Jump to content
mpotasznik

Odbiorniki Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Na chwilę obecną według mnie to Evobox. Nagrywanie 3 kanałów i oglądanie 4-go. Odtwarzanie z pendrive i HDD po USB. Radio internetowe.

Mam Pytanie jak długo czeka się na odpowiedź z Icok?

Napisałem do nich 29 maja, do dziś zero odpowiedzi.

Z powodu usterki modułu CAM (komunikaty typu: błąd 01, włóż kartę do modułu ...i tak co kilka minut) chcę wymienić moduł CAM na dekoder.

Pozdrawiam.

Lepiej zadzwoń na infolinię bo na iCOK czeka się czasami 3 dni, a czasem półtora tygodnia, a ich odpowiedzi nie są wiele warte. Lakoniczne, pozbawione konkretów. Ja już nie piszę do nich, bo to tylko strata czasu.

Chcesz wymienić moduł to idź do APS. Powinni od ręki wymienić.

@bartek67

Może na początek spróbuj wyjąć kartę z modułu i suchą ściereczką delikatnie przeczyścić jej chip. Dodatkowo możesz też wyjąć sam moduł z tunera, telewizora, czy gdzie go tam masz i "przedmuchać" mocno te malutkie dziurki na jego końcu, stanowiące jego złącze. Jak to nie pomoże to wtedy wycieczka do APS-u w celu jego wymiany.

W CP Evobox nie ma sobie równych.

Ma jedną wadę na korzyść HDXXXX - nie aktualizują się parametry stacji na listach ulubionych przez to przy zmianach na Evoboxie robi się syf.

No to ewidentnie go dyskwalifikuje. :(

Ale w porównaniu z HDXXXX w konkurencji nagrywanie jest 3:1, a nawet 3:0 i to jest ta okoliczność łagodząca. ;)

Można gdzieś dostać starsze oprogramowanie do Evoboxa żeby go ręcznie "zaktualizować"?

Edited by kokodzambo

Nie ma takiej opcji- dekodery najczęściej samoczynnie z satelity pobierają aktualizację i nie ma powrotu do poprzedniej.

A po co ci to :?:

Chwytam się brzytwy :) Evobox od jakiegoś czasu wariuje mi na kanałach 3, 73, 225,226,227. Zakłóca mi odbiór tv LTE na 1800mhz dlatego wpierw wymieniłem kabel na trisat ileś tam A++, koledzy tutaj to polecili więc spróbowałem - nic nie dało. Spróbowałem też podpiąć wszystko jednym kablem tj satelita -> odu200->idu200->dekoder ale to tez nic nie dało. Dzwoniłem na infolinię to gościu powiedział że prawdopodobnie coś z dekoderem lub routerem także no próbuję wszystkiego bo jak jutro pojdę do  APS'u a u mnie robią tacy śmieszni ludzie że pewnie nic nie załatwie :/

Aby sobie pomóc, opisz dokładnie swoją instalacje antenową.

Podaj parametry sygnału z kanału TVN HD i BBC Brit.

Jaki masz konwerter (podaj model)?

Edited by support458

Jak już będziesz musiał iść do APS to nagraj kilka minut filmiku- pokaż im o co chodzi i jakie są problemy, może w to uwierzą :?:

Wczoraj nagrywałem coś na dysk dekoder HD5000 i w czasie nagrywania był chwilowy zanik prądu. Dziś chciałem je obejrzeć no i ... nagranie jest od momentu przerwy zasilania.
To co nagrało się wcześniej wyparowało, więc skasowałem resztę (20 minut z całego programu 95 minut).
Ciekaw jestem, czy spotkaliście się z podobną sytuacją?

Sąsiad z ulicy miał zaprogramowane nagranie Sagemcom dsi87 z NC+ i w tym czasie (zanik napięcia w czasie nagrywania) dekoder podzielił nagranie na 2 części. Jest całe nagranie przecięte, brakuje kilku może kilkunastu sekund, gdy nie było zasilania.

Więc nie wiem czy to raczej normalne, dlatego pytałem.

U mnie było identycznie- nagrywał się program, na chwilę padło zasilanie, gdy wróciło Evobox nagrał dalszą część już w nowym pliku (fart był taki że przerwa trafiła na reklamy  :wink:  )

ale jest takie pytanie- czy nagranie było z zaplanowanych czy może kliknąłeś "z ręki" REC :?:

bo myślę że z zaplanowanych to on by pamiętał  i dalej nagrywał.

Edited by OlafS

Zgadza się zaczynał się film, a że nie byłem pewny czy oglądałem i zrobiłem klik na REC. Nagranie było ręcznie uruchomione.

Edited by maks27

He kurcze rozwiązałem swoją sprawę sam, okazało się że modem był zbyt blisko anteny, wydaje mi się że konwerter ma jakieś przebicie bo ok 3-4m odsuniety modem dopiero przestało klatkowac.

Wymienią w APS CP pilot, w którym nie działa przycisk i brakuje tylnej klapki w komorze baterii (pękła i gdzieś się zgubiła)?

Klapka nie ma wpływu na działalność pilota, jeśli nie działa to powinni wymienić bo przecież tego nikt nie naprawia, stare i tak idą na przemiał,ale gdyby co to CP cię paroma złotymi obciąży- ewentualnie tym z APS zostawisz całkiem nową klapkę  ;) :mrgreen:

Gdy wymienisz pilot, to daj znać ile zapłaciłeś lub czy nie zapłaciłeś. U mnie jeden pilot z Evoboxa spadł na podłogę i pękł zatrzask od klapki.Tak samo w pilocie od multiroom,też zatrzask pękł.

A nie działające gniazdo do internetu w dekoderze to wystarczający powód do wymiany ?

Na razie nie potrzebne ale kiedyś może się przydać np. do HBO GO, a po podłączeniu przewodu nie zapala się dioda w środku dekodera.

Edited by maks27