Jump to content
mpotasznik

Odbiorniki Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

9 godzin temu, support458 napisał:

Multiroom z Light wymaga aby dekodery były połączone w sieci.

Ok jest sieć po Wifi. A pytałem o różnice między starą 5000s a Evobox Light. 

Posted (edited)

Do Evoboxa Light nie podłączysz dysku zewnętrznego do nagrywania jeśli korzystasz z tej opcji.

Edited by maks27

Nie, nie korzystam. Ciekawi mnie tylko czy oprogramowanie płynniej chodzi. 

Posted (edited)
3 godziny temu, G3orG3 napisał:

Ok jest sieć po Wifi. A pytałem o różnice między starą 5000s a Evobox Light. 

Oprogramowanie Evobox Light na pewno będzie rozwijane w najbliższej perspektywie czasowej i to jest podstawowa jego zaleta.

Ponadto sama platforma sprzętowa ma lepsze parametry niż 5500s.

Jeśli komuś zależy na zegarku, to Light nie ma zegarka na froncie i dlatego lepiej jest wymienić na Evobox HD.

Edited by support458

Posted (edited)

@support458 a co takiego lepszego jest w Evobox Light ?

To że można wcisnąć nikomu nie potrzebne VOD itp o marnej jakości ?

Uzależnić odbiorcę od sprzętu dostawcy ?

Mi zależy na tym żebym mógł mieć komfort oglądania na jednym dekoderze kilku platform satelitarnych, odtworzenia sobie nagrania z dysku w dowolnym czasie i miejscu i na dowolnym sprzęcie w domu.

Evobox Light to dekoder okrojony z możliwości i zrobiony po kosztach jak najtańszych.

Służący tylko dla osoby która chce oglądać to co dostarcza Polsat i nic więcej.

Edited by tweed77
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Posted (edited)

O co ci chodzi? Ktoś zapytał czy warto wymienić HD 5500s na Evobox Lite i otrzymał odpowiedź.  Nie ty pytałeś więc z czym masz problem?

Edited by support458
  • Upvote 1

No właśnie, skoro CP ma własną fabrykę, to może niech zaprojektuje jakieś tunery satelitarne dla każdego (FTA/z CI+/CA) i na tym również niech zarabia? :)

• Upvote 1

Witam Wymieniłem swoje stare dekodery (hd5000 i Sagem esi88)na nowe(evobox mały i duzy)I tu zaczęły się problemy.Co chwila zrywa sygnał raz jest dobry raz nie ma co wcale.Pokazuję część kanałów raz jedne  są raz nie ma.Antena  czasza150cm  co do konwertera  nie pamiętam dokładnie jaki.Hdzie szukać problemu?Pozdrawiam

6 godzin temu, LukeX napisał:

Antena  czasza150cm  co do konwertera  nie pamiętam dokładnie jaki.Hdzie szukać problemu?

Dokładnie w miejscu konwertera- najlepiej kup nowy(zapewne należy ci się promocyjny zestaw- sprawdź w umowie)

a to co ci wyżej @szunaj mówi też ma sens bo przy takiej czaszy to dekoder powinien się czerwony od siły sygnału robić.

• Thanks 1

17 godzin temu, OlafS napisał:

Dokładnie w miejscu konwertera- najlepiej kup nowy(zapewne należy ci się promocyjny zestaw- sprawdź w umowie)

a to co ci wyżej @szunaj mówi też ma sens bo przy takiej czaszy to dekoder powinien się czerwony od siły sygnału robić.

Przestawilem deczka antene  i od razu lepiej.Trochę mnie to dziwi bo ta antena wisi w tym miejscu nie ruszana  od baardzo  dawna.I na poprzednich dekoderach nie było problemu.Ale ok ważne że działa.Dziękuje Panowie.

Inna czułość głowicy w dekoderze i potrzebna korekta anteny. Sam miałem kiedyś podobnie, po zmianie dekodera też musiałem lekko ruszyć antenę. Poprzedni dekoder był mniej wymagający i działał.

• Thanks 1

2 godziny temu, LukeX napisał:

Przestawilem deczka antene  i od razu lepiej.

Fajnie że lepiej, ale przy takich rozmiarach anteny powinieneś mieć wszystko na maxa,nie zaszkodzi jakbyś zarobił na nowo eFki bo mogło co-nieco zaśniedzieć, pomyśl też o nowym konwerterze- bo one też wieczne nie są.

Posted (edited)
3 godziny temu, OlafS napisał:

Fajnie że lepiej, ale przy takich rozmiarach anteny powinieneś mieć wszystko na maxa,nie zaszkodzi jakbyś zarobił na nowo eFki bo mogło co-nieco zaśniedzieć, pomyśl też o nowym konwerterze- bo one też wieczne nie są.

A jeśli nowy konwerter na te 2 evoboxy to jaki najlepiej?

Jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca.Dzis po deszczu siła sygnału o%.Jak bym nie przezstawiał anteny nic to nie daję.Przy konwerterze styki przeczyścilem też zero reakcji.Rozumiem że konwerter do wymiany?Dziwi mnie tylko że do tej pory wszystko było ok A problem od razu zaczął się po wymianie  dekoderów.Jutro sobota dlatego zakup zapewne nastąpi w poniedziałek.Teraz tylko nie wiem czym kierować się przy wyborze.Pozdrawiam

Edited by LukeX

W dniu 21.06.2019 o 15:10, LukeX napisał:

Dzis po deszczu siła sygnału o%.Jak bym nie przezstawiał anteny nic to nie daję.Przy konwerterze styki przeczyścilem też zero reakcji.Rozumiem że konwerter do wymiany?

Nowy konwerter przy rozkalibrowanej antenie nic Ci nie da.

Najpierw ustawić precyzyjnie antenę a potem (może) ewentualnie wymiana konwertera (jeśli stary konwerter nie będzie działał).

Przewody i wtyczki F też bym sprawdził.

evobox ip nie ma w ogóle nagrywania.

catchup na tvn nie działał nigdy, natomiast pauza i cofanie w zakresie paru godzin najpierw działało, potem nie, potem znowu parę dni a teraz jest ponownie info o blokadzie na tych kanałach...

Od kilku miesiecy mam pewien problem. Sytuacja wyglada nastepujaco:

Posiadam konwerter quad ale podlaczone mam 3 dekodery. W praktyce korzystam z dwoch. Na glownym dekoderze mam problemy z niektorymi kanalami poniewaz bardzo je tnie (np eurosport, tvp sport a nawet kino polska). Natomiast na dekoderze dodatkowym wszystkie kanaly dzialaja plynnie, nic nie tnie. Nie wiem z czego to wynika bo oby dwa dekodery podlaczone sa pod ten sam konwerter. 

Konwerter do wymiany? Jeszcze raz oprawic wtyczke? Chcialbym sie z tym uporac poki cieplo jeszcze na dworze.

Na początek dla testu wyłącz router Wi-Fi / Lte jeśli taki masz w domu.

Miałem podobną sytuację z HD 5000 nie było wtedy w pobliżu routera, poziom sygnału prawidłowy, po wymianie już był odbiór w porządku.

Inny przypadek to PVR 7000 pomogło właśnie odsunięcie routera od dekodera. 

Może zamień dekodery miejscami, ewentualnie przewód podepniij w wolne wyjście  konwertera, może ono ma słabszy sygnał.

13 godzin temu, superges napisał:

Niestety, nie pomogło. Tnie tak samo.

Zamień miejscami dekodery.

Posted (edited)

Zrobilem teraz test. Wzialem 3 dekoder (drugi multiroom) ktorego nie uzywam juz z 2 lata i wpialem w miejsce dekodera glownego na ktorym tna niektore kanaly.

Niestety cos jest skopane i nie moglem tego dekodera odblokowac karta glowna ale moglem porownac sile i jakosc sygnalu na kanale, ktory najbardziej tnie, czyli kino polska i tak oto:

Dekoder glowny:

Sila sygnalu 63%

Jakosc sygnalu 83-87%

Dekoder z multiroomu:

Sila sygnalu 100%

Jakosc sygnalu 83-87%

A zatem czyzby dekoder do wymiany?

Edited by superges