Jump to content
mpotasznik

Odbiorniki Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Nie rozumiem tego. Wymieniłem dekoder, podpialem pod instalacje gdzie podpięty główny dekoder evobox pvr, zaktualizowałem soft i dalej evobox lite nie łączy się bezprzewodowo z siecią, podczas gdy pvr się łączy bez problemu. Juz ręce opadają, co jest przyczyną? Czy lite nie chce współpracować z routerem z sieci Orange? 

16 minut temu, kropka79 napisał:

Czy lite nie chce współpracować z routerem z sieci Orange? 

Może tak być - zwłaszcza jeśli zmieniałeś jakoś konfigurację WiFi w tym routerze - ale to byłby dość wyjątkowy przypadek.
Spróbuj  może zrobić w komórce na chwilę access pointa i zobacz czy potrafi się połączyć. 

Jak będzie się łączył bez problemów i rzeczywiście masz zmienioną konfigurację WiFi na routerze to możesz spróbować przywrócić domyślne ustawienia na routerze Orange [gdybam].

Z drugiej strony te nowe Evoboxy (IP i Stream) nie lubią jak dookoła jest bardzo dużo widocznych sieci 2.4GHz i łączą się z nowo wybraną siecią widocznie gorzej i wolniej (jak już załapią profil to kolejne łączenia są bezproblemowe). Na 5Ghz jest zwykle lepiej.

Posted (edited)

Z jednym Lite miałem to samo. Wyłącz w nim sieć, zrób ustawienia fabryczne, zaktualizuj soft i wtedy podłącz.

Edited by paskud

Wszystko to było robione. Uzyskałem na infolinii info ze lite nie współpracuje z pasmem 5ghz,wiec wyłączyłem je w routerze Orange i co z tego jak z pasmem 2,4ghz też się nie łączy. A z hotspotem w telefonie tak. 

Ewidentnie jest jakiś problem z łączenie lite z funboxem. 

Cóż pozostaje odstąpienie od umowy. Cp robi [beep] jakich mało a nie dekodery

Posted (edited)

Witam, przepraszam jeśli pisze w złym wątku ale czy może ktoś potwierdzić że jakość sygnału na poziomie 78-82% na TVN to dobry wynik? Zmieniłem antenę ze standardowej 70 na 100 z Inverto i powiem szczerze że myślałem że będzie jeszcze lepiej :P Konwerter to też Inverto Unicable z CP. Monter który to ustawiał powiedział że jest dobrze ale wolę zapytać.

Edited by azspider

Podaj lepiej wartość SNR, bo w procentach każdy model TV czy dekodera różnie pokazuje 🙂 U siebie na Evobox PVR (antena ~78cm) mam w bezchmurny dzień około 15dB SNR =100% pasku jakości na transponderze TVNu (11508Mhz) :)

W dniu 23.08.2019 o 21:09, azspider napisał:

Witam, przepraszam jeśli pisze w złym wątku ale czy może ktoś potwierdzić że jakość sygnału na poziomie 78-82% na TVN to dobry wynik? Zmieniłem antenę ze standardowej 70 na 100 z Inverto i powiem szczerze że myślałem że będzie jeszcze lepiej :P Konwerter to też Inverto Unicable z CP. Monter który to ustawiał powiedział że jest dobrze ale wolę zapytać.

Witam. Takie parametry umożliwiają swobodny odbiór kanałów. Minimalne procentowe wskazanie to 65%. Dodatkowo poinformuję, że programy z grupy TVN posiadają słabszy sygnał z transpondera. 

To dlaczego CP nie oferuje anten o większej średnicy żeby zapewnić warunki dla kanałów TVN?

Ta jasne.😂Do prawidłowego odbioru jak i wybranych konwerterów wymagane są  minimum 80 a w CP jak jest antena?

To faktycznie przy 70 zapas sygnału na wschodzi kraju czy przy gorszej pogodzie jest😂 

• Upvote 1

To ciekawe dlaczego konkurencja oferuje 80 skoro 70 rzekomo wystarczą. Zawsze to pewne oszczędności. Nie oszukujmy się - te wszystkie wpisy o problemach z odbiorem na fb CP dotycza w głównej mierze problemów z kanałami TVN. Nie widziałem żeby abonenci nc+ się żalili. Może są bardziej precyzyjni. Trudno wytłumaczyć klientowi, że jedne kanały chodzą super przy takim ustawieniu a inne na granicy minimalnej jakości

Dlatego najlepiej jest antenę kupić na własną rękę, a nie brać tych maluszków co oferuje Cyfrowy Polsat. :)

Tylko większość nieświadomych myśli że w zupełnosci wystarczy to co oferuje operator.

Posted (edited)

A więc tak - sprawdzałem jeszcze raz i SNR na TVN jest koło 14 (jakość 85-90%) więc myślę że całkiem spoko. Na innych kanałach też jest dobrze ale podpisywałem nową umowę, wziąłem LM i Eleven i o ile na Eleven jest spoko jakość w granicach 85% tak na Polsat Sport Premium 1,2,3 tak koło 65%, boję się że jak będą opady to mogą wystąpić problemy z oglądaniem. Czy wy też tak macie?

Mam jeszcze drugi, większy problem - wziąłem dla rodziców MultiRoom (dekoder Evobox Lite), najpierw miałem problem z sygnałem bo rodzice mają kawałek starego kabla zabudowany w ścianie i jest złączka na balkonie. Gdy już jakoś poprawiłem wtyczkę i zainstalowałem kanały (potem zrobił się update oprogramowania) nie było dostępu, zadzwoniłem do punktu gdzie zawierałem umowę i po jakimś czasie pojawiły się programy. Niestety ale strasznie się zacinają więc wszedłem w ustawienia anteny, patrzę a tu siła i jakość sygnału skaczą jak głupie (od 80% do zera i tak w kółko), podejrzewam że dalej jest coś nie tak z kablem. W ogóle jak mam mieć tam ustawione w "typ konwertera"? Uniwersalny czy Inverto IDLB i coś tam dalej (tak mam w moim Evobox PVR)? Jak mam uniwersalny to tak skaczę, a jak Inverto IDLB jest 0,0. Konwerter to oczywiście Unicable z CP i kabel co jest u rodziców jest wpięty do środkowego złącza w konwerterze.

Edited by azspider

Kanały nadawane są z różnych transponderów, dlatego siła oraz jakość między nimi może się różnić. Bardzo ważne jest, aby czasza była ustawiona precyzyjnie.                
Podczas instalacji należy wybrać z listy dostępnej w konfiguracji anteny typ konwertera Unicable zgodny z modelem zainstalowanym w antenie. W ramach testu spróbuj pominąć stary kawałek przewodu, który znajduje się w ścianie.

Podepnij tego "Lite" pod swój przewód antenowy ,jeżeli będzie działać,  to masz przewód u rodziców w ścianie do wymiany ,ew.przelotka okienna.

1 godzinę temu, azspider napisał:

Jak mam uniwersalny to tak skaczę

Drugie i trzecie gnazdo (te nie złote) to uniwersal. 

Chyba kabel do poprawki lub wymiany. Skakanie moze oznaczac, ze prad do zasilania przez ten kabel dociera do konwertera za slaby i np. zamiast polaryzacji H (ustawiany napieciem 18V ) wskakuje polaryzacja V ( 13V ). Takie oslabienie czesto jest przez wode lub drucik i opilki z ciecia kabla zwierajace drut centralny z ekranem w koncowkach.

W Samsungu na pewno tylko karta musi być w czytniku. W innych nie wiem ale do FTA najlepsze są niezależne tunery.