dla CP i innych satelitarno-kablówkowych stworów po prostu utrata abonentów i wpływów.

Pan Janusz mówił o satkurierowym spojrzeniu na abonament. No fajnie, ale to się odnosi w jakiejś mierze do widzów zaopatrzonych w anteny satelitarne i dekoderki lub i już wbudowane TV z tunerem satelitarnym (a tu sama karta nie pomogłaby, potrzebny jeszcze moduł :P ), to jednak powinniśmy się skupić bardziej na widzu odbierającym TV tylko przez DVB-T... Ten pomysł z kartą w zasadzie miał już swój czas - przeDVBtowy, gdy analog powoli konał, a cyfrowa telewizja naziemna opornie do nas wchodziła. Dołączenie Sportu i Seriali do powszechnego odbioru przez 8-kę, mogłoby być pewnym impulsem i argumentem do rzetelnego opłacania należności radiowo-telewizyjnych. Swoją drogą, osoby płacące abonament i zarejestrowane na tvp.pl w Strefie Widza mają dostęp do wszystkich treści TVP przedpremierowo i wielu archiwów. No ale tak, to Internet... :)

Fajnie, że poświęciliście chwilkę na sprawę zapomnianych ostatnio monoblocków. Ostatnio szukałem HB+A na 3 wyjścia, ale najczęściej można spotkać single, twiny, no i coraz popularniejsze (chyba) stają się te quadowe. Ja pisałem o 3 wyjściach niezależnych, ponieważ kilka ładnych lat wstecz znajomy instalator pytał się dokładnie, znając dość dobrze nasz rodzinny metraż, czy aby na pewno chcemy monoblocka twina czy może na trójkę wyjść... ;)

Co do UHD to mam wrażenie, że na świecie to jest coś w okolicach premium, ale takiego realnego dostępnego, a u nas UHD to chwilowy kaprys określonego nadawcy. Bo test z reguły i nazwy jest nie jest formą trwałą. ;)

 

Tyle wrażeń na dziś. Nie wiem kiedy nowe wideo - czy za tydzień w piątek, czy za dwa tygodnie w poniedziałek, ale mała prośba do Mr. Orbity. Proszę, publikuj zajawkę ciut wcześniej, aniżeli kilka godzin przed nagraniem. :) Wiem i rozumiem wszystko, ale czasem dobrze jest się przespać z tematami, by te uleżały się w głowie widza. ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarze ;)

 

@Project_ALF

 

Red. Naczelny jest - ma konto oficjalne pod swoim imieniem i nazwiskiem ;) Z uwagi na sporą ilość pracy nie zagląda zbyt często, ale jest ;)

Co do studia, to jest to z premedytacją - też nie chciałem wirtualnego studia - jednak w wielu przypadkach wygląda to komicznie lub badziewnie ;)

 

@emirates

 

Faktycznie TVP umknęło, zresztą też parę innych kwestii, np. przy wspominaniu o WP chciałem napomknąć, że zderzamy się też z innym problemem - nadmiaru kanałów TV i mówi się o tym po cichu w branży od dawna. Wiem, że może to z początku szokować, ale poddaję pod rozwagę, że wykopałem starą ulotkę CYFRY+ sprzed gdzieś 13-14 lat i tam w najwyższym pakiecie kanałów płatnych było ok. 20, reszta na ulotce to były FTA, a jednak mimo tego było co oglądać. Ilość stacji doprowadziła do mnożenia się powtórek, kupowania niskiej jakości treści oraz rozdrobnienia tortu reklamowego, co z kolei sprawia, że wielu mniejszych nie bardzo stać na spektakularne inwestycje w ramówkę i na zawsze pozostaną w niszy. Oczywiście to tylko moje przemyślenie ;)

 

Mam wrażenie, że w tym odcinku narzuciliśmy sobie za dużo tematów na zbyt mało czasu i doprowadziło to do zbyt szybkiego skakania po wątkach - takie mam odczucie, może się mylę. W każdym razie wrzuciłem to już pod dyskusję i do kolejnego wydania nieco zredukujemy ilość wątków na odcinek, żeby jednak dało się każdy z poruszanych tematów możliwie wyczerpać, a nie tylko liznąć/napomknąć ;)

 

@pierścień

 

Wiosna, wiosna ;) Z dłuższymi włosami wyglądałem jednak źle, więc wpadłem pod kosiarkę ;) A co do koszulki to ciekawa historia - to jeden z kilku projektów nowych oficjalnych koszulek magazynu. Na razie jest tylko jedna sztuka, może pojawią się docelowo dla zainteresowanych do nabycia - co jakiś czas wracamy do tego pomysłu ;)

 

Z TVP i pomysłem kart to słuszna dygresja, oczywiście karty mogłyby ratować tylko sytuację na satelicie, w DVB-T gdy sprzęt FTA jest już tak szeroko rozpowszechniony to wprowadzanie teraz rozwiązania płatnego to niewykonalna koncepcja.

 

Kolejne wideo postaram się zapowiedzieć z większym wyprzedzeniem, będzie to ostatni odcinek serii pilotażowej i po nim zapadnie decyzja co dalej i czy wchodzimy w to na pełną parę, uwzględniając regularność publikacji itp. ;)

Link to post
Share on other sites

Mi w tym programie podoba się to, że jeden z prowadzących z wyglądu przypomina... Davida Guettę. :)
 

Edited by Mr. Orbita
Wycięta powtarzająca się uwaga - już raz to pisałeś - nie spamuj w kółko.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najpewniej jeszcze w tym tygodniu.

 

Wstępna lista tematów (część z tego może wylecieć, bo za dużo):

 

MEDIA
- ciąg dalszy telenoweli pod tytułem "abonament RTV" - prośba o pomoc KE od operatorów kablowych
- E-Sport TV poszerza zasięg, popularność e-sportu w TV rośnie
- Zee One wchodzi do Polski - czy znajdą się fani Bollywoodzkiej kinematografii?
- Disco Poland w TVP, disco polo w Dancing With The Stars na Polsacie - disco polo cieszy się aż taką popularnością, czy to trochę nakręcane?
 
SATELITY
- STARS.TV zmienia transponder, miesiąc na aktualizację parametrów w odbiornikach
- koniec TVP Info w SD na satelicie, przypomnienie o zmianach w maju - TVP ABC i TVP Historii
- ciekawostka: IR Cama TV 3 - futbol za darmo z 13°E, ale zobaczymy jak długo...
- 213 HD z 23,5°E - to legalny kanał sportowy, ale już nie tak ciekawy, pokazuje jednak, że jak się chce, to się da nadawać sportowy kanał FTA - na Słowacji, w Czechach, w Niemczech jest Sport 1, we Włoszech Rai Sport, a u nas nic
 
SPRZĘT
- karty TBS z DVB-S2X

EDIT: Okazało się, że jedynym dobrym terminem do nagrania pasującym wszystkim był dzień dzisiejszy - wtorek, więc poszło ;)

51200.jpg

 

Sprzęt firmy PRO-ELAB - we współpracy z PRO-ELAB powstaje NoMedia ;)

 

51201.jpg

 

Premiera koło czwartku ;)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że na YT jest generalnie bardzo dużo treści, a to specyficzna branża, wąskie zainteresowanie - pewnie nie ma za dużego zapotrzebowania na coś takiego. Na razie oglądalność jest taka:

Odc. 1 - 2119

Odc. 2 - 1299

 

Dla porównania news o Polskim Radiu na portalu w 2 dni - 4340 odsłon, a ilość czasu na jego przygotowanie była oczywiście dużo mniejsza (i koszt przygotowania mniejszy).

 

Dlatego trzeba będzie przemyśleć sens - jak pisałem wcześniej po 3 odcinkach pomyślimy w jakim kierunku z tym pójść ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...