Jump to content
mpotasznik

Odbiorniki Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Najistotniejsze jest to jaką ma przekątną. Wiesz ile ona wynosi? Bez większego znaczenia raczej będzie jakiś NAME czy noname :D

Tak gwoli ścisłości: mówiąc o wielkości anteny satelitarnej, mówimy o jej średnicy, a nie o przekątnej. ;)

Średnica 60cm. Panowie z ciekawości przed wizytą montera zapytam- jaka powinna być optymalna jakość i moc sygnału?

Tak gwoli ścisłości: mówiąc o wielkości anteny satelitarnej, mówimy o jej średnicy, a nie o przekątnej. ;)

Tak gwoli ścisłości to o średnicy też nie bo nie może to być dowolny odcinek przechodzący przez środek :wink: a jak wiadomo antena to nie koło.

Za wikipedią:

Średnica okręgu lub sfery – dowolny odcinek o końcach należących do tej figury i przechodzący przez jej środek symetrii.

Edited by roberttosat

Średnica 60cm. Panowie z ciekawości przed wizytą montera zapytam- jaka powinna być optymalna jakość i moc sygnału?

Jeśli warunki pozwalają to powyżej 80 %

Tak gwoli ścisłości to o średnicy też nie bo nie może to być dowolny odcinek przechodzący przez środek :wink: a jak wiadomo antena to nie koło.

Za wikipedią:

Średnica okręgu lub sfery – dowolny odcinek o końcach należących do tej figury i przechodzący przez jej środek symetrii.

W sumie to masz też rację, bo antena satelitarna nie jest idealnym kołem, jednak w tym przypadku przyjęło się mówić o średnicy anteny, a nie np. o przekątnej, jak jest przy ekranach TV.. :)

Koniec off-topic. :read:

80% moc i jakość według wskazań dekodera. Jakie to są jednostki i jak dokładne? Nie mam pojęcia. Filmik obejrzałem. Już wiem, że antena 80 jest OK. ☺

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Witam czy są jakieś szansę w najbliższym czasie na nowy dekoder 4k bo widzę że w nc+ już będzie od listopada.

Najnowszy to Evobox  i z tego co wiem to nie planują wprowadzać niczego nowego.

A szkoda bo coraz więcej mamy telewizorów 4K i będzie trzeba przechodzić do konkurencji.

Telewizorów jest coraz więcej ok tylko ile masz kanałów 4 k na satelicie ? Po drugie TV z średniej/wyższej klasy posiadają dekodery satelitarne i są w stanie odebrać kanały w 4K . Konkurencja..

Programów w 4k może na razie niewiele ale będzie coraz więcej bo takie czasy. Czytałem że nc+ po wdrożeniu tych dekoderów będzie udostępniła mecze w 4k i coraz więcej filmów. I to jest póki co konkurencja.

Od zapowiedzi do realizacji może dużo czasu upłynąć a mając dobry TV z Modułem CI można się cieszyć z oglądania ewentualnych transmisji w 4K.

Przy przedłużeniu umowy będę chciał wymienić dekoder hd5500s na inny, ponieważ nie wyświetla mi obrazu na TV na którym bym go chciał i muszę tu używać esi88. Opisywałem ten problem na forum ale brak rozwiązania możliwe że problem z hdcp. Dlatego jak mam możliwość to chce spróbować inny model i tu pytanie którego brać? Myślałem nad jakimś starszym (chyba) modelem typu hd5000 może on rozwiąże mój problem. Czy ten dekoder obsługuje HBO go i co go? Jeszcze jedno pytanie czy za HD 7000 jest opłata?

Chcę podpisać umowę z Cyfrowym Polsatem. Jaki dekoder wybrać?
Dekoder PVR HD 7000 czy Dekoder HD?

Żadnych więcej szczegółów na temat dekodera zamawiając go online nie pisze.

Zauważyliście wczoraj zmianę czasu letniego na zimowy w dekoderach CP? Przyznam, że niemałe zdziwienie u mnie było wczoraj o 19:00 (według dekodera), a tu "Mam Talent" mi się zaczyna. :D